İçeriğe Yönlendir

Nissan X Trail 2.0DCI veya Honda CR-V

Erman Uzun

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bu ikisi arasında seçimi yaparken performansa odaklanın.
Performans istiyorsanız dizel nissan 2,0 almalısınız. Hem yol hem de arazi performansı daha iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erman Uzun yazdı:

Grand Cherokee biraz genç olanlarına güç yetse akildaki o ama malum bütçe sizinle daha önce jeep ile ilgili konuşmuştuk jeep aratmaz diye düşünüyorum x trail

jeep grandcherokee ile xtrail ne sınıf olarak ne de amaç olarak kıyaslanmamalı. xtrail kendi başına çok iyi bir araçtır ve otomobil kadar konforludur. jeep grandcherokee çok sağlam daha z konforlu otomobilden daha kötü dinamikleri olan kütük gibi bir araçtır :) ne amaçlanıyorsa ona göre seçilmeli bamna göre.

yine de tek arabam olacaksa keisnlikle grandcherokee alırdım. tank gibi araba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ikisi arasında seçimi yaparken performansa odaklanın.
Performans istiyorsanız dizel nissan 2,0 almalısınız. Hem yol hem de arazi performansı daha iyidir.

Evet x trail amaclarimiza daha uygun gibi duruyor

Dogan Arsiray yazdı:

jeep grandcherokee ile xtrail ne sınıf olarak ne de amaç olarak kıyaslanmamalı. xtrail kendi başına çok iyi bir araçtır ve otomobil kadar konforludur. jeep grandcherokee çok sağlam daha z konforlu otomobilden daha kötü dinamikleri olan kütük gibi bir araçtır :) ne amaçlanıyorsa ona göre seçilmeli bamna göre.

yine de tek arabam olacaksa keisnlikle grandcherokee alırdım. tank gibi araba.

Jeep hep gönlümde ancak temizleri bütçeyi aşıyor biraderde illa en azından 2010 civarında olsun diyor bakalım artık 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

İlanları gezerken insan oğlunun doyimsuzlugu minvalinden Volvo XC60 2.4 2011 bunları da radarimiza aldık ancak çokta bilgimiz yok 

Simdilk para yeterse Honda 2013 kasa (boyali da olsa önemli değil dedik)

X Trail 2011 civarı olursa temiz ve düşük km li 

Mazda cx 5 herşeyi güzel ancak halen içimize tam sinmedi (büyüklük konusunda ve güç olarak )

Son sırada XC60 sorun çıkarır mı çıkarırsa memur olarak altından kalkabilir miyiz birde büyüklük olarak nasıldır 

Araba almak çok zor hele bu ekonomide bu piyasada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper Şenses
Erman Uzun yazdı:

Otomatik şanzımanı nasıl crv nin cvt mi birde o kasayı motor kaldırmakta zorlanıyor mu uzun yolda sollamaya çıkınca misal 

Qashqai kullanan biri olarak ne dersin abi amaclarimiza uyar mi x trail doğrusu Tansu beyin dediği Mazda cx 5 ye aklımı kurcalamiyor değil crv motor güçsüzlüğü ve içinin çirkinliği ( kol dayama otobüs kolcagi gibi ) bizi uzaklaştırıyor 

Cvt şanzıman tek yönlü yolda sollarken evet hantal kalıyor gazı kökleyip devir yükseltmesiyle sollama yapilabilir, D3 düğmesi ile bir nebze yüksek devirli gidiyor, iki gün önce sattım şimdi araba beğenemiyoruz maalesef, kötü mü iyi mi karar veremedik bir iz bıraktı bizde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alper Şenses yazdı:

Cvt şanzıman tek yönlü yolda sollarken evet hantal kalıyor

Öyle bir şey yok. Hadi kaldı diyelim. Belki yarım saniye. O kadar bile değildir. Hatta hiç kalmıyor. 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

D

Alper Şenses yazdı:

Cvt şanzıman tek yönlü yolda sollarken evet hantal kalıyor gazı kökleyip devir yükseltmesiyle sollama yapilabilir, D3 düğmesi ile bir nebze yüksek devirli gidiyor, iki gün önce sattım şimdi araba beğenemiyoruz maalesef, kötü mü iyi mi karar veremedik bir iz bıraktı bizde.

Dizel crv lerde mi cvt yoksa yalnızca sadece benzinlilee mi

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Erman Uzun yazdı:

D

Dizel crv lerde mi cvt yoksa yalnızca sadece benzinlilee mi

Dizellerde 9ileri zf ile geldi diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Sinan Akgöl yazdı:

Dizellerde 9ileri zf ile geldi diye biliyorum.

Zf çift kavrama alman BMW deki şanzıman yanılıyor muyum

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Erman Uzun yazdı:

Zf çift kavrama alman BMW deki şanzıman yanılıyor muyum

Bmw ninde Range Rover Mini Honda Jeep markalarininda kullandigi tork konvertorlu şanziman. Tam otomatik ancak calisma prensibi çok daha gelişmiş. Yani Crv deki sanziman 9dan 5e 7den 4e bir anda 3 4 vites dusurme yetenegine sahip. Şanziman yağı onemli noktasi orjinal yagi ile degisimi saglamali. Ben zf ile ariza yasadim ama sanzimandan degil yanlış yagdan dolayi idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Sinan Akgöl yazdı:

Bmw ninde Range Rover Mini Honda Jeep markalarininda kullandigi tork konvertorlu şanziman. Tam otomatik ancak calisma prensibi çok daha gelişmiş. Yani Crv deki sanziman 9dan 5e 7den 4e bir anda 3 4 vites dusurme yetenegine sahip. Şanziman yağı onemli noktasi orjinal yagi ile degisimi saglamali. Ben zf ile ariza yasadim ama sanzimandan degil yanlış yagdan dolayi idi.

Biraz bekleyip Honda almak daha doğru bir tercih gibi ama bakalım artik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alper Şenses yazdı:

bizdeki küçük motorlar yüzünden öyle saçma sapan. youtube de 3.5 litre benzinli nissan cvt lerin ivmelenmesine bir bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Dogan Arsiray yazdı:

bizdeki küçük motorlar yüzünden öyle saçma sapan. youtube de 3.5 litre benzinli nissan cvt lerin ivmelenmesine bir bakın.

3.5 litre tam oto yda dct varsa onada bakalım ama :)

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Dogan Arsiray yazdı:

Peki bu 1.6 dci x trail lerdeki cvt sorunu neden oluyir acaba benzinli de cvt sorun çıkarmıyor da dizelin torku mu sorun çıkarıyor 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erman Uzun yazdı:

Peki bu 1.6 dci x trail lerdeki cvt sorunu neden oluyir acaba benzinli de cvt sorun çıkarmıyor da dizelin torku mu sorun çıkarıyor 

sorunları bilemiyorum ama aracın performansını törpülüyor o tip şanzımanlar. illa motor güçlü olacakki birşeye yarasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Şenses
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öyle bir şey yok. Hadi kaldı diyelim. Belki yarım saniye. O kadar bile değildir. Hatta hiç kalmıyor. 

Yarım saniye karşıdan gelen araba için bana tehlike yaratıyor siz öyle diyebilirsiniz altinoluk-Ayvacık yokuşlu virajli yolda hantal kalıyor hergün git-gel yapiyoruz

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alper Şenses yazdı:

Yarım saniye karşıdan gelen araba için bana tehlike yaratıyor siz öyle diyebilirsiniz altinoluk-Ayvacık yokuşlu virajli yolda hantal kalıyor hergün git-gel yapiyoruz

Aracınız ne bilmiyorum ama kullandığım cvt’lerde ne gecikme var ne performans törpüleme. Vites geçiş süresi diye bir süre bile olmayan tam otomatik şanzımandan bahsediyoruz. Manuel kullanımda bile çok çok iyi testleri var. Mesela bu videoda. Kendim e-cvt kullandığım için cvt hakkında fazla şey söylemek istemiyorum ama aracınızda sorun olabilir. Kaldı ki sorunsuz bir şanzımanı, daha masraflı bir şanzımana tercih ederim. 

11.dk’dan sonra cvt’nin seriliğine bakabilirsiniz. Hem de manuel modda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...