İçeriğe Yönlendir

Hoparlör Önerisi

İhsan BENDER

Recommended Posts

İhsan BENDER

Herkese merhaba arkadaşlar, 2012 Peugeot 508 aracımın orjinal hoparlörlerini geçen sene oto aksesuarcının önerdiği 2 çift ön olmak üzere değiştirdim. (Yüksekte bir ücret ödemiştim.) Fakat geçen hafta patlatmayı başardım her bass vuruşunda cırt cırt ses geliyor. Bundan önceki aracımın üzerinde sonradan takma harman kardon olduğu için sonrasındaki ses sistemleri hiç tat vermiyor. Şimdi sorum sadece 4 hoparlörü değiştirerek basslarda ve yüksek sese çıkınca kaliteyi ve doygunluğu bozmayacak bir marka model arıyorum. Önler 16 Cm. olması lazım arkalardan emin değilim. Detaylı teknik bilgi veremiyorum biraz uzağım bu işin teknik konularına açıkcası. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fabrikasyon teyp en basit hoparlörü bile yakamaz, önce teşhis yapmalı, aracınızdaki sistem farklı bir ohm da olabilir mi? servise öncelikle bunu danışın, hoparlörler4 ohm dur piyasada satılanlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Ben focusumda önleri pioneerle değiştirmiştim..Orijinal hoparlorün tadını alamamıştım..Tam oturmuyor sanırım orijinaldeki gibi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

Ben focusumda önleri pioneerle değiştirmiştim..Orijinal hoparlorün tadını alamamıştım..Tam oturmuyor sanırım orijinaldeki gibi..

çerçeve önemli, orjianlde hoparlörün ön çerçeve lastiği kapı ızgarasına tam oturuyor ve hava kaçağı olmuyor. sonradan hoparlör alınıp takılacak ise, focus çerçevesi alınmalı. vesile ile focusun orjinal hoparlörü de gerçekten kaliteli,

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/261134-focus-s-tdci/?do=findComment&comment=3553996

çerçeve

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Çağlar Bayur yazdı:

çerçeve önemli,

Kesinlikle..O yüzden pejoda orijinalden vazgeçmiyorum.Bakarsan çok dandik bir hoparlör.Ama ses harika..

Yorum bağlantısı
İhsan BENDER
Çağlar Bayur yazdı:

fabrikasyon teyp en basit hoparlörü bile yakamaz, önce teşhis yapmalı, aracınızdaki sistem farklı bir ohm da olabilir mi? servise öncelikle bunu danışın, hoparlörler4 ohm dur piyasada satılanlar

Araçta amfi var yarın fotoğrafları yüklerim. Detaylı teknik özelliğini bilmiyorum henüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İmkan varsa Gladen marka hoparlör öneririm ben. Ama işi bilen biryerlerde yaptırın montajı,  kalite tesadüf değildir.. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Metin Mankal yazdı:

Ford'un ses sistemi güzel zaten bence değişmeye gerek yok Metin bey. Türkiye'de ne koysanız yerine sırıtır. 

Ya Almanya'dan orjinal Sennheiser getirtmeli ya da hiç dokunmamalı fordların ses sistemine :) 

İhsan BENDER yazdı:

Herkese merhaba arkadaşlar, 2012 Peugeot 508 aracımın orjinal hoparlörlerini geçen sene oto aksesuarcının önerdiği 2 çift ön olmak üzere değiştirdim. (Yüksekte bir ücret ödemiştim.) Fakat geçen hafta patlatmayı başardım her bass vuruşunda cırt cırt ses geliyor. Bundan önceki aracımın üzerinde sonradan takma harman kardon olduğu için sonrasındaki ses sistemleri hiç tat vermiyor. Şimdi sorum sadece 4 hoparlörü değiştirerek basslarda ve yüksek sese çıkınca kaliteyi ve doygunluğu bozmayacak bir marka model arıyorum. Önler 16 Cm. olması lazım arkalardan emin değilim. Detaylı teknik bilgi veremiyorum biraz uzağım bu işin teknik konularına açıkcası. 

Sennheiser üstüne tanımam.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Çağlar Bayur yazdı:

körük yırtılmıştır. En büyük körük yırtılma problemi de yıkamacı vs yerlerde sus tutularak kapı içlerinin yıkanması ve güngeçtikçe ürünün elastikiyetinin gitmesi. 

Cem Işık yazdı:

İmkan varsa Gladen marka hoparlör öneririm ben. Ama işi bilen biryerlerde yaptırın montajı,  kalite tesadüf değildir.. :)

İyidir hojtur. Hoparlörü değiştirirken kabloyu da değiştirmeyi unutmadıın dimi ? :)

Muhammet Ali Deli yazdı:

Ford'un ses sistemi güzel zaten bence değişmeye gerek yok Metin bey. Türkiye'de ne koysanız yerine sırıtır. 

Ya Almanya'dan orjinal Sennheiser getirtmeli ya da hiç dokunmamalı fordların ses sistemine :) 

Sennheiser üstüne tanımam.

Araç içi ses üretimi var mı? Bu arada üstüne tanmayacak çok daha iyi ürünler var. Dünya çapında hemi de. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Hakan Tarım yazdı:

İyidir hojtur. Hoparlörü değiştirirken kabloyu da değiştirmeyi unutmadıın dimi ? :)

Ses sistemim full oem:) sadece ön kapılarda oem yerine alpine tweeter takılı. Kapsamlı operasyona giremedim:)

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Cem Işık yazdı:

Ses sistemim full oem:) sadece ön kapılarda oem yerine alpine tweeter takılı. Kapsamlı operasyona giremedim:)

Haberim olsun. Operasyonu profesyonel yapalım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Hakan Tarım yazdı:

Haberim olsun. Operasyonu profesyonel yapalım.

Başımızda bir büyük bulunmalı tabiki :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Hakan Tarım yazdı:

Araç içi ses üretimi var mı? Bu arada üstüne tanmayacak çok daha iyi ürünler var. Dünya çapında hemi de. 

Öyle ses sistemi hastası değilim bildiğim en iyi ürün bu. Ne var mesela söyle de biz de öğrenmiş olalım?

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Cem Işık yazdı:

Başımızda bir büyük bulunmalı tabiki :)

82376  duruşma parasını bunun için kenara koy, para almadım say 😛

Muhammet Ali Deli yazdı:

Öyle ses sistemi hastası değilim bildiğim en iyi ürün bu. Ne var mesela söyle de biz de öğrenmiş olalım?

En çok tutulan hiend denilecek focal'in M serisi var. Ciddi para maalesef :( 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Hakan Tarım yazdı:

En çok tutulan hiend denilecek focal'in M serisi var. Ciddi para maalesef

Baktım da 8-9 bin yazıyor sadece hoparlörlere kampanyalı fiyatmış amfisiyle filan 40 bini bulur belki daha fazla. :fiuw: Bizim çakal erhan 60 bin harcadım bu ses sistemine dediğinde hadi ordan demiştim :D  Sağolun daha unutmam focal'i 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Muhammet Ali Deli yazdı:

Baktım da 8-9 bin yazıyor sadece hoparlörlere kampanyalı fiyatmış amfisiyle filan 40 bini bulur belki daha fazla. :fiuw: Bizim çakal erhan 60 bin harcadım bu ses sistemine dediğinde hadi ordan demiştim :D  Sağolun daha unutmam focal'i 

Komple 2 şer tane tam takım alınırsa hatırı sayılır paralar dökülüyor. Hatta anfiler, ses kabloları vs vs vs güzel bi araç parası harcanıyor. 

Benim giriş seviyesi bile 30 bini bulur şuanki fiyatlarla. 

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

5896a7e4e7160deef079cfb0f95407c5.jpg
Tüm kapılara bunları taktım. Küçük bir anfi ile gayet iyi olmuştu…8808f2fb0df36f0f4749d6550fd61251.jpgc7793d1650dd8d5645cae9b1e9898a26.jpg

0319df93c7f54d2b813d379e97b26608.jpg
Anfi de bu

f148e59acfb4ec6362f6664c9fb96b4b.jpg
Tüm kapılardaki tweeter lar yanında gelenler ile değişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Hoparlörlerin orijinal karkası kullanıldı. İçini keserek boşalttık. Yeni hoparlörü üzerine vidaladık. Gayet sağlam ve güzel oldu. Orijinal gibi hatta.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferit Erken yazdı:

Tüm kapılara bunları taktım. Küçük bir anfi ile gayet iyi olmuştu…

filtreler de maaşallah hoparlör kadar... eski hoparlör karkasını koruyarak montaj en güzeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakan Tarım
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Aynı seri kullanıyorum. Tatlı ve soft sesi vardır. Baskın ses karakteri yoktur.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Hakan Tarım yazdı:

Bewith' e geçsene Abi :dribble:

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Hakan Tarım yazdı:

Baskın ses dediğimiz nedir tam olarak?

Hoparlör değiştirmişken adam akıllı bir şey yapayım dedim de bu seti tavsiye ettiler, girmişken tam gireyim mi yoksa daha basit bir şey ile mi geçiştireyim arada kaldım.

Tamer Topaç yazdı:

Bewith' e geçsene Abi :dribble:

Bewith hakikaten o kadar iyi mi ya? Bi de subi garage'a mı gitsem? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selim Bilgin yazdı:

Baskın ses dediğimiz nedir tam olarak?

Hoparlör değiştirmişken adam akıllı bir şey yapayım dedim de bu seti tavsiye ettiler, girmişken tam gireyim mi yoksa daha basit bir şey ile mi geçiştireyim arada kaldım.

Bewith hakikaten o kadar iyi mi ya? Bi de subi garage'a mı gitsem? :D 

Butik üretim yapan bir Japon firması. Subi' ye gittiğin anda, bir şeyler yaptırmadan dönmezsin. Bu arada evet, Bewith hakikaten çok çok iyi bir marka, Subi Garage ise parmakla gösterilir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...