İçeriğe Yönlendir

Güvenli Sürüş Tavsiyeleri

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Altgeçit gibi yere girip çıkıyor. Hava ile ilgili terslik olabilir. 

Ben açıkçası ailesine üzüldüm. Başkalarına zarar vermeden erkenden öldüğü için sevindim. 300km hıza çıkmak demek ölmeyi önceden kabul etmek demek zaten. Allah diğer trafiğe açık alanlardaki hız tutkunlarına akıl fikir versin

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Motor herzaman baktığın yere gider. Gideceği yere bakmalıydı. Bariyere değil yolun orta hattına.
Bu belki motor kullanmayan birine saçma gelir ama böyle. Virajın çıkış noktasına bakarsan hızın da limitler içindeyse döner çıkarsın. Çünkü vücudunun konumunu ona göre ayarlarsın bilinçsizce. Yoksa zaten 300 le giden motorun o an belki 7 8 bin devir yapan ön lastiğini değil elle bacakla yön veremezsin. Hep düz durmak ister dönme momentinden dolayı. Yatarak yön verebilirsin ancak o da baktığın yöne geliyor yine.
Viraj anında kenardaki çeşmeyi kesmeye başlar ve ulan buna vurmasam bari dediğin an odağın ona kayar ve çeşmede bulursun kendini. Çeşme örneği geçtiğin aracın tamponu ya da gelen aracın tamponu olabilir.

Allah rahmet eylesin bir arabaya vursaydı içindekileri öldürürdü.

Altgeçit gibi yere girip çıkıyor. Hava ile ilgili terslik olabilir. 

Ben açıkçası ailesine üzüldüm. Başkalarına zarar vermeden erkenden öldüğü için sevindim. 300km hıza çıkmak demek ölmeyi önceden kabul etmek demek zaten. Allah diğer trafiğe açık alanlardaki hız tutkunlarına akıl fikir versin
Geçit çıkışında nereye gitmesi gerektiğini kestiremeyip bariyere odaklandığını düşünüyorum ben. Kamera bile geç toplamış ışığı. Büyük cahillik o hızla alt geçit tünel vb
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay BAŞARAN yazdı:

Bu belki motor kullanmayan birine saçma gelir ama böyle. Virajın çıkış noktasına bakarsan hızın da limitler içindeyse döner çıkarsın. Çünkü vücudunun konumunu ona göre ayarlarsın bilinçsizce. Yoksa zaten 300 le giden motorun o an belki 7 8 bin devir yapan ön lastiğini değil elle bacakla yön veremezsin. Hep düz durmak ister dönme momentinden dolayı. Yatarak yön verebilirsin ancak o da baktığın yöne geliyor yine.
Viraj anında kenardaki çeşmeyi kesmeye başlar ve ulan buna vurmasam bari dediğin an odağın ona kayar ve çeşmede bulursun kendini. Çeşme örneği geçtiğin aracın tamponu ya da gelen aracın tamponu olabilir.

Allah rahmet eylesin bir arabaya vursaydı içindekileri öldürürdü.

Doğru ,yüksek süratle dönen tekerleğin açısal momentumu var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğru ,yüksek süratle dönen tekerleğin açısal momentumu var. 

Evet. Zaten bu yüzden bisiklet ya da motosiklet düz gitmek için sürücüye ihtiyaç duymuyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

neden 50 beygir üstünde araba üretiyoruz diyen amcaya selam olsun 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

neden 50 beygir üstünde araba üretiyoruz diyen amcaya selam olsun 

Dayının genleri araştırsınlar rus bulaşığı çıkacak biyerlerden. Buna eminim :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...