İçeriğe Yönlendir

Skoda Felicia - Benzinde Sarsıntı

Baris MERAKİ

Recommended Posts

Baris MERAKİ

Merhabalar 2001 skoda felicia aracimin benzinde sarsıntılı çalışmasını bir türlü önleyemedik ve bulamadık bugün bujiler değişti orjinal atesleme bobini takıldı ardından subap ayari yapıldı ama ne hikmettir hala sorun çözülmedi atesleme diye yola çıktığımız olay ne yazıkki hiç bir fayda getirmedi arac ilk çalıştığı 15 20 saniye gayet iyi sonra sanki içine şeytan kaciyo ve başlıyo sallanmaya bu konuda acil olarak yorumlarınızı ve bilgilerinizi bekliyorum çok can sıkıcı bir hal aldı ve sinirlerimi bozuyo malum.lutfen yardim edin lütfen.aracta lpg var ama çoğunlukla benzinde kulanıyorum lpg de sarsıntı o kadar fazla olmuyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Baris MERAKİ yazdı:

arac ilk çalıştığı 15 20 saniye gayet iyi sonra sanki içine şeytan kaciyo ve başlıyo sallanmaya

ilk çalıştığında kaç devir rölanti? sonra rölanti düşünce mi başlıyor bu sallantı

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Baris MERAKİ

Arac enjeksiyonlu 1.3 mpi motor ve rolanti sabit biraz dalgalanma var sadece ama araba kaporta bolumu tamamen sallaniyo

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

LPG ecu dedikleri lpg beyninde sorun olabilir mi? Benzindeyken sorun yapıyor dediniz ama bir arkadaşımın aracı lpg'den benzine geçince çekişi düşüyordu titriyordu motor lpg beyni değişince çözülmüştü sorun. Onun lpg sistemi sıralıydı. Sorun benzindeyken olabilir ama benzer şekilde lpg'den kaynaklanıyor olabilir onu göz ardı etmeyin derim. İnşallah çözersiniz tez zamanda.

Yorum bağlantısı
Baris MERAKİ

Ilginiz icin tsk lpg emilatorude değişti sorun şu ben araca çoğu zaman benzinde biniyorum çok mesafe yapmadığım için aracın lpg tesisatı enjektörlerden komple sokup o şekildede bindim duzelirmi diye düzelmedi 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Baris MERAKİ yazdı:

Arac enjeksiyonlu 1.3 mpi motor ve rolanti sabit biraz dalgalanma var sadece ama araba kaporta bolumu tamamen sallaniyo

Motor takozlarına da baktırın, kaportayı sarsması normal değil.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

LPG de sarsıntı yokmu? yok ise oksijen sensörü bozuktur. çünkü motor ısındıktan sonra çalışmaya başlar. aradaki gecikmeyi açıklıyor. eğer iki yakıttada sarsıntı tekleme filan oluyorsa ve ateşleme düzgünse, TPS ye bakmak lazım. soketini söküp daha düzenli çalışıyormu bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Baris MERAKİ yazdı:

rolanti sabit biraz dalgalanma var sadece ama araba kaporta bolumu tamamen sallaniyo

motor takozları kontrol edildi mi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Baris MERAKİ

Merhaba lütfen acil yardim edebilirmisiniz aracım benzinde çalışıp stop ediyo benzinde çalıştığında gaza bastığımda stop ediyo kesiciden kablo ile aküden direk calistiriyorum.pompa dan ses geliyo.benzin hortumunda benzin geliyo geriye aklıma takılan lpg anahtari vardı degistirdim yine aynı en son olarak benzin kesici arizali olabilirmi fikri bilgisi olan acil cvp verebilirmi tsk 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Baris MERAKİ yazdı:

Felicia 2001 1.3 mpi motor 

Hiç yakıt filtresi değiştirildimi. 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Bu durum nasıl cereyan etti?

Baris MERAKİ yazdı:

Merhaba lütfen acil yardim edebilirmisiniz aracım benzinde çalışıp stop ediyo benzinde çalıştığında gaza bastığımda stop ediyo kesiciden kablo ile aküden direk calistiriyorum.pompa dan ses geliyo.benzin hortumunda benzin geliyo geriye aklıma takılan lpg anahtari vardı degistirdim yine aynı en son olarak benzin kesici arizali olabilirmi fikri bilgisi olan acil cvp verebilirmi tsk 

Yorum bağlantısı
Baris MERAKİ

Değişenler yakıt filtresi.bujiler.buji transformatoru(bobin).ayrıca subap ayari yapıldı 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Baris MERAKİ yazdı:

Değişenler yakıt filtresi.bujiler.buji transformatoru(bobin).ayrıca subap ayari yapıldı 

Enjektörleri değiştirdinizmi. Yakıt hattındangelen yakıtın basıncı 40 psi ve üzerinde olması gerek. Yakıt basıncı kontrol edildimi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...