İçeriğe Yönlendir

Arıza Lambası Yanıyor Gaz Yemiyor

Seyit Boydak

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Siz yarın gündüz gözüyle motoru karşınıza alıp bloğun sol arka köşesi tarafında yanlış hatırlamıyorsam ince u şeklinde hortum var onu da kontrol edin. Yırtılma varmı bakın👍🏼

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Seyit Boydak yazdı:

S.a arkadaşlar benim sorunum daha öncede yazdım araç 2 de veya 3 de hızlanırken araç gaz kesip arıza lambası yakıyor rolantide çalışıp gaz yemiyor.Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor.Aracı cihaza bağladıgımızda arıza kodu vermiyor.Ustalar kimi turbo sökülecek diyor kimi enjektör ve tesisata bakılması lazım diyor.Kimiside pompa basınç ve rail basınç sensörü değişecek diyor.Ama kesin şundan diyen yok.Ben hepsi ayrı bişey söyleyince güvenemiyorum.Araçda soğudum bir daha connetmi asla.Araç 110luk 180 binde bakımları tam filtreler ve triger yeni değişti.Yardımcı olan olursa sevinirim.

Sorun araçta değil, tamircilerde. Arkadaşım var, kırtasiyeci. Her kasa connecti kullandı. O kadar kahır çekiyor ki arabaları görseniz arabadan özür dileyesiniz gelir...

Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Çağatay Kılınç yazdı:

Siz yarın gündüz gözüyle motoru karşınıza alıp bloğun sol arka köşesi tarafında yanlış hatırlamıyorsam ince u şeklinde hortum var onu da kontrol edin. Yırtılma varmı bakın👍🏼

Dediğiniz hortum turbo ile alakalımı.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Seyit Boydak yazdı:

Dediğiniz hortum turbo ile alakalımı.

Yanlış bişe demek istemiyorum ama sanırım hava emiş hattında bir ucu intercooler sol borusu egr valfi tarafında basınç ölçmek için olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

150tl olan havaakışmetre arızası için 23bin TL harcayan var burada

deodorant ile motor çalıştıran taınıdık var...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...