İçeriğe Yönlendir

TTNET+Digiturk Üyeliği!!! ( Dolandırıcılık)

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Anne babama da söyledim, ben de aynısını yapıyorum. Telefonla gelen hiç bir teklifi, gerçek bile olsa kabul etmeyin dedim. 

Telefon/internet aboneliğim gerçekten bitiyor olsa bile, uygulama üzerinden ya da kendim arayarak yaparım deyip kapatıyorum. Eğer önceden fiyatlara bakmış, duruma hakim olduğum bir zamanda ararlarsa o zaman telefonda onay veriyorum. 

Arayıp reklam filmi çekiyor gibi konuşmayla ilgileniyorsanız bilmem kaça basın diyorlar. Bir gün dayanamadım bastım. Peşinden 3 farklı kişi aradı, hepsine de sövdüm. Bu numarayı bir daha aramayın dedim. Bir kaç hafta geçince tekrar başladılar. 

Bir firmadan alış veriş yaptığımda telefon numaramı isterlerse gereksiz arama ve mesaj istemediği belirtiyorum. Bir gün Karaca mağazasından kıyafet aldım ve bu durumu belirttim. Sonra bir gün Karaca'dan mesaj geldi. Üşenmedim, atladım mağazaya gittim, kabalaşmadan ama sert dille niye mesaj gönderiyorsunuz diye dünyanın lafını ettim. Sonra yine mesaj geldi. Bu sefer detaylı araştırınca mesaj atan Karaca'nın tabak çanak satan Karaca olduğunu fark ettim. Yani diğerlerine boşuna kızmışım. 

Haşmet Güngör yazdı:

Süper online  fiber var  daha 2 ay var aradılar. Telefonla iş yapmam mail atın dedim.  mail ee ... ccc dedi ,koskoca super onlinenin maili yok mu diyorsunuz dedim peki dedi. Neyse gerçekmiş. Mail den  Teklif geldi. sıradan internet sitesine bakıp abone olanlara göre % 50 fazla geçirmeye çalışmışlar. (en eski müşterilerinden biriyim)

Kısaca; Telefonda bu tür işleri yapmayın, teklifi  mail ile isteyin. Ciddilerse zaten yollarlar. yoksa telefonda kabul ettikleriniz için Geçmiş olsun.

Özellikle banka adını kullanıyorlar, dediğin gibi gerçekleşme riski 0 olan bir ürün ve aşırı pahalı. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Genelde Digitürk, d smart gibi yerlerden arandiğımda... 

Ben televizyon izlemiyorum diyorum..

Neden beyfendi diyolar...

O onun baldizina sarkiyo, bu bunun eltisine asılıyo ahlakımız bozuldu diye bir başliyorum... 

Karşı taraftan ya hiç ses gelmiyo yada kahkaha atarak telefonu kapatiyolar... :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Google Phone uygulaması spam algılıyor. Artık açmıyorum bile, ekranda bu arama spam diyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Google Phone uygulaması spam algılıyor. Artık açmıyorum bile, ekranda bu arama spam diyor.
Kirmizi cikiyo
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

beni yeni abonelere özel devlet destekli internet kampanyası diye arıyorlar. binlerce kere aradılar

en az 30 kere numaramı sileceklerini söyleydiler aramayın dediğim için. ısrarla devam ediyorlar 6 ay kadar önce direk küfür etmeye başladım. cimere şikayet ettim hala arıyorlar hala arıyorlar.

şimdi işi değiştirdiler ilgileniyorsanız 1 e basın diyorlar 1 e basınca kapanıyor kaç bin çağrı çıkıyorlarsa kuyruğa bile eklenemiorsunuz bide yarım saat hatta tutacaklar. engelliyorum sürekli arayan no değişiyor. ben bıktım usandım allah belalarını versin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
beni yeni abonelere özel devlet destekli internet kampanyası diye arıyorlar. binlerce kere aradılar

en az 30 kere numaramı sileceklerini söyleydiler aramayın dediğim için. ısrarla devam ediyorlar 6 ay kadar önce direk küfür etmeye başladım. cimere şikayet ettim hala arıyorlar hala arıyorlar.

şimdi işi değiştirdiler ilgileniyorsanız 1 e basın diyorlar 1 e basınca kapanıyor kaç bin çağrı çıkıyorlarsa kuyruğa bile eklenemiorsunuz bide yarım saat hatta tutacaklar. engelliyorum sürekli arayan no değişiyor. ben bıktım usandım allah belalarını versin

Aynı durumdayım. Bezdim..
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Geçen aradılar hangi şubede çalışıyorsunuz ben de Malatya'dayim dedim. Nedense birden hat kapandı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Arkadaşlar;

Bugün 0850 4730422 numaradan arandım. İnternet ve tv için için arıyoruz önümüzdeki ay sözleşmeniz bitiyor 140 tl fatura ödeyeceksiniz dediler. Bende eminim ki daha 1 senelik anlaşmam var. Arayan kişi Türk Telekom dan aradığını söyleyip ardından tüm firmalar adına hizmet veriyoruz dediler.

İnterneti Türk Telekom tv yi dijitürkten vereceklermiş. Arayan firma 3 sene boyunca sabit fiyat olacak 2 farklı firma olduğu için 2 ayrı fatura kesilecek ve  3 sene boyunca 89 tl den sabit fiyat ile devam edeceksiniz dediler. Bende eminim en az 1 sene daha var diyor ki hemen karar verin dedikleri için sonar arayın deyip numarayı engelledim

Google yazınca aşağıdaki link çıktı herkes şikayetçi hatta bazı kişiler Kabul edip tc ve adreste vermis. Her gün ayrı bir dolandırıcılık işi var.

"ürktelekomdan diye arıyorlar. Kampanya sözleşmenizin süresi bitti diyorlar. Henüz sürenin bitmediğini söyleyince kampanya farklı sözleşme farklı altyapıda yaptığımız değişiklik nedeniyle kampanya için yeniden sözleşme yapmamız gerekiyor diyorlar. Dsmart vb. ilave 149 TL diyorlar. Türk Telekomun haberi yok"

http://www.nosorgulama.com/tel/08504730422
Aynı muhabbet bende de oldu Mert benim 3 adet ev internetim var ben kesin bilemedim sözleşme tarihlerini ondan dolayı yakalanıyordum, Allah'tan süperonline bana önceden arayıp 96₺ gibi bir rakam vermişti bunlar 107₺ tivi bu lu fiyat verdiler bana ben yüksek süperonline daha hesaplı dedim.
İşte bizim alt yapımızı kullanıyorlar falan muhabbeti yaptı, bende ben araştırayım gerekirse geri dönerim dedim, gün içinde geçerli fırsatmış yarın olmayacak dedi. Bende yapacak bir şey yok dedim kapattık.
Süperonline aramamış olsa oltaya geliyordum.
71629beed8ac367d489efeba130e882d.jpg
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Gök yazdı:

Ben rica ettim olmadı, sert konuştum olmadı, hatta bir ara tamam bağlayın kaç mbps dedim.. 4 dediler. E ben şu an 100 kullanıyorum zaten fiyatı da şu kadar dedim eğer aynı fiyata bağlayıp cayma bedelini ödeyecekseniz kabul ediyorum dedim. Olmaz dediler. Yani telefondaki kızla neredeyse kanka olacaktık. O derece samimi bir konuşma. Madem kabul etmiyorsunuz o zaman numaramı sistemden silin lütfen dedim, tamam dedi. Ama hala aranıyorum :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Metin Mankal yazdı:

Beni de 2 haftadır 4445148 arıyor.Türktelekomdan aradıklarını Dsmart aboneliğimin yakında biteceğini çok uygun teklifleri olduğunu söylüyorlar..Benim anlamadığım Dsmart abonesi olduğumu ve yakında biteceğini nereden biliyorlar..

Müşteri listeleri, isim telefon eposta  kayıtları 5-10 binlik kayıtlarla cd şeklinde satılıyordu hala öyle mi bilmiyorum. Adımızla soyadımızla gayette donanımlı şekilde arıyorlar.. Ben su arıtıcısı satıcılarına emekli olup köye yerleştim diyorum tamam diyip kapatıyorlar ama yarım saat sonra yine arıyorlar.. 😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Serkan Toker yazdı:

Müşteri listeleri, isim telefon eposta  kayıtları 5-10 binlik kayıtlarla cd şeklinde satılıyordu hala öyle mi bilmiyorum. Adımızla soyadımızla gayette donanımlı şekilde arıyorlar.. Ben su arıtıcısı satıcılarına emekli olup köye yerleştim diyorum tamam diyip kapatıyorlar ama yarım saat sonra yine arıyorlar.. 😂

Aynen öyle abi artık cd ile de değil excel dosyası olarak satılıyor bilgiler. Hem de alışveriş yapıp güvendiğimiz sitelerden bile satıcılar bu kayıtları satmak için tutuyor..

Beni her türlüsü arıyor.

Her türlü yolu denedim. Suratına kapatırsan bile yeniden arıyorlar ama ilgilenmiyorum deyince yine insaflı davranıyorlar.

Yakın zamanda arayanlar

-internetçi(bant kaydı direkt kapatıyorum)

-su arıtmacı(buna zaten var diyorum)

-klima kombi bakımcısı(buna yaptırdık diyorum)

-Eminevim (son 3 taksit bi bitsin kapatacağım, ilgilenmiyorum diyorum)

-yurtdışından çağrı atan da oluyordu engelleyince kesildi

326A5C00-33D1-4074-9E5C-E09DD1EB8AF9.png

C05EF1C2-8663-40F6-86DC-AA6195B418AB.png

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Aynen öyle abi artık cd ile de değil excel dosyası olarak satılıyor bilgiler. Hem de alışveriş yapıp güvendiğimiz sitelerden bile satıcılar bu kayıtları satmak için tutuyor..

Beni her türlüsü arıyor.
Her türlü yolu denedim. Suratına kapatırsan bile yeniden arıyorlar ama ilgilenmiyorum deyince yine insaflı davranıyorlar.

Yakın zamanda arayanlar
-internetçi(bant kaydı direkt kapatıyorum)
-su arıtmacı(buna zaten var diyorum)
-klima kombi bakımcısı(buna yaptırdık diyorum)
-Eminevim (son 3 taksit bi bitsin kapatacağım, ilgilenmiyorum diyorum)
-yurtdışından çağrı atan da oluyordu engelleyince kesildi

326A5C00-33D1-4074-9E5C-E09DD1EB8AF9.thumb.png.dce50a201596e6f7b14e00a08a87e01c.png
C05EF1C2-8663-40F6-86DC-AA6195B418AB.thumb.png.31a063451aac70443491f20bcf335bdd.png

Vay arkadaş bu ne böyle, resmen taciz ama artık bu kadarı..
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Oktay Göktaş yazdı:

Vay arkadaş bu ne böyle, resmen taciz ama artık bu kadarı..

Para hırsının pazarlamada vücut bulmuş hali. Tele marketing. Günümüzde çok itici hale geldi. İnsta’da bir reklam daha başarılı olabilir halbuki.

Ama maksat katukulleye getirmekse bundan iyisi yok. Telekom bana yapardı mesela. Bu teklifimiz şu an geçerli aldın aldın şeklinde. Fırsat zannedip atlaya atlaya biz de bir şeyler öğrendik çok şükür..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bugün 3 farklı numaradan aradılar "İnternet bağlantınızda sıkıntı olduğunu görüyoruz" diye başlayan ses kaydı ile. Kapatıp engelledim direk. Bitmiyorlar arkadaş.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Birileri sosyal medyaya ayar vermek istiyorsa buyursun önce bu tacizcilerden başlasın.. en azından bir gıdım sempati kazanır belki.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Gambazcıya çıkacak adım :) 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığının da Şikayet hattında denk geldim. Hepsini bir araya bırakayım. Başvurusu kolay. 

https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/
https://ereklam.gtb.gov.tr/
https://tiss.gtb.gov.tr/
https://www.ihbarweb.org.tr/
Buradan da yasal olarak gönderenleri iptal edebiliyorsunuz.
https://vatandas.iys.org.tr/

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

0 850 numaralar engelli bende. Dün bir cep numarası aradi d smart vs başladı neyse cep numarasından arıyorsun ne d smarti falan diyince engellemissiniz bizi ondan boyle arıyorum diyecek kadar da yüzsüzler. Neyse ihtiyaç olursa d smartin kurumsal numarasını arar işlemi yaptırırım dedim kapattım 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hamit inan

Konuyu hortlatalım. https://tiss.gtb.gov.tr/ adresine yaptığım şikayet (İnternet aboneliği için 850 li hatlardan aranma ve sms atma )8 ayda sonuçlanmış cezai işlem uygulandı diyor fakat detayı yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim gibi hatun isimleriyle sonuna A ekleyerek rehbere kaydedin. Ortamlarda havası oluyor, şimdi çekemem seni Ayfer, açmayacağım falan diye... :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Serkan Toker yazdı:

Benim gibi hatun isimleriyle sonuna A ekleyerek rehbere kaydedin. Ortamlarda havası oluyor, şimdi çekemem seni Ayfer, açmayacağım falan diye... :D

Oruçtandır diyorum, yoksa sahurda yürek mi vardı

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mahmut Yıldız yazdı:

Oruçtandır diyorum, yoksa sahurda yürek mi vardı

Son düzlükteyim sahur falan hatırlamıyorum. Kalan süre 3:01 Ankara için şekerin 20'lere düşme vakti.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ben numara saçmaysa hiç açmam, hesap kitabımıda bilirim, bildirim yazılı yada mail(oda kontrollü mail tabii)  ile olacak, yoksa umrumda olmaz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...