İçeriğe Yönlendir

Neden Bu Kadar Çok Kaza Oluyor?

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Ruslarda ters yönden gelenin üstüne sürüyorlar adam mecbur kendi şeridine girmek zorunda kalıyor. Girerken de epey ecel terleri döküyor. Geçen üniversite giriş sınavında Tuzla da hafif trafik vardı. Baktım yol gidiş geliş şehir içi minibüsçü karşı tarafa geçmiş geliyor. Üstüne sürdüm ve sıraya soktum kendisini. 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Muhammet Ali Deli yazdı:

Orana bakınca arabasına arkadan çarpılan adam da mal oluyor. Nitekim halihazırdaki kazaların en az %30-35i arkadan çarpma şeklinde. İlginç. Kaza yapmayıp 0.01 oranındaki insanlardan biri olduğuma göre kalanlar da el sallasın..

Konu başlığı "Bu kadar çok kaza neden oluyor?". Ben sürücülerin veya kaza yapanların-yapmayanların gibi bir ifade belirtmemişim. Kazaların sebebi %99.9 mallık demişim. Bu alınganlığın sebebini anlamadım. Test sürüsünde kullandığım arabaya çarpan mal vardı sollanmaması gereken yerde Şahin le şehir içinde sollamaya çıkıp 20 30 metre kazık frenle duramadı. Burada malın benim olmadığı aşikar değil mi üstad? Gönderme yapıyorsun da keşke önce yazılanı okusaydın ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Konu başlığı "Bu kadar çok kaza neden oluyor?". Ben sürücülerin veya kaza yapanların-yapmayanların gibi bir ifade belirtmemişim. Kazaların sebebi %99.9 mallık demişim. Bu alınganlığın sebebini anlamadım. Test sürüsünde kullandığım arabaya çarpan mal vardı sollanmaması gereken yerde Şahin le şehir içinde sollamaya çıkıp 20 30 metre kazık frenle duramadı. Burada malın benim olmadığı aşikar değil mi üstad? Gönderme yapıyorsun da keşke önce yazılanı okusaydın ;)

Bazı insanlar gençliğinde enerjisini atacak yer bulamıyor. Sonra böyle oluyor işte. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Beni başa getirin, arabalarda lcd ve dokunmatik ekranları yasaklıycam. 
Yapma yanarız [emoji16] Telefonla yol videosu çekip log alanları napalım?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Yapma yanarız emoji16.png Telefonla yol videosu çekip log alanları napalım?

Sabit kameranın kimseye zararı yok. Hatta her arabaya şart koycam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sabit kameranın kimseye zararı yok. Hatta her arabaya şart koycam
İşte o multimedya telefon vs olmasa senin Torque verileri de yalan olur.
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Darbaz yazdı:

Elektrikli araçlardaki ÖTV yi kaldır, herkes Tesla alsın. Ekstra donanıma gerek yok, mis gibi çevreci ve teknolojik araba. Elektrik problemini de çözersek kaymaklı ekmek tatlısı olur.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Elektrikli araçlardaki ÖTV yi kaldır, herkes Tesla alsın. Ekstra donanıma gerek yok, mis gibi çevreci ve teknolojik araba. Elektrik problemini de çözersek kaymaklı ekmek tatlısı olur.
Gene kazalar devam eder [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Şuan olan kazaları %90 engeller bence. Araçlarda birsürü güvenlik önlemi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ali dün samsun istanbul arası beklemesiz gidiş dönüş yaptım. Bu sefer yakıt ekonomisi yapmayı deyecem dedim. Aklıma sen geldin yolda :)

Cruze kontrol  hep açık 90 i nerde ise hiç geçmeden 84 km ortalama ile tüpte kullanimda yol bilgisayarı 5.4 lt ortalamaları gördü  genel ortalama 8-8.5 arası çıktı ( kış lastiği ile ) ama yol bitmek bilmedi 😁

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Yeter yazdı:

Ruslarda ters yönden gelenin üstüne sürüyorlar adam mecbur kendi şeridine girmek zorunda kalıyor. Girerken de epey ecel terleri döküyor. Geçen üniversite giriş sınavında Tuzla da hafif trafik vardı. Baktım yol gidiş geliş şehir içi minibüsçü karşı tarafa geçmiş geliyor. Üstüne sürdüm ve sıraya soktum kendisini. 😁

Alacaksın bir tane Blazer, inadına önüne Bumper Protection koyacaksın ama poliüretan falan değil Hakiki çelik olacak gelsinler üzerine de göreyim gayrı, far ayarı bozuk olana vereceksin tepe lambasını artık her hatanın bir bedeli var :D 

lifted-chevy-k5-blazer-06.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağrı Alaf yazdı:

Alacaksın bir tane Blazer, inadına önüne Bumper Protection koyacaksın ama poliüretan falan değil Hakiki çelik olacak gelsinler üzerine de göreyim gayrı, far ayarı bozuk olana vereceksin tepe lambasını artık her hatanın bir bedeli var :D 

lifted-chevy-k5-blazer-06.jpg

Bir de led sis farı ile dolananlara iyi gelir bu sistem. Bundan rahmetli altın elbiseli adamda vardı. Bununla ilgili hatıralarını anlatırdı. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Arkadaşın dediği gibi araca binince kendini formula pilotu sanan salaklar. Kendi öldüğü birşey değil millete sebep...

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Erdem Doğan yazdı:

Şuan olan kazaları %90 engeller bence. Araçlarda birsürü güvenlik önlemi var.

Biz de işe yaramaz. Mutlaka kaza yapmayı becebiliriz bence. Hatta durduk yerde bile yakarız arabayı. Kaçak elektrik ile tesla şarj etmeye çalışan adam teslayı yaktı gibi gibi. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Trafikte hızı, makası ve kural hatalarını önlemek için caydırıcı cezalar şart. Gelişmiş ülkelerde bile cezalar ağır oluyor. 

Mehmet Yeter yazdı:

Biz de işe yaramaz. Mutlaka kaza yapmayı becebiliriz bence. Hatta durduk yerde bile yakarız arabayı. Kaçak elektrik ile tesla şarj etmeye çalışan adam teslayı yaktı gibi gibi. 

İllaki kaza olacaktır, ancak şuanki kazaların büyük çoğunlu hız, dikkatsizlik ve kural hatalarından meydana geliyor. Yüksek teknolojili araçlarda bunların çoğunu yapamayınca haliyle kaza oranları azalacaktır. Asıl problem eğitim, ancak o bizim için en zor ihtimal bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Yeter yazdı:

Bir de led sis farı ile dolananlara iyi gelir bu sistem. Bundan rahmetli altın elbiseli adamda vardı. Bununla ilgili hatıralarını anlatırdı. 

Abi benim farlarım led ampül destekli mercekli farlarım var çünkü ama yine de sarı kullanıyorum benim gibi beyaz ışığa hassasiyeti olanlar olabilir diye. Ama uzunlarım can alıyor. Neden bilmiyorum çok uzağa tek bir noktaya topluyor kör edici cinsten. Dün bir uzun yoldan geliyorum şehir içine girmeye doğru arkama beyaz şahin yanaştı. Allahım böyle bir şey olamaz adam giderken kenarda ki apartmanların 2. - 3. katlarını aydınlatıyor. Karartılmış dikiz aynam olmasına rağmen yansıyan ışık bile kör ediyor aptal herifin varoş farları. Hemen sağa geçtim beni solladı tabi onlar affetmez böyle şeyleri. Geçtim arkasında mesafemi biraz açtım tam gözüne gelsin diye 50 metre kadar aramız açılınca bastım uzunları asla söndürmedim en son hakimiyetini kaybedecek gibi oldu arabası tökezledi acıdım canına da geçtim kısaya. Son Migren krizim 6 gün sürmüştü bunlar yüzünden. En nefret ettiğim adam tipleri. Benim gibi sağ şeritte ışıklarda kalkınca soldakine ayıp olmasın diye yavaş süren adamlar için Türk Trafiği cehennem çok kuralına uygunuz galiba yaşadığımızı yaşatmamız mı lazım illa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beni başa getirin japonyadaki 180 km limit sistemini Ülkemize getirecem. 

Kcar satın alandan sadece %15 kdv alacam. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Darbaz yazdı:

Beni başa getirin japonyadaki 180 km limit sistemini Ülkemize getirecem. 

Kcar satın alandan sadece %15 kdv alacam. 

Japonya ‘da 180 ve üzeri hızda isen trafik polisi peşine takılmıyormuş. Enteresan ülke:)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Cem Işık yazdı:

Japonya ‘da 180 ve üzeri hızda isen trafik polisi peşine takılmıyormuş. Enteresan ülke:)

22 gün hapis yatıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tokyo Drift mi diyorsun abi [emoji16]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cem Işık yazdı:

Japonic kaç kere ceza yedi. Korkudan nissan gtr ile 1. Viteste sürüyordu 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağrı Alaf yazdı:

Abi benim farlarım led ampül destekli mercekli farlarım var çünkü ama yine de sarı kullanıyorum benim gibi beyaz ışığa hassasiyeti olanlar olabilir diye. Ama uzunlarım can alıyor. Neden bilmiyorum çok uzağa tek bir noktaya topluyor kör edici cinsten. Dün bir uzun yoldan geliyorum şehir içine girmeye doğru arkama beyaz şahin yanaştı. Allahım böyle bir şey olamaz adam giderken kenarda ki apartmanların 2. - 3. katlarını aydınlatıyor. Karartılmış dikiz aynam olmasına rağmen yansıyan ışık bile kör ediyor aptal herifin varoş farları. Hemen sağa geçtim beni solladı tabi onlar affetmez böyle şeyleri. Geçtim arkasında mesafemi biraz açtım tam gözüne gelsin diye 50 metre kadar aramız açılınca bastım uzunları asla söndürmedim en son hakimiyetini kaybedecek gibi oldu arabası tökezledi acıdım canına da geçtim kısaya. Son Migren krizim 6 gün sürmüştü bunlar yüzünden. En nefret ettiğim adam tipleri. Benim gibi sağ şeritte ışıklarda kalkınca soldakine ayıp olmasın diye yavaş süren adamlar için Türk Trafiği cehennem çok kuralına uygunuz galiba yaşadığımızı yaşatmamız mı lazım illa

Kuralına uygun yapılan iş rahatsız etmiyor. Sizin de yaptığınız gibi bilinçli olduğunda güzel. Ancak bu sis farı açma hastalığı gerçekten çok kötü. Ön sizleri açanlar olduğu gibi arka sisleri de açanlar da var. Eğitim şart. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Japonic kaç kere ceza yedi. Korkudan nissan gtr ile 1. Viteste sürüyordu 😁

Tam yazacaktım erken davranmışsın, 2 yıl ehliyetine el konuldu. Dağlarda turlarken. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bir çoğumuzun da değindiği gibi eğitim çok önemli. Bazen haftasonları direksiyon sınavlarında komisyonda görev alıyorum. Bazı kurslar o kadar emek vermiş ki adayların çoğu kusursuza yakın sürüp sınavı geçiyor. Bazı kurslar ise daha sınav başlamadan yanına gelip yok bu adayın 4. girişi, yok bu aday fakir bir daha sınava para vermesin, yok bunun çocukları var okula getirip götürecek, yok bu hasta hastaneye gidecek...vs gibi nedenlerle yardımcı olunmasını istiyor. Bazı arkadaşlar yazıktır falan diyerek adayların çoğunu geçiriyor. Bunu yapmamak gerekir. Sonra bizim karşımıza çıkıyor işte trafikte. Ehliyet verilmesi daha da zorlaştırılmalı. Zor diyorlar ama halen kolay verildiğini düşünüyorum. Karşılaştığımız bir sürü olumsuz örnek var bu konuda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...