İçeriğe Yönlendir

Sizce Ne Yapmalıyım

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Bildiğiniz gibi bir arac arıyorum ve almayı düşündüğüm bir araç var, araçta benden önce başka bir alıcı tarafından ekspertiz yapılmış ve bunlar yazılmış. Alıcı şehir dışına taşınma işi olduğu için beklemeye almış ve satıcı da alacak kişinin kafası karışmasın diye bunları yaptırmış. Fatura sordum henüz kestirmeden ama ikinci aracım tamir edilince ikisine bir fatura kesilecek dedi. Toplam 13bin masraf yapmış bunlar için. Bir aksilik olmazsa salı günü bakmaya şehir dışına gideceğim.

Tavsiyeleriniz nelerdir?

sx00ttu.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

PSA?

KM kaç? Model ne? :) Belirtilenlerin yapıldığını teyit edebiliyor musun? 

Ali Darbaz yazdı:

Arabanın markasınıda yazaydın keşke. Vag gillerden galiba. 

Bence PSA grubundan :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Toplam 13bin masraf yapmış bunlar için.

Ben neden inanmadım acaba buna. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Tiguan 1.4 tsi galiba. 2019 dan eskide değil. 

Murat Sahın yazdı:

PSA?

Haklısın eat5 şanzımanlı 3008 olabilir. 140 bine 2019 üstü tiguan bulacak değil heralde. İki arabayı satar üstüne kredi çekerse belki

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Köse

sadece bunlarla bişey söylemek zor.arac nedir km fiyat kaza durumu,genel durumu gibi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın markasınıda yazaydın keşke. Vag gillerden galiba. 

Pug 3008

Murat Sahın yazdı:

PSA?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben neden inanmadım acaba buna. 

Ustanın numarasını vereyim görüş istersen dedi ama ben istemedim, pazartesi fatura isterim olmazsa 

2010 137000 km'de 3008 auto6r şanzıman var.

Alpay Köse yazdı:

sadece bunlarla bişey söylemek zor.arac nedir km fiyat kaza durumu,genel durumu gibi

Hata boya tramer yok

Erkut Uysal yazdı:

Siz gitmeyin bari gezenadam.com a baktirin...

Yakın ilde Kayseri'de ama baktırılabilir mantıklı geldi.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bildim 3008 olduğunu. Ama neden 3008, çirkin bir araba değilmi. Ötv indirimi zamanı alınanlardan . 

Grand Picasso bari bakaydın. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Darbaz yazdı:

Bildim 3008 olduğunu. Ama neden 3008, çirkin bir araba değilmi. Ötv indirimi zamanı alınanlardan . 

Grand Picasso bari bakaydın. 

Motor aynı, motora odaklan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aracın yaşı ve km bilgisi ne göre durum değişir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Darbaz yazdı:

yahu bak sana 1 yıl daha genç, 7 kişilik daha düşük km Gran Picasso buldum. Bunların her kapı sütünunda klima var. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-hatasiz-2011-picasso-dizel-otomatik-7-koltuk-c.tavan-120.000-km-934001331/detay

7 kişilik alacak olsam 5008 bakardım 😉

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Araç nerede? Eger forumdan uyelerimizin oldugu bir sehirdeyse onlarin tavsiyesindeki yere gosterirdim. Krank keçe kacaklarina degilde ilk 4 kisim beni dusundurdu. 13bintl inandirici gelmedi acikcasi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Araç Kayseri'de, 13bini duyunca bende şaşırdım ama bilene sormakta fayda var diye buraya ekledim. 2 aydır araç aradığım için bir yerde patlamak istemiyorum aslında 😀

Sinan Akgöl yazdı:

Araç nerede? Eger forumdan uyelerimizin oldugu bir sehirdeyse onlarin tavsiyesindeki yere gosterirdim. Krank keçe kacaklarina degilde ilk 4 kisim beni dusundurdu. 13bintl inandirici gelmedi acikcasi.

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

malesef ki biz kayseri gezen adamı beğenmedik 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Istanbulda bulursaniz link atin gider bakarim 😄 Insaatlar proje asamasinda bos vakit yaratiriz. Kayseri de tanidik bi yer varsa baktirilir. Baski balata degismis mi 137k olmus.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Bakış yazdı:

7 kişilik alacak olsam 5008 bakardım 😉

Hayırlısı olsun. Araba hem eski hem pahalı hemde şüpheli. Ayrıca Kayserililer Sivaslıları sevmezmiş. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sinan Akgöl yazdı:

Istanbulda bulursaniz link atin gider bakarim 😄 Insaatlar proje asamasinda bos vakit yaratiriz. Kayseri de tanidik bi yer varsa baktirilir. Baski balata degismis mi 137k olmus.

Baskı balata titreme vs yokmuş, kendisinde hiç değişmemiş.

Ali Darbaz yazdı:

Hayırlısı olsun. Araba hem eski hem pahalı hemde şüpheli. Ayrıca Kayserililer Sivaslıları sevmezmiş. 

Bakalım hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Bakış yazdı:

Ali Darbaz yazdı:

Yani baskı balata sende değişecek. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Selçuk Bakış yazdı:

Iscilik haric 4500tl bunuda hesaba katin ben alirken yari otomatikte ilk sordugum seydi baski balata.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Rakam çok çok fazla zaten o net, ikinci araçtan size ne müşteriye ne onu anlamadım. Yani faturayı toplu kesme diye bir şeye gerek yok, her aracın bilgisi farklı. 

2010 model bir araç için bakımsızlık ve hor kullanma sonucu oluşacak şeyler. 

Külbütör kapağı plastik oluyor genelde terleme de zamanla oluşuyor bu sıkıntı değil, yapılmasa dahi yağ eksiltmez terleme oluyor. Yapılırkende mutlaka soğukken elle sökülüp elle torkuna uygun sıra ile kademeli sıkılır ise kapak eğilmez kaçak oluşmaz. 

Diğer kaçaklarda benzer şekilde fakat şanzıman işi sıkıntı, terleme falan değilde hasar olabilir. Karterinde ezik vs varsa dikkat edilmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ü.Emre Kartal yazdı:

Rakam çok çok fazla zaten o net, ikinci araçtan size ne müşteriye ne onu anlamadım. Yani faturayı toplu kesme diye bir şeye gerek yok, her aracın bilgisi farklı. 

2010 model bir araç için bakımsızlık ve hor kullanma sonucu oluşacak şeyler. 

Külbütör kapağı plastik oluyor genelde terleme de zamanla oluşuyor bu sıkıntı değil, yapılmasa dahi yağ eksiltmez terleme oluyor. Yapılırkende mutlaka soğukken elle sökülüp elle torkuna uygun sıra ile kademeli sıkılır ise kapak eğilmez kaçak oluşmaz. 

Diğer kaçaklarda benzer şekilde fakat şanzıman işi sıkıntı, terleme falan değilde hasar olabilir. Karterinde ezik vs varsa dikkat edilmeli. 

Teşekkür ederim, pug konusunda bilgim olmadığından aydınlatıcı bir mesaj oldu.

Sinan Akgöl yazdı:

Iscilik haric 4500tl bunuda hesaba katin ben alirken yari otomatikte ilk sordugum seydi baski balata.

Buna eğer bakmaya gidersem özellikle baktıracağım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Gezenadam’a baktır bence. Facebook’ta selçuk bey için 3008’e bakmaya gittik. Selçuk bey aracı almaktan vazgeçti şeklinde görürüz. Alttaki yorumlar eğlenceli oluyor :) 

şaka bir yana, peugeot ustasına götürmeli. Her arabanın huyu başka. O terlemeler normal olabilir mesela. Eksper bunları anlamaz. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gezenadam’a baktır bence. Facebook’ta selçuk bey için 3008’e bakmaya gittik. Selçuk bey aracı almaktan vazgeçti şeklinde görürüz. Alttaki yorumlar eğlenceli oluyor :) 

şaka bir yana, peugeot ustasına götürmeli. Her arabanın huyu başka. O terlemeler normal olabilir mesela. Eksper bunları anlamaz. 

Eksper belki abarttı belki gerçekten sıkıntı var emin değilim ama 13 bin tamir ücreti beni düşündüren kısım, yapıldı mı yoksa temizlenip bırakıldı mı bilemedim.

@Çağlar BayurAbi senin garajda bir şeyler var mı 😀 anahtarı ruhsatı vs hepsi sende olacak ama 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...