İçeriğe Yönlendir

Alüminyum Pencere Yedek Parçası

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Artık pimapen moda, lakin eski montaj alüminyum pencereler var. Bu pencerelere ait menteşe, vb. ürünleri satan, işten anlayan biri var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben ilk senelerde çıkan pimapene bile yedek parça bulamıyorum. Alu'ya çok zor.

Bu arada dip not: Aluminyum erime derecesi 600C :moil:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Artık pimapen moda, lakin eski montaj alüminyum pencereler var. Bu pencerelere ait menteşe, vb. ürünleri satan, işten anlayan biri var mıdır?

Perpa, Ya da Bayrampaşa tarafı. Elde sökulmuş ornek yada fotosu ve vida olculeriyle. Bayrampasa tarafı daha garanti ama.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Bayrampasa tarafı daha garanti ama.

orada nereleri dükkan , sanayi vs. bir yer var mı

örnek vs. kolay sökerim

Sinan Akgöl yazdı:

Perpa

blok vs. hangi kattalar topluca?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Belki Häfele kataloğunda uygun bir şeyler çıkabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Çağlar Bayur yazdı:

Anadolu yakasında, Nato Yolu Caddesi, bir hırdavat cennetidir.

Modoko çarşısının hemen yanındaki Modoko Cami önlerinden başlar, Kuzey-Batı istikametine 2.5 km kadar devam eder, arka sokakları ile birlikte, dev bir komplekstir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

örnek vs. kolay sökerim

blok vs. hangi kattalar topluca?

Abi Forum istanbul tarafı. Genel olarak Alüminyum parça ve aksesuarcilar orada.

Perpa kat blok olarak tam hatirlamamakla beraber araştiririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

5 yıllık binada oturuyorum alüminyum pencereler var. Balkon kapısının ispanyolet denilen parçasını bulamadım. Kale marka ve Kale bile ne ara ürettik bunu mealinde cevap verdi. 1080 tane daire ve her dairede 3 tane balkon kapısı var ama yedeği yok. Başka bir ürünü kesip biçip delip uydurdum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

örnek vs. kolay sökerim

Perpaya baktim olmayabilir eski sistemlerin benim bildigim en garantisi Bayrampasa Forum istanbul tarafindaki dukkanlar. Noname marka mi dograma ve ne ariyoruz abi? Google istersen hic yorulmadan telefonlada sorabilirsin. Bizim butun dogramacilar hepsi o taraftan eksik alir toptancilari ve aksesuarcilar o tarafta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Noname marka mi dograma ve ne ariyoruz

marka fıratpen, elden geçireceğim de hazırlık yapıyorum, yapı marketlerde yok bu tip parçalar. menteşesi bir garip, kolları uydururum, kilitleme karşıklıklarını da,

kanal içi fitil ve menteşe başlıca lazım olacak olan parçalar.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

marka fıratpen, elden geçireceğim de hazırlık yapıyorum, yapı marketlerde yok bu tip parçalar. menteşesi bir garip, kolları uydururum, kilitleme karşıklıklarını da,

kanal içi fitil ve menteşe başlıca lazım olacak olan parçalar.

Kollar uyar. Fitil ornegi ve mentese ile yuksek oranda firatin parcalari bulunur. Bi kontrol edim.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Endow Ensan müşterim. Bir çok markanın menteşelerini imal ediyor. Foto varsa daha iyi olur yarın sorarken

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Endow Ensan müşterim. Bir çok markanın menteşelerini imal ediyor. Foto varsa daha iyi olur yarın sorarken

ama bana 20 bin adet lazım, yetecek mi fabrikası

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
ama bana 20 bin adet lazım, yetecek mi fabrikası
250bin gün kafi mi?
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

Arife günü nöbetçi bir aluminyumcu sayesinde evin tüm pencereleri için  fitil malzememizi aldık, 100 TL. rakam da birşey değil de malzemeye ulaşabilmek sorun oldu, gagıl bu konuda yetersiz :) . pencere başına fitil ücreti olarak 150 TL civarında istiyorlar piyasada, Ben 100 TL ye 14-15 pencerelik malzeme almış oldum. 

eski numune ile arayınca bulunamıyor zira üretimi yok, yerine uygun değişmiş olan fitili tavsiye ile edindik.

belki birgün birinin işine yarar, Çağlayan adliyesi karşısındaki Dr. Cemil Bengü caddesi nda sağlı sollu pen ciler mevcut. ihtiyacı olana cennet.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anlaşıldı. Pen işi senden sorulun bundan sonra [emoji28]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

damdan düşeni, damdan düşen anlarmış. fitilden rüzgar geçiyor diye duvar kırılır mı yahu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

damdan düşeni, damdan düşen anlarmış. fitilden rüzgar geçiyor diye duvar kırılır mı yahu

İyi binayı yık yenile dememişler :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Perpaya baktim olmayabilir eski sistemlerin benim bildigim en garantisi Bayrampasa Forum istanbul tarafindaki dukkanlar. Noname marka mi dograma ve ne ariyoruz abi? Google istersen hic yorulmadan telefonlada sorabilirsin. Bizim butun dogramacilar hepsi o taraftan eksik alir toptancilari ve aksesuarcilar o tarafta.

şu forum tarafındaki alüminyumcular tam olarak nerede hocam? 

Bana eski tip pvc kapı menteşesi lazım oldu. Her yerde yeni tipler var. Kapıyı yeniden delmek istemiyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bana eski tip pvc kapı menteşesi lazım oldu. Her yerde yeni tipler var. Kapıyı yeniden delmek istemiyorum 

evi sat kurtul benim başıma geldi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Çağlayan Hürriyet Mahallesinde ki alüminyumcularda bulunur bence.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Çağlayan Hürriyet Mahallesinde ki alüminyumcularda bulunur bence.

toptan satıyorlar, 1000mt fitil veya 200 adet menteşe alıp çıkıyorsun :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
toptan satıyorlar, 1000mt fitil veya 200 adet menteşe alıp çıkıyorsun :crazy:

Ara sokaklarındaki çıkmacılarda falan olur diye düşünmüştüm.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...