İçeriğe Yönlendir

Cruze - Basınclı Su Tabancası ile Radyatörü Yıkamak

Ali Darbaz

Recommended Posts

Behlül Baş

Bende de bu aralar tam tersi daha çok 90-100 arasında kalmaya meyilli önceden sürekli 102 civarında olurdu çok garip. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Behlül Baş yazdı:

Bende de bu aralar tam tersi daha çok 90-100 arasında kalmaya meyilli önceden sürekli 102 civarında olurdu çok garip. 

Klima açmaya başladım, arabanın camları açıkken daha çok yakıyormuş gibi oluyor. Çok fazla paraşut etkisi hissediyorum. Klima ile gezmeye başladım. 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Klima açmaya başladım, arabanın camları açıkken daha çok yakıyormuş gibi oluyor. Çok fazla paraşut etkisi hissediyorum. Klima ile gezmeye başladım. 

Ben daha klimayı hiç açmadım 😁 Bir de Diyarbakırdayım bu sıcakta. 

Bu arada bu LPG tüketimiyle yol bilgisayarı arasında fark olayı en garip olanı bende heralde. 😀 Nerdeyse tutuyor lpgde bile. Ama önceden böyle değildi.

https://i.hizliresim.com/py8w3ou.png

25 litre lpg ile 304 km yol yapmışım

Ortalama hız 34.4 ortalama tüketim 8.0

4 kmsi benzinde gitmiş olsam böldüğümüzde 8.3 litre çıkıyor. Yol bilgisayarı ise dediğim gibi 8.0 litre

Aslında arabamın fakirde olduğunu uzun zamandır düşünüyordum ama bunu destekleyecek bir şey de yok elimde LTFT de gördüğüm en yüksek değer +%12 oldu sanırım bu zamana kadar ama o da bir kez oldu. Genelde artı 5-10 arası. 

Bu ölçümü yaptığım anda da obd cihazından Ltft ve stftye baktım yukarıdaki resimdeki gibiydi. 

Ali abi sen sürsen bu ortalama hızda daha az yakarsın üstüne LPG ile bedava gezersin nerdeyse halen LPG şöyle böyle diyorsun 😁

tarihinde Behlül Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Behlül Baş yazdı:

LPG ile bedava gezersin nerdeyse halen LPG şöyle böyle diyorsun

Burdan Balıkesire epi topu 170 tl yakıt harcamış araba. Bu kadar ekonomik ve sorunsuz iken, dertsiz başıma dertmi alayım. 

Ben stf takibi yapmıyorum. LTFT işimi görüyor . Ordada 3 puanı geçmiyor. 

https://youtu.be/-liL81ARhMk

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Burdan Balıkesire epi topu 170 tl yakıt harcamış araba. Bu kadar ekonomik ve sorunsuz iken, dertsiz başıma dertmi alayım. 

Ben stf takibi yapmıyorum. LTFT işimi görüyor . Ordada 3 puanı geçmiyor. 

https://youtu.be/-liL81ARhMk

2010 yılından beri lpgsiz arabaya binmedim. Skoda favorit 1,3, mk2 mondeo, marea 1.6, megane 1.6. Hiçbirinde lpg ile alakalı sorun yaşamadım. Günde 50 kilometre kullanılıyor minimum. Yaptığım yol da ortada.  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Skoda favorit 1,3, mk2 mondeo, marea 1.6, megane 1.6. Hiçbirinde lpg ile alakalı sorun yaşamadım.

Allah korumuş, ben her gün gruplardaki yazıları okuyorum. Fazlasıyla bilgiliyim bu konuda. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kapalı otopark sorunu var falan deseniz anlarım da lpg kaynaklı sorundan kastınız nedir. Şuanki reno 160 k km de ve 90 k da lpg takıldı K4m motor. Bobinleri orjinal bu arada :) Etrafta söylenenlere baksak bagajda bobin seti taşımam lazımdı. Zamanı gelen bujiyi değiştirmemek bobinin en büyük katili.

Ali Darbaz yazdı:

Allah korumuş, ben her gün gruplardaki yazıları okuyorum. Fazlasıyla bilgiliyim bu konuda. 

Neyden korumuş Allah?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Neyden korumuş Allah?

Arızadan. 

Lütfen lpg konusunda benimle tartışmayın. Ben aracıma lpg takmam, tavsiye isteyenede takma derim. Mümkün olduğu kadar bu tartışmalardan uzak kalmaya çalışıyorum. Sonra küs oluyoruz.  Sevmiyorum ben lpgyi. 4 sene kullandım yeter bana bu dönem.  Benzin ucuz zaten sıkıntı yapmıyorum. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Arızadan. 

Lütfen lpg konusunda benimle tartışmayın. Ben aracıma lpg takmam, tavsiye isteyenede takma derim. Mümkün olduğu kadar bu tartışmalardan uzak kalmaya çalışıyorum. Sonra küs oluyoruz.  Sevmiyorum ben lpgyi. 4 sene kullandım yeter bana bu dönem.  Benzin ucuz zaten sıkıntı yapmıyorum. 

Tartışma yok. Benzin 8 lira olmasa bende takmam orası kesin. Lpg kaynaklı hiç sorun yaşamadım dediğim bu. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Benzin 8 lira olmasa

Bizim arabamız havuz arabası. 4 tane sahibi var. 5 tane maaş ile sponsor ediliyor. Hiç bir aile üyesi Cruze çok yakıyor lpg takalım demiyor. Arabanın bize ekonomik zorluğu yok. Hatta ikinci aracı satın alma arifesindeyiz. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Araba seyir hızında ilerlerken yaz kış farketmez 99-100 derece arasında gezerdi. Lakin son günlerde 102 dereceyi yokluyor. Sürüşün %90 nı 99 derecede çegiyordu. Çok çok nadir 101 derece görürdü. 

Şimdi ise yolculuğun %85 99 derecede ilerliyor. %10 kadar 100 derecede ilerliyor. %4 101 derece , %1 ise 102 dereceyi görmeye başladı. 

https://youtu.be/miv3g53YguE

En kolay ve ucuz yöntem olarak ilk aklıma gelen yöntem, motor soğuk iken radyatöre doğru basınçlı su tabancası ile temizlemek. Ama aliminyum bir parçaya basınçlı su tutmak ne kadar mantıklı. Bunu deneyen, olumlu sonuç alan varmı.  12 yaşındaki klimayı delmekde istemiyorum :D

Radyatör kanalları pis mi görerek kontrol ettin mi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...