İçeriğe Yönlendir

Amfi Artı Kablosu

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

Selamlar. Fluence aracimin ses sistemini yeniledim. Ancak icime sinmeyen bir durum oldu. Gorusunuze ihtiyacim vara

Akuden amfiye giden arti kablosu 4 ga set halinde almistim. Ancak kalin kablo oldugu icin kaputun ordan klavuz kablo ile de cikartamadik. Usta bundan dolayi 1 metre 8 ga kablo ile ek yapti. Ve 8 ga kabloyu çıkartıp akuye bagladi. Yani arti kablosunun aku baglantisindan cikan tarafi 1 metre ek oldu. Kalan 1 metre mesafeden sonra Amfiye kadar 4 ga ile devam ettik. Bu ek bir sorun yaratirmi. Ek yapilan yeri elektrik bandiyla izole etti. Arada 100 amper sigortayi akuye yakin bir yere konumlandirdik. Bu ek kafamı kurcaliyor

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Kaliteli bir 8ga kablo ile değiştirin sorun ortadan kalksın.Girişlerde reducer(Türkçe karşılığını bilmiyorum ) kullanılabilir ama ek olmaz zaten kit halinde satılan kablolar eğer düzgün bir marka değil ise çok kalitesizdir.Bakır 8ga yada 6ga kablo aliminyum 4da kablodan çok daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Murat hocam selamlar. Eğer ki aracınızda 4000 watt a kadar bir amfi modeli bulunduruyorsaniz 8 ga yeterli oluyor. En azından benim aracım için bu şekilde. Lakin o ek işi olmaz. Bunu baştan belirtmek isterim. Ya komple 8 ga olsun ya da 4ga yi geçirmenin kesinlikle bir yolu vardır onu arastirin. Mutlaka o ek işini kaldırın. Allah korusun sorun olabilir. 100 amper sigorta benimde akünün yakınında duruyor sorun teşkil etmiyor. 

1 tk.Reiss m6solo mid. Amfiye bağlı

1 tk.Pioneer tsg 1620 f coax teybe bağlı

1.tkPioneer tsg 1320 f coax teybe bağlı

1.tk Pioneer tss 20 amfiye bağlı

1 ad. Kicker es154 amfiye bağlı

Şekilde sorunsuz kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Bu tarz sistemlerde kabloların ucuna kablo pabucu takılarak ve bir ek kutusunda birleştirilerek bağlantı yapılmalıdır. Gevşek bir bağlantı kabloların yanmasına ve tehlikeli durumlara yol açabilir. Ses sistemlerine özel bu tip bağlantılar için ekipmanlar mevcuttur.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
anfi nedir? marka model?
Mobass 3000.5
5 kanal amfi
2 midrange bağlı
Bu tarz sistemlerde kabloların ucuna kablo pabucu takılarak ve bir ek kutusunda birleştirilerek bağlantı yapılmalıdır. Gevşek bir bağlantı kabloların yanmasına ve tehlikeli durumlara yol açabilir. Ses sistemlerine özel bu tip bağlantılar için ekipmanlar mevcuttur.
Anladim. Bantla izoleden baska islem olmadi.
Murat hocam selamlar. Eğer ki aracınızda 4000 watt a kadar bir amfi modeli bulunduruyorsaniz 8 ga yeterli oluyor. En azından benim aracım için bu şekilde. Lakin o ek işi olmaz. Bunu baştan belirtmek isterim. Ya komple 8 ga olsun ya da 4ga yi geçirmenin kesinlikle bir yolu vardır onu arastirin. Mutlaka o ek işini kaldırın. Allah korusun sorun olabilir. 100 amper sigorta benimde akünün yakınında duruyor sorun teşkil etmiyor. 
1 tk.Reiss m6solo mid. Amfiye bağlı
1 tk.Pioneer tsg 1620 f coax teybe bağlı
1.tkPioneer tsg 1320 f coax teybe bağlı
1.tk Pioneer tss 20 amfiye bağlı
1 ad. Kicker es154 amfiye bağlı
Şekilde sorunsuz kullanıyorum. 

Hocam kalin kablo girmiyor. Dedim kalin olsun 4 ga alayim. Aldigim kablon iyi bir kablo idi. Amfim 5000 what
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Murat_Durmaz yazdı:

Mobass 3000.5

4x70 +200w. 53amperlik yük çekeceğini sanmam , yapılan ilave kablo dolayısı ile şu anda 52A taşıyabilir sorun olmaz

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
4x70 +200w. 53amperlik yük çekeceğini sanmam , yapılan ilave kablo dolayısı ile şu anda 52A taşıyabilir sorun olmaz
Eyvallah abi.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...