İçeriğe Yönlendir

Kapasitör Değişimi ama Nerede?

Cumhur Aydın

Recommended Posts

Cumhur Aydın

Philips AD800 kameram var. Muhtemelen kapasitöründe sorunu var. Bir süre kafasına göre açılıp kapanırken, şimdi hiç açılmıyor. 

Ankara'da bunun tamirini yapacak yer bulamadım, nerede yaptırabilirim acaba?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Ulus Konya sokakta parçasını da bulursunuz tamirini de yaptırırsınız.

Yorum bağlantısı
Cumhur Aydın

Konya sokakta girmediğim yer kalmadı neredeyse, dönüp bakan, yapabilirim diyen olmadı. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Uğraşmak istememişler sanırım. :( 

O zaman bölgenizde televizyon tamircisi olan bir yere gidip yaptıracaksınız.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erdoğan Temur yazdı:

Ulus Konya sokakta parçasını da bulursunuz tamirini de yaptırırsınız.

Yapan kalmadı hocam oralarda. Çoğunluk parça işine döndü. Yapanlar da artık böyle işlerle uğraşmıyor. Pahada ağır işlerle ilgileniyorlar.

Cumhur Aydın yazdı:

Konya sokakta girmediğim yer kalmadı neredeyse, dönüp bakan, yapabilirim diyen olmadı. 

Kapasitörün yenisini bulursanız herhangi bir telefon tamircisi yapar. 

Yorum bağlantısı
Cumhur Aydın

Yardımlarınız için teşekkürler. Elektronik işine o kadar uzağım ki, teknik dökümanlardan kapasitörün kapasitesini bulamıyorum. 

Telefoncuları bir dolaşayım bakalım. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Haluk Şentürk

Bende de ddpai mola n3 kamera var. Kamerada ekran yok, uygulama ile ulaşılıyor, yalnız bir haftadır uygulamadan kameraya ulaşamıyorum. Kamera açılma sesi geliyor ama çekim anındaki mavi led yanmıyor ve kayıt yapmıyor. Sadece kırmızı led yanıyor. Resetledim, sd karta format attım ama sorun düzelmedi. Katil kapasitor olabilir mi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Bi sor bakalım nefes alacak vakti var mı emoji91.png

ben bu tamirci arkadaşa kamera yolladım, 3 ay sonra kargodan kamera geldi. meğerse böyle bir kameram varmış. sevindim tabi. :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Allah sevdiği kulunu sevindirmek için önce eşeğini kaybettirir sonra buldururmuş. 😁

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

(Cumhur Beyin konusuna çökmüş oldum ama [emoji51]) bendeki kameranın kapasitorü fotoğraftaki. Nereden bulunur. Bilgisi olan var mı. 5fefa155e238c168476f2646ead22193.jpg

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Tek mi çift mi kondansatör?
Pek anlamam ama çift galiba, içinde iki küçük pil var gibi 47e97fe3024ab76cdb843e9db02dfdfd.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O zaman sorun yok. Çalışır İkisi seri bağlı.

Fotoda tek görülüyor. Kablo bağlantısı olan yer belli mi

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
O zaman sorun yok. Çalışır İkisi seri bağlı.
Fotoda tek görülüyor. Kablo bağlantısı olan yer belli mi
Bugün tamire götürdüm. Usta sabaha kadar şarjda kalsın düzelebilir dedi. İlk başta 1.7 v gösteriyordu iki saat sonra falan 3 küsür v olmuş. Ben de şimdi evde şarja taktım. Bakalım. İnşallah kendine gelir gelmezse bu parçaya ihtiyaç olacak galiba. Kablo bağlantısı fotoğraftaki gibi b5b9cfef73f6bf559aa33d1202273f4b.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bozuk olsa 4.8volt olurdu hemen.. Sağlam görülüyor. 5volt güç kaynağı 500ma verebilmeli sürekli

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Bozuk olsa 4.8volt olurdu hemen.. Sağlam görülüyor. 5volt güç kaynağı 500ma verebilmeli sürekli
Teşekkürler Kral, biliyoruz da konuşuyoruz diyorsun yani. Olmadı bi açık adres alıp paketleriz Gebze taraflarına [emoji51][emoji122][emoji122][emoji122]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sedef İstif Makinaları San Ve Tic Ltd Şti İnönü Mahallesi güzeller osb galvano koop cumhuriyet caddesi 2 21 Gebze Kocaeli

[emoji91]

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Sedef İstif Makinaları San Ve Tic Ltd Şti İnönü Mahallesi güzeller osb galvano koop cumhuriyet caddesi 2 21 Gebze Kocaeli

[emoji91]
Eksik olma, sevgiler saygılar [emoji4]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...