İçeriğe Yönlendir

2. Araç Alınır mı?

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Rahat çalışacak garaj ve zaman varsa olur bence. Benim 2001 astranın yıllık vergisi 200 tl tutar sigorta 450 tl. Tabi el aletleri vs de biraz tutar. Söküp takması güzeldir arada kırılan/ artan parça olsa da.

arabanın yatırımı olmaz kardeş...
Son yıllarda gördük abi araba alanların hep elinde patladı :D
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Rahat çalışacak garaj ve zaman varsa olur bence. Benim 2001 astranın yıllık vergisi 200 tl tutar sigorta 450 tl. Tabi el aletleri vs de biraz tutar. Söküp takması güzeldir arada kırılan/ artan parça olsa da.

Son yıllarda gördük abi araba alanların hep elinde patladı :D

aha ben, aldım üstüne pis yükseldi, fakat kardamıyım, hayır :) satınca aynısını alamadığım gibi daha alt modellere inmek zorunda kalıyorum patladım :D  

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
aha ben, aldım üstüne pis yükseldi, fakat kardamıyım, hayır [emoji4] satınca aynısını alamadığım gibi daha alt modellere inmek zorunda kalıyorum patladım [emoji3]  

Sen sattıktan sonra çok bekledin abi, gün geçtikçe piyasa uçtu gitti clioda yakaladın yoksa fred çakmaktaşın arabaya kadar gidecekti default_lol.gif
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Sen sattıktan sonra çok bekledin abi, gün geçtikçe piyasa uçtu gitti clioda yakaladın yoksa fred çakmaktaşın arabaya kadar gidecekti default_lol.gif

hiç sorma, eğer zamanında sataydım satmadada geç kaldım, sataydım hani kimdi çıkaramadım şimdi, Forumda tıka basa dolu 180 hp lik Kuga satan Doktor bir arkadaş vardı, 175 falan diyordu sanırım arabaya, onu alacaktım valla, kısmet değilmiş, neyse dediğin gibi oldu, sattıktan sonra çok bekledim Allahtan son anda aldık arabayı, krediler uçtu tüketici kredi vadeleri kısaldı...

çakmaktaşa kalmazdık canım, Fiestaya kalırdık, hanım oto mod demeseydi hala Fiestadaydım 20 seneyi devirirdim artık :D  geldik gidiyoruz tek araba almışız, hale bak, neyse döngüyü kırdık inşallah :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Arpa alım fiyatları bile bu kadar oynakken... Ben ne bir mala para bağlar, nede borçlanırım... 

Seneye, kıtlık kapıda...

Para yastık altında kalsın hiç bir şey yapmasa bile ısıtır... :D

Saygın Can Oğuz yazdı:

Çift araba hem bazen ihtiyaç hem de güvence. ufak, vergisiz masrafsız birşey fena olmazdı. Misal Clio 1,2. Satarken illaki faiz kadar getirir.

Örnek; biraz eski ama aynı zamanda nostaljik bir seçim :) https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sadece-86-bin-km-de-ilk-el-kullanicidan-efsane-kasa-broadway-932980248/detay

Kurnaz boyacı detayına dikkat :D 

Bu arabaların antenleri yeter... :)

Radyo anteni adı altında takılmış ama biraz uğraşsan Pentagonla direk konuşursun... :D

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Alınabilir niye alınmasın araba coinden daha mantıklı bir yatırım olur.İşin özü çok kullanılmamış, kurcalanmamış komplike olmayan bir araba almak . Mesela ben 3.0tdi A6 yı şehiriçinde kullanmak istemiyordum bir de bakımı yürütme maliyeti pahalı bir araba gittim Skoda aldım 20 bine biniyorum bakkala bile gidiyorum , canım sıkılıyor hususi tozlu yollara giriyorum. Söküp , dağıtmadığım yeri kalmadı , parça kum gibi ustaya da gerek yok ben çözdüm çok yerini alet edevat , garaj da var bozulmasa bile dağıtıyorum canım sıkılıyor.Senelik vergisi 110 lira . 120 liraya depo dolar 300 km'yi devirir şehiriçi .Kaportası sağlam fazla komplike olmayan , hatta full mekanik birşey alın tabi uğraşmayı seviyorsanız yoksa hiç girmeyin.40 liraya ben olsam Kartal SLX alırım bordo olandan [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Ben genelde imkanım var ise alıyorum .hatta su anda yoldayım.almaya gidiyorum[emoji3]
Coin, borsa anlamam. Devamlı yükselen 2. El piyasasında da hic zarar ederek araç satmadım. Para TL de sabit kalsa daha cok alım gücü düşecek.
Aynen Furkan'ın dediği gibi.Hem elimden tamirat gelir meşgale olur hem de diğer aracımı yormak istemiyorum.Bu aralar şehir içi fazla koşuşturuyorum.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Eski yi yeni yapmaya uğraşmayacak iseniz alınır . Atmosferik gaz teli olan benzinli bir aracım daha olsa fena olmazdı

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

İkinci araç büyük rahatlık diyenlerdenim bende. Hali hazırda jettanin yanında symbol var bende. Araba zarar etmiyor mevcut durumda. Geçen sene ocakta 39 a aldığım ( 35 i krediydi. Geri ödemesi 40 bin. Toplam 44 e maloldu bana) symbol şuan 70-75 bandında. Yakıt çok makul fazla teferruat yok. Yürütme maliyetleri çok düşük. Uygun az yakan bir araç iyidir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Peugeot 106 1,4 quiksilver alan bir arkadaşım var. Arabayı aldığından beri düze çıkaramadı. 40 bin tl verdi aldı. 4000 tl masraf yaptı. Ona göre şuan arabada sıkıntı yok, ama bana göre bir sürü sıkıntısı var. Rölantisi dalgalı, vites yolları kayık, debriyaj ve fren sisteminde sesler , şanzımandan sesler, akıtan tavan sunroof. Anormal şekilde küçük ve dar lastikleri. Bana göre daha arabanın 3000 tl masrafı var. İş idare ederiz duruma dönmüş. 

Böyle bir arabaya binmek beni kanser eder . Açıkcası benim gibi kıl oluyorsanız sene dolmadan ek 10 bin bütçeyi harcarsınız. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...