İçeriğe Yönlendir

Adnan Menderes Havalimanı'ndan Yeni Foça'ya Nasıl Gidilir ?

Oğuzkan Erışık

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık

Merhabalar

Temmuz ayında Ankara'dan İzmir'e gideceğim nasipse.

İzmir'de Yeni Foça'da olacağım. 

Normalde arkadaşım havalimanından gelip alacaktı. Ama baktığım zaman 90 kilometreye yakın bir mesafe görüyorum. Git gel 180 km 3 saate yakın bir vakit kaybı.

Arkadaşımı yormadan direk havalimanından kendim gitmek istiyorum. Tek başıma olacağım, çocuk ve hanım yok o yüzden toplu taşıma tercih edebilirim.

İnternetten bakındım ama Foça ve Çeşme otobüslerini görebildim. İzmir'e daha önce hiç gitmedim. Foça 2 ye ayrılmıyor mu :) ?

Havalimanından direk kalkan otobüs var mı yoksa aktarma mı yapmam gerekiyor ? 

Şuradan şu otobüse bineceksin veya hiç uğraşma daha fazla yorulursun arkadaşın gelsin alsın mı dersiniz ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben 2005 yılında üni.den mezun olduğumdan beri İzmir e gitmiyorum.Eskiden minibüsle giderdik Yeni Foçaya yüzmeye ama Bornova dan giderdik biz.Aşağıdaki linkte ufak bir bilgi verilmiş.İnceleyin isterseniz.

http://www.yenifoca.com/sayfa.asp?id=4

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Yeni Foça ve Eski Foça olarak 2 tane Foça var

iki foçaya da otogardan araba kalkıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Yılmaz Gökçe yazdı:

Yeni Foça ve Eski Foça olarak 2 tane Foça var

iki foçaya da otogardan araba kalkıyor diye biliyorum.

Ben uçakla gideceğim. 

Ahmet Türedi yazdı:

Ben 2005 yılında üni.den mezun olduğumdan beri İzmir e gitmiyorum.Eskiden minibüsle giderdik Yeni Foçaya yüzmeye ama Bornova dan giderdik biz.Aşağıdaki linkte ufak bir bilgi verilmiş.İnceleyin isterseniz.

http://www.yenifoca.com/sayfa.asp?id=4

Bakayım bilgisayara geçince teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)

Havalimanından Havaş ile otogara, otogardan ilçe minibüs/otobüsüyle Foça'ya gideceksin.

Havaşı'ın web sayfasında Foça'ya servis görünmüyor. :)

Edit: Web'den bakınca otogarda görünmüyor.

tarihinde Evren Barış Özbek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

İzbanla(sonrasında otobüse aktarma yaparak)havaşla ya da taksiyle otogara geçtikten sonra ilçe otobüsleriyle oraya geçebilirsiniz sanırım 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Arkadaşınız alsın sizi. Yok ben gideceğim derseniz Menemen veya Aliağa'da buluşursunuz. Havalimanında izban'a binip Menemen veya Alaiağa'da inersiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İzban ile aliağa... ordan beyaz dolmuş.

İzmir havalimanından kalkan otobüs yok. Olamıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Mantıklısı uçaktan in , Aliağa yönüne İzbana bin Aliağa dan bir durak önce in. (Biçerova olmalı) Yeni Foça ya 17 km kalıyor. Arkadaş gelsin alsın.Yok illa otogara gideceğim otobüse bineceğim dersen Havaalanından otobüs olmalı. Daha başka sıkıntı olursa özelden yazabilirsiniz. En mantıklısı İZBAN Biçerova da indikten sonra arkadaşınıza yük olmak istemezseniz de Biçerova istasyondan taksi yada dolmuş ta olabilir. Takıldığınız bir şey olursa yazabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Evren Barış Özbek yazdı:

Havalimanından Havaş ile otogara, otogardan ilçe minibüs/otobüsüyle Foça'ya gideceksin.

Havaşı'ın web sayfasında Foça'ya servis görünmüyor. :)

Havaş otogara keyfe keder gidiyor. Çoğunlukla gitmiyor. İzmirde bu iş sökmüyor. İzban tek çözüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Erkut Uysal yazdı:

Arkadaşlar bu günler için değil mi zaten... :)

Yormak istemiyorum o kadar yolda :) Ama ben yorulacaksam o yorulsun :D 

Nihat Palolu yazdı:

Arkadaşınız alsın sizi. Yok ben gideceğim derseniz Menemen veya Aliağa'da buluşursunuz. Havalimanında izban'a binip Menemen veya Alaiağa'da inersiniz.

Mehmet Göktürk yazdı:

İzban ile aliağa... ordan beyaz dolmuş.

İzmir havalimanından kalkan otobüs yok. Olamıyor. 

İzban ile daha uzun sürecek gibi görünüyor maps üzerinde, ortada buluşsak bile.

Cavit Çırakoğlu yazdı:

Mantıklısı uçaktan in , Aliağa yönüne İzbana bin Aliağa dan bir durak önce in. (Biçerova olmalı) Yeni Foça ya 17 km kalıyor. Arkadaş gelsin alsın.Yok illa otogara gideceğim otobüse bineceğim dersen Havaalanından otobüs olmalı. Daha başka sıkıntı olursa özelden yazabilirsiniz. En mantıklısı İZBAN Biçerova da indikten sonra arkadaşınıza yük olmak istemezseniz de Biçerova istasyondan taksi yada dolmuş ta olabilir. Takıldığınız bir şey olursa yazabilirsiniz.

Sağolun hocam eksik olmayın :) 

Ben ikimizde gereğinden fazla yorulmamak ve vakit kaybetmemek için düşünmüştüm kendim gideyim diye. Ama benim gitmem yerine, arkadaşımın gelip alması daha az yorucu ve daha erken kavuşmaya olanak sağlayacak gibi duruyor. 

Çok teşekkür ederim hepinize. :) 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

İzbanda kullanılan İzmirim kartı Hes kodu ile eşleştirmek gerekiyor bildiğim kadarı ile , tek ve üç kullanımlık kartlar vardı önceden halen varmı araştırmak lazım.

İzban en uygun seçenek toplu ulaşımdada en hızlısı o olur.Birde arkadaşın gelip alır seni uğraştırmaz bence.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Göktürk yazdı:

izban çok geç gitmez vakti varsa alsın tabi sosyal mesafe olayı

Aliağa'dan önceki durak için 1 saat 15 dk civarı gösteriyordu hocam. Arabayla o sürede zaten gideriz. O saatte kalabalık olur mu bilemiyorum ama haklısınız kullanmamak daha sağlıklı olacak. Vakti var, ben kıyamadığım için kendim gitmeyi düşünmüştüm ama gelip alması daha iyi olacak. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Aytac Sakal yazdı:

İzbanda kullanılan İzmirim kartı Hes kodu ile eşleştirmek gerekiyor bildiğim kadarı ile , tek ve üç kullanımlık kartlar vardı önceden halen varmı araştırmak lazım.

İzban en uygun seçenek toplu ulaşımdada en hızlısı o olur.Birde arkadaşın gelip alır seni uğraştırmaz bence.

Teşekkür ederim Aytaç abi. Mutlaka gelir alır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Oğuzhan, Yeni Foça 7. Alayda askerlik yaptım. Havaalanından Havaş ile Otogar'a ordan da Yenifoça'ya dolmuşlar var. Ben öyle gidiyordum. Tabi yıllar önceydi ama çok birşeyin değişeceğini zannetmiyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Havaalanından izban yapmak çok efektif olur, izbandan inince foça için hemen yanında otobüs var. Halkapınarda inip aliağa yönüne bineceksiniz. 

Biçerova da inerseniz yeni foçaya, hatunderede inerseniz eski foçaya gidersiniz 🙂

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ü.Emre Kartal yazdı:

Havaalanından izban yapmak çok efektif olur, izbandan inince foça için hemen yanında otobüs var. Halkapınarda inip aliağa yönüne bineceksiniz. 

Biçerova da inerseniz yeni foçaya, hatunderede inerseniz eski foçaya gidersiniz 🙂

Çok teşekkür ederim. Ama ben bu şekilde gidersem son seferi kaçırırım sanırım çünkü kaybolabilirim karıştırıp 🙂 Arkadaşımla gitmeye karar verdim. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Çok teşekkür ederim. Ama ben bu şekilde gidersem son seferi kaçırırım sanırım çünkü kaybolabilirim karıştırıp 🙂 Arkadaşımla gitmeye karar verdim. 

Yine aklınızda olsun, karışık değil izmirin ağı. Yeni otobanı kullanırsanız çok sürmüyor yeterki cuma ve pazar akşam olmasın.   🙂

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ü.Emre Kartal yazdı:

Yine aklınızda olsun, karışık değil izmirin ağı. Yeni otobanı kullanırsanız çok sürmüyor yeterki cuma ve pazar akşam olmasın.   🙂

Teşekkür ederim çok güzel bşr haber verdiniz. Cuma akşamı ama 11gibi ineceğim nasipse. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Ya işin gücün yok mu kardeşim :) Ara gelsin alsın işi ne arkadaşının. Adamın şehrine gidiyorsun neticede. Boşver izbanı falan, hele pamdemide toplu taşıma nedir :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Ya işin gücün yok mu kardeşim :) Ara gelsin alsın işi ne arkadaşının. Adamın şehrine gidiyorsun neticede. Boşver izbanı falan, hele pamdemide toplu taşıma nedir :D 

Öyle yapacağım artık abi. Çok uzun sürecek yoksa. İşten çıkıp yorgun argın bir de trenle falan uğraşmaya gerek yok. Ben basit bir çözümü varsa gideyim diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben basit bir çözümü varsa gideyim diye düşünmüştüm.

Var, sarı taksi :D Uçak biletinden pahalıya gelir ama demedi deme :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...