İçeriğe Yönlendir

Lastik Parlatıcı Faydalı mı Yoksa Zararlı mı?

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci

Arabayı iç dış yıkama yapan bazı yerler lastikleri parlatıyor. Görünüm olarak hoş görüntü ancak lastiğe fayda-zarar durumu nedir merak ediyorum.

Videoyu sembolik örnek amacıyla ekledim.

Herkese şimdiden iyi tatiller ve hayırlı bayramlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Lastiğe değil de janta daha çok zararı olabilir bunların. 

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

En güzeli arap sabunu :) daha öncelerde kullanmışlığım var. zamanla sarartmıştı lastikleri. şimdi yıkamaya da versem özellikle belirtiyorum parlatıcı yada kimyasal içinde ve dışında kullanmayın diye.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her türünü denedim, uzun süreli lastik yanaklarında bir gariplik olmadı, az kalıcı olan da var çok kalıcı olan da . genelde marka ve pahalı ise kalıcı oluyor,

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Yıllardır kullanırım belirgin bir zararını görmedim

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Lastiklerin maruz kaldığı koşulları düşününce, zarar verebileceğini sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Yıllardır kullanıyorum, bir zararını göremedim. Belki de uzun vadede zarar verir onu da bilmiyorum. Arabanın siyah plastik aksamlarında (kapı altındaki alan, bagaj perdesinin takıldığı alan gibi) sert plastiklerde renkler hafif böyle beyazlar gibi oluyor orada da kullanıyorum gayet memnunum. Arap sabunu diyen arkadaşlar var deneyeceğim çok merak ettim :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alişan YILMAZ yazdı:

Arap sabunu diyen arkadaşlar var deneyeceğim çok merak ettim

ıslatılmış süngeri arap sabununa sürüp onu lastiğe sürün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Lastiği bilmiyorum ama benim aracın da kapı altındaki ve arka tampon plastikleri fena bozarmıştı. Servise sordum ama geri dönüşüm plastik kullandıkları için kolay beyazladığını söyledi usta. Yıkatırken de başka birşey sürdürmem, harici bir sebebi olduğunu sanmıyorum.

Sonuç olarak, parlatanadamlar diye bir site var. Oradan tampon ve dış aksama uygun bir ürün aldım. Süngerle uyguladım. Renk güzel oldu. Bakalım toz tutacak mı. Görüntü içime sindi, kaç ayda bir tekrarlamak gerekecek görücez…

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Yıllardır parlatırım bir sıkıntısı olmadı. Lastik normal ömrünce gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Uzun zamandır badem yağı kullanıyorum hem kalıcı hemde herhangi bi zararını yok görmedim deneyebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Oktay Göktaş yazdı:

Lastiği bilmiyorum ama benim aracın da kapı altındaki ve arka tampon plastikleri fena bozarmıştı. Servise sordum ama geri dönüşüm plastik kullandıkları için kolay beyazladığını söyledi usta. Yıkatırken de başka birşey sürdürmem, harici bir sebebi olduğunu sanmıyorum.

Sonuç olarak, parlatanadamlar diye bir site var. Oradan tampon ve dış aksama uygun bir ürün aldım. Süngerle uyguladım. Renk güzel oldu. Bakalım toz tutacak mı. Görüntü içime sindi, kaç ayda bir tekrarlamak gerekecek görücez…

Yine çılgınca ve hicbir ansiklopedide duyamayacağınız bir bilgi vereyim 😄

Yapılacak alan kücükse Bildigimiz silgi ile silebilirsiniz. Bir de silgisünger denen olay var.. Marketlerde kolayca bulunan birsey.. Hafif ıslatıp elden geçirin. Gayet güzel yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM

Badem yağı iyidir. :) önceki aracımda farlar çok kötü durumdaydı. badem yağı sürünce ayna gibi çıkıyordu. lastiklerede onu kullanıyordum arada uzun süreli parlalık veriyor. zararıda olmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

benim kullandığım bir marka vardı şimdi hatırlamıyorum (piyasada satılanlardan hepsi benzer sanırım )  sıkıyorsun siliyorsun parlıyor. Aradan 2 ay geçince çook hafif sarı lekelere dönüşüyor oysa sıkmamış olsam mat siyah düz lastik göreceğim. O nedenle bir daha almadım. Sürekli kullanmak gerekiyor bir kere sıkınca die tecrübe etmiştim. 

belki lastik markası ile bir etkileşime girmiş de olabilir. 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Brillantcare kullanıyorum uzun süredir ne jantta ne lastikte sorun olmadı.Çok kalıcı değil su görmese bile 2 3 gün sonra normal rengine dönüyor.
Sonax denedim uzun süre parlak kalıyor , ne kadar önemli bilemedim ama lastik suda tutmuyor yanaklarda.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

her türünü denedim, uzun süreli lastik yanaklarında bir gariplik olmadı, az kalıcı olan da var çok kalıcı olan da . genelde marka ve pahalı ise kalıcı oluyor,

michelin mesela. acaip birşey. bunun bir de dış plastik trip yenileyicisi vardır ki alıllara zarar. gerçekten de yeni gibi yapar ama benim gibi beklerseniz b oyaya da geldiyse verniği bozuyor!?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...