İçeriğe Yönlendir

Sizce Arabam Pert mi?

Ata Erol

Recommended Posts

Servet Aydın

Geçmiş olsun. Çok kötü görünse de aslında çok hasar almamış araç lakin hem parça hemde işçilik bedeli epey çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Geçmiş olsun. Mehmet Bey gerekli açıklamayı yapmış. Sigorta şirketinin yaptığı zarar hesabına göre pert konusu belirlenir. Siz sadece aracın piyasa değerini araştırın. Eğer ki pert denirse size pert fiyatı sunulacak. Verdikleri fiyat ile aracınıza en yakın diğer satılık araç fiyatlarını karşılaştırın.

Rayiç değer  kaza yaptığınız gün olan piyasa değerine göredir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Çok geçmiş olsun.Allah beterinden sakınsın.

Kaskonuz perte çıkarır bu aracı.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Sağ taraf kazadan daha fazla payını almış gibi. Yapılsa bile eskisi gibi kükrer mi yolda acaba. Her halükarda araçların bir kıymeti yok kıymetli olan taşıdıkları canlar ona da bir şey olmamış göründüğü kadarı ile. Önemsiz şeyler. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

cok gecmiş olsun aynı olay hatta aynı renk aynı marka araba gecen sene manisadan gelirken gözümün önünde oldu ben 90le felan gidiyordum öyle bir yagmur vardıki sonra beni böyle mercedes bir solladı yapıtırmıs gidiyordu akıntıya girdi bir sag bir sol bariyerlere dönerek. Ankara'ya gelir gelmez sıfır lastik almıstım conti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim lastiklerin iz derinliği 5 mm ye yakın olmasına rağmen. Yağmurda ne duruyor ne de kalkıyordu.
Bildiğin buz efekti veriyordu.
Bunu görünce gidip 4 tane sıfır lastik aldım.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Ata Erol yazdı:

Ne kadar masraf çıktı acaba? Teşekkürler.

arabasına göre değişir,bende kaput çamurluk filan yok,sadece tampon değişiyor.O yüzden fiyat yanıltır.Sizin aracın kasko değer, ne kadarsa %60 ı kadar masraf yazmalı pert için

Yorum bağlantısı
Servet Aydın yazdı:

Geçmiş olsun. Çok kötü görünse de aslında çok hasar almamış araç lakin hem parça hemde işçilik bedeli epey çıkacaktır.

Serkan Maden yazdı:

Geçmiş olsun.

Mustafa Gökmen yazdı:

Çok geçmiş olsun.Allah beterinden sakınsın.

Kaskonuz perte çıkarır bu aracı.

Çağrı Alaf yazdı:

Sağ taraf kazadan daha fazla payını almış gibi. Yapılsa bile eskisi gibi kükrer mi yolda acaba. Her halükarda araçların bir kıymeti yok kıymetli olan taşıdıkları canlar ona da bir şey olmamış göründüğü kadarı ile. Önemsiz şeyler. Geçmiş olsun.

Okay Kaygusuz yazdı:

cok gecmiş olsun aynı olay hatta aynı renk aynı marka araba gecen sene manisadan gelirken gözümün önünde oldu ben 90le felan gidiyordum öyle bir yagmur vardıki sonra beni böyle mercedes bir solladı yapıtırmıs gidiyordu akıntıya girdi bir sag bir sol bariyerlere dönerek. Ankara'ya gelir gelmez sıfır lastik almıstım conti.

özer Yıldız yazdı:

Arkadan itişli araçların yağmurda daha dikkatli olması gerek, geçenlerde yine bmw kazası vardı benzer nedenlerle

Çok teşekkürler, kasko değeri 385.000TL çıktı. Bakalım ne olacak? Sabırla bekliyoruz.

Fikri Keleş yazdı:

arabasına göre değişir,bende kaput çamurluk filan yok,sadece tampon değişiyor.O yüzden fiyat yanıltır.Sizin aracın kasko değer, ne kadarsa %60 ı kadar masraf yazmalı pert için

Anladım, %60’ı 231.000TL yapıyor. Sabırla bekliyoruz. Teşekkürler.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim lastiklerin iz derinliği 5 mm ye yakın olmasına rağmen. Yağmurda ne duruyor ne de kalkıyordu.

Lastikler yeniydi üstelik. Goodyear Eagle Sport vardı üstünde. Teşekkürler.

özer Yıldız yazdı:

Arkadan itişli araçların yağmurda daha dikkatli olması gerek, geçenlerde yine bmw kazası vardı benzer nedenlerle

Haklısınız büyük bir ders oldu benim için. Bundan sonra çok daha dikkatli olmak gerek. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sana böyle bir oran vermişler ama bu böyle değil Fikri.
Yukarda anlattığım gibi.
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

geçmiş olsun

bence kasko bu aracı perte çıkartır,çok masraf gözükmesede yetkili servis bu tamiri en az 100 bin tl ye yaparım der,kaskoda yaptırmak yerine ihaleyle bu aracı bu şekilde satsam benden daha az para çıkar diye düşünüp perte ayırır ve yüksek fiyattan satar

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Almanya'da 1.6mm minimum profil. İlk başta nasıl olur dedim ama resmi olarak rakam bu :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Erdem Doğan yazdı:

Almanya'da 1.6mm minimum profil. İlk başta nasıl olur dedim ama resmi olarak rakam bu :) 

Türkiye de dahil bütün avrupa ülklerinde 1.6 mm yasal limit. Ancak 3mm altı kötü kabul ediliyor. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Evren Erakçora yazdı:

Türkiye de dahil bütün avrupa ülklerinde 1.6 mm yasal limit. Ancak 3mm altı kötü kabul ediliyor. 

Ben Türkiye 3mm diye biliyordum. Hatta lastik üzerindeki minimum diş derinliği göstergesi de 3mm değil mi?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Erdem Doğan yazdı:

Ben Türkiye 3mm diye biliyordum. Hatta lastik üzerindeki minimum diş derinliği göstergesi de 3mm değil mi?

1.6 mm yasal. Üretici tavsiyeleri 3mm yazlık, 4mm kışlık. 

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sana böyle bir oran vermişler ama bu böyle değil Fikri.
Yukarda anlattığım gibi.

gördüm abi,daha netleşti kafamda.

Benim durumu örnek olarak yazmak istemiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Aslında perte ayrılması da sıkıntı.Bakalım gerçek kasko değerini verecekler mi?Mesela forumdaki 500L konusundaki gibi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aslında perte ayrılması da sıkıntı.Bakalım gerçek kasko değerini verecekler mi?Mesela forumdaki 500L konusundaki gibi

Pert karlı değildir.
İyi para alırsan Arabanı acil satmış gibi para alırsın.
Avantajı ise, hasarlı kazalı arabaya binmemektir sadece.
Bir diğeri de, araç yapılsa 60-70 bin lira hasar kaydı olan aracı zor satarsın. Pert olunca satmış oluyorsun işte.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl yazdı:

Geçmiş olsun beterinden saklasin. Ön şası kolu egilmis cok yuksek oranda perte cikar bence. Görünen kaporta kasada olmasada motor kulaklarindan sanziman bile geriye kaymistir. Motor ekseni kaymış

Bakalım bekliyoruz. Sağolun.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ata Erol yazdı:

Lastikler yeniydi üstelik. Goodyear Eagle Sport vardı üstünde. Teşekkürler.

Bu lastikte yol tutuş ve frenleme sorunlarının olduğu konusunda çok yazıya denk geldim, kullanıcı yorumu okudum. Talihsizlik olmuş.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:

Bu lastikte yol tutuş ve frenleme sorunlarının olduğu konusunda çok yazıya denk geldim, kullanıcı yorumu okudum. Talihsizlik olmuş.

İçinde eagle kelimesi geçince assymmetric 5 ile sport aynı sanıyorlar. Hiç iyi yorum yapan görmedim bu lastik için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...