İçeriğe Yönlendir

Bu Saatten Sonra LPG Kullanılır mı?

Muhammed Orak

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Benzine zam gelene kadar lpgyi bitirip benzinde kullanılabilir, makas açılınca lpgye devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

Aslında LPG ye zam gelmedi.

LPG zamma geldi  :D artık böyle deniyorlar bakalım tepkiler nasıl olacak diye.

laboratuvarda aletin başında duran tipler hayal ediyorum hop düğmeye basıyorlar tepki yok, oradan bir kolu ittiriyorlar tepki yok. çok zevksiz iş bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Lpg zaten birim petrol’den en az elde edilen yakıt. Talep arttı. Yetmediği için doğalgaz da kullanmaya başladılar. O da zamlandı. Yani benzin ile eski oranda olması şu an zor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lpg zaten birim petrol’den en az elde edilen yakıt. Talep arttı. Yetmediği için doğalgaz da kullanmaya başladılar. O da zamlandı. Yani benzin ile eski oranda olması şu an zor. 

Genel olrak LPG için Doğal gazı kullanıyorlar. Doğal gaz bu kış çok lazım . İtalyada %45 zam yapılmış. Avrupada doğalgaz fiyatları genel olarak artış gösteriyor. 

Talep artınca Doğalgazın lpg dönüşümü için kullanılma kotası düştü 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Buharlı araba alayım desek kömürde uçtu. Her yönden kıstırıldık.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mangoları da kurutup saklayacağız.. unutma. 
Siz bizden kuru gıda mı sakliyorsunuz diye kilerimizi basmasınlar?
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Ümit Türk yazdı:

Ben en son dizelden soğudum gün, gecenin 12si binanın altındaki marketin sahibinde vw caddy vardı dizel. Evine gitmek için marşa vurdu öyle bir ses çıkartıyor ki gece sessizliğinden dolayı yankı yapıyor.  Biraz abartayım :D traktör yanında halt yemiş.  Dedim bu dizelin sesi ne berbat bir şey.  O gündür bu gündür dizel araç almadım hiç. 

Ben de benzer şekilde aynı markanın passatına şahit oldum. Oto centerda pederin dükkanın önünde çay içiyoruz yola arkam dönüktü. Bir gar gar gar ses geldi lan dedim traktörün ne işi var burda. Bi döndüm passat. O derece sesli.. Vwnin benzinlileri ne kadar sessizse dizelleri bir o kadar sesli gözlemlerime göre. Tabi marka önemli değil hard kullanılmış dizel binek araçların geneli çok gürültülü çalışıyor. Yeni nesiller hariç Euro 5ler ve sonrası baya sessiz. Otomatiklerde hele radyo filan da açıksa motor sesi duyulmuyor hiç. 

Ben seviyorum dizeli. Kim ne derse desin. Daha ucuza daha çok verim alıyorsun. Hoş yakıt fiyatı beni ilgilendirmiyor şirket ödüyor şahsi aracım harici ama gaza basınca dizelin torkunu turbosunu hissetmek bile ayrı zevk. :) turbo benzinliler de yeni favorilerimden yalnız. Daha güçlü motorlar yapsalar bunlara tadından yinmez :)

Gaza çökünce bezinliler de ses çıkarıyor sesten rahatsız olan arabaya binmesin ya da Tesla alsın bence ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Doğan Arşiray yazdı:

LPG zamma geldi  :D artık böyle deniyorlar bakalım tepkiler nasıl olacak diye.

laboratuvarda aletin başında duran tipler hayal ediyorum hop düğmeye basıyorlar tepki yok, oradan bir kolu ittiriyorlar tepki yok. çok zevksiz iş bence.

Alıntı

-Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!
-Eeee! demiş Padişah bir umutla… Ne olmuş o köprünün ortasındaki adama?

-Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, mümkünse bir adam daha koysanız…

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Keske sadece lpg zam gelse bence her gecen gun mevcut maaslarla yasayabilmek guclesiyor ulkemde bu gun kasaptan kofte aldin kilosu 80 Tl olmus manavdan domotes alsim 12 tl salatalik aldom 9 tl taze fasulye aldim 12 tl

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Yurdaer Elay yazdı:

Pumpe duse motorlu araç kullanmayan dizel sesi duydum demesin :)

J9 pejo minibüs ile 40 km yoldan geldikten sonra dizel Getz e bilmiyordum, ne kadar sessiz geliyordu anlatamam. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bunca zamdan sonra arabam kütüphane gibi geliyor bana..Ne sesi..Patlak amortisörün sesini bile duymuyorum..

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Metin Mankal yazdı:

Bunca zamdan sonra arabam kütüphane gibi geliyor bana..Ne sesi..Patlak amortisörün sesini bile duymuyorum..

HDI motor en güzel sesli dizel bence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Traktör tabiri tam anlamıyla 1.4 tdi 3 silindirli polo motoruydu. Daha traktörünü görmedim. Traktörden daha traktördü hatta :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Traktörler genelde 3 silindir zaten. Arkadaşımın teknede ford 1210 motoru var. Efsane sesi var. Eksoz kenarına otururum hep açılırken o derece güzel ses veriyor. Susturucu mu? O da ne?

Ayrıca cat motorları da efsane ses verir. D9 sırtında az çay içmedik çalışma esnasında tam yük. Mis kıpkırmızı turbo...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
İlkay BAŞARAN yazdı:

Arkadaşımın teknede ford 1210 motoru var. Efsane sesi var. Eksoz kenarına otururum hep açılırken o derece güzel ses veriyor. Susturucu mu? O da ne?

Ayrıca cat motorları da efsane ses verir. D9 sırtında az çay içmedik çalışma esnasında tam yük. Mis kıpkırmızı turbo...

İşte cesaret, işte feraset, işte fazilet, işte fedakarlık, işte mertlik, işte adam gibi adamlık. 

Son cümle beni benden aldı, severiz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Levent Güzelkalp yazdı:

kasaptan kofte aldin kilosu 80 Tl olmus

bizim kasapta 119

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Traktör tabiri tam anlamıyla 1.4 tdi 3 silindirli polo motoruydu. Daha traktörünü görmedim. Traktörden daha traktördü hatta :) 

Seat cordobayi gormedin sanirim....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Öner Kurukuz yazdı:

Seat cordobayi gormedin sanirim....

Cordoba, fabia aynı motor işte

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
bu maddeyi masaya yatırmıştık mangalın yanında :mangal:

+3 hp net
Benzine de gelir 3 vakte kadar. Şu an hazırlık yapıyorlar bence. Sivriltme, diş açma, klavuz  vb

Diş açınca kıvıra kıvıra gider. Bence diş açma yok
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Servet Aydın yazdı:

+3 hp net

Diş açınca kıvıra kıvıra gider. Bence diş açma yok

Diş açmaya kıvırmaya gerekte yok, yalama olduk zaten hissetmeyiz bile :D

Yurdaer Elay yazdı:

HDI motor en güzel sesli dizel bence :)

Bizim 2006 Mondeo TDCI ile benim 2007 407 2.0 HDI yan yana çalışınca; 407 elektirkli araba gibi kalıyordu :D

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Muhammet Ali Deli yazdı:

Ben de benzer şekilde aynı markanın passatına şahit oldum. Oto centerda pederin dükkanın önünde çay içiyoruz yola arkam dönüktü. Bir gar gar gar ses geldi lan dedim traktörün ne işi var burda. Bi döndüm passat. O derece sesli.. Vwnin benzinlileri ne kadar sessizse dizelleri bir o kadar sesli gözlemlerime göre. Tabi marka önemli değil hard kullanılmış dizel binek araçların geneli çok gürültülü çalışıyor. Yeni nesiller hariç Euro 5ler ve sonrası baya sessiz. Otomatiklerde hele radyo filan da açıksa motor sesi duyulmuyor hiç. 

Ben seviyorum dizeli. Kim ne derse desin. Daha ucuza daha çok verim alıyorsun. Hoş yakıt fiyatı beni ilgilendirmiyor şirket ödüyor şahsi aracım harici ama gaza basınca dizelin torkunu turbosunu hissetmek bile ayrı zevk. :) turbo benzinliler de yeni favorilerimden yalnız. Daha güçlü motorlar yapsalar bunlara tadından yinmez :)

Gaza çökünce bezinliler de ses çıkarıyor sesten rahatsız olan arabaya binmesin ya da Tesla alsın bence ...

Gazlı araçların sesi artıyor evet tecrübe ettiğim için katılıyorum. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Muhammet Ali Deli yazdı:

Ben arada ses çıksın diye manuele alıp düşük vites yüksek devir geziyorum, ne yalan söyleyeyim :blush:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sesden rahatsız olan motor üstüne izalasyon yapsın. Bende var, motorun sesini duymak için içine mikrofon takmak zorunda kaldım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sene 2021 olmuş. Milenyumdayız. Millet uzaya gidiyor. Hala motor sesinden bahsediliyor yav :keyifli:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dün 96 km yol yaptım. 52 liraya maliyeti oldu. 

Daha önce kullandığım trafikli yolun ise maliyeti 28 lira. 

Mantıklı gelmedi :( 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...