İçeriğe Yönlendir

Bu Gün Yaşadığım Ufak Kaza

Murat Sahın

Recommended Posts

Çağrı Alaf

Bazen ustalık bilerek arabayı vurmaktır. Sen ustalığını konuşturmuşsun Murat Abi. Allah gördüğün günden geri koymasın buna çok şükür. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun, en çokta ani çıkış yapan çocuğu görünce frenle kurtaramayacağını hesap edip bordüre dalmanı beğendim, genelde frene asılır çoğu insan, en doğru kararı vermişsin, panik fren yaparak dalaydın bordüre hasar daha fazlada olabilirdi...

öte yandan taktir etmekle beraber, böyle dolmuş otobüs gördünmü helede duruyorlarsa yavaş gitmek ve ön tekerlerin oraya, gelen varmı diye bakmak lazım, sen göremedin belki ama duruma bakarsak hızlıymışsın, ama  diyim acelende olsa bu pozisyonlarda kağnı modunda git....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

geçmiş olsun Allah beterinden saklasın, verilmiş sadakan varmış abi. o minibüsçünün de şaftının köselesine selam ediyorum

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Herkese çok teşekkür ederim. Ucuz yırttık, gerçekten çok ucuz. Araba falan umurumda değil zaten, orada önemli olan çocuğu kurtarabilmekti, neyse ki onu becerebildim. Araba yapılır, yapılamazsa yenisi alınır. Can geri gelmez. 

Aslında otobüsün solunda duran dolmuş sebebiyle hızımı düşürmüştüm, ancak çocuk o kadar son anda ve o kadar aniden çıktı ki önüme, fren mesafesinde değildim, hatta muhtemelen frene basmaya bile vaktim olmayacaktı. Motosikletten kalma alışkanlıkla kaçma hamlesi daha güvenilir seçenekti. En kötü ihtimal olan çocuğa çarpma ihtimalini eleyecek her seçenek çok güzel seçenekti zaten. Aracımın yapısı gereği yol tutuşu zayıf, az daha hızlı olsam o refuju karşıya geçerdim zaten. Yine de beklediğimden güzel tepki verdi araç direksiyona. Neticede çocuğa bir şey olmaması her şeyden kıymetli. 

Lastikler kışlık, 10 gün öncesine kadar araç garajda yatıyordu, işe gitmiyordum. Uçuş sayıları aniden artınca işe çağırıldım, başladığım günden beri izin yapamadım. Normalde servis kullanıyoruz ama pandemi sebebiyle henüz servisler başlamadı. Malum üzere bir yılı aşkın zamandır ücretsiz izindeyim, bütçe kısıtlı. Araca da binmediğim için önemsemedim açıkçası. Aracı kışın almıştım, takılı olan kışlık lastiklerin performansından memnun kalmayınca (petlas) kış başı düzgün kışlık alırım, önümüzdeki yıl hala satmamış olursam bir takım da düzgün yazlık alırım diye düşünüyorum. Belirgin bir zararı olmadı aslında lastiklerin, frene basmadığım için fren mesafesi bir anlam ifade etmedi. Normal sürüşlerde de dikkatli ve yavaş kullanıyorum, lastiklerin oluşturduğu ekstra riski ekstra yavaş ve ekstra dikkatli kullanarak karşılıyorum. Normalde bir depo ile 650 km'den fazla yol yapamıyordum, son depoda 750 km'ye çıktım :D 

Sani Gerşon yazdı:

Çok geçmiş olsun. Kimseye bi şey olmaması sevindirici. Jantı o hale getiren kaldırım lastiğe de zarar vermiş olabilir, ileride balon olursa şaşırmayın.

Tekrar geçmiş olsun.

Aman lastiği gözden çıktım zaten :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Çok geçmiş olsun Murat hocam.

Hem sevindim hem üzüldüm. 

Ama çocuğa birşey olmadı ya çok şükür. 

Allah beterinden saklasın. 

Valla ben çocuğa bir şey olmadığı için sırıta sırıta gittim sanayiye. Arkadaş dalga geçti hatta hem arabayı vurmuşsun hem mutlu olmuşsun diye. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Murat Sahın yazdı:

Valla ben çocuğa bir şey olmadığı için sırıta sırıta gittim sanayiye. 

sbya3r5.jpg

Çocukları daha fazla gözetmemiz gereken bir çağdayız maalesef. Gün boyu moralim bozuktu bugün. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Eyüp Çetin yazdı:

sbya3r5.jpg

Çocukları daha fazla gözetmemiz gereken bir çağdayız maalesef. Gün boyu moralim bozuktu bugün. 

Oraya girmeyelim abi, girersek benim ağzımın ayarı bozulur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...