İçeriğe Yönlendir

2016 Mondeo Alacaklara Tavsiyeler

Batuhan Yılmaztürk

Recommended Posts

Batuhan Yılmaztürk

Arkadaşlar ford modeo 1.6 tdci titanium 2016 almayı düşünüyorum

●kronik sorunları var mı 

●artı ve eksi yönleri neler 

●ne kadar yakar şehir içi şehir dışı 

●kısacası tavsiye eder misiniz ? 

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2
●kronik sorunları var mı 

Bende dediğiniz Mondeo var. Ben oldukça memnunum. Eksi yönü büyük olması, park yeri sorunu ve şehir içi dar yerlere girme sorunu. Bir de 2.0 haricinde otomatik yok bu kötü. Gruplara üyeyim her arabada olduğu kadar ufak tefek sorunlar olabiliyor. Kronik sorun olarak henüz bir şey duymadım. Sync3 ve led far opsiyonlu bulabilirseniz onlar hem dokunmatik ekran hem de Led duruşu bence güzel. Bende bu opsiyonlar yok. Anahtarsız giriş özelliği kapı açma kolunda tırtıklı bir yüzey varsa aktif edilebiliyor. Şehir içi düz yolda normal trafikte 7 litre civarında yakıyor. Şehirlerarası 5.0-6.2 arası yakıyor. Ben 20 gün kadar önce kuzey Marmara otoyolunda 160’a sabitledim ve ortalama 6.2 litre yakıyor. Sorunuz olursa cevaplayabilirim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Batuhan Yılmaztürk yazdı:

●kronik sorunları var mı 

6 senedir kullanıyorum, bundan önce MK1 ve Mk2,5 Focus kullandım. Benim gözlemlerim şöyle:

Kronik sorunu gördüğüm kadarıyla yok. Sürekli kısa mesafe kullanırsanız DPF sorunu yaşayabilirsiniz, ben hiç yaşamadım.

+Geniş araç, güvenli ve konforlu araç, özellikle süspansiyon müthiş. Büyüklüğüne karşın sportif tasarımı var, piyasada çok yüksek adetli satılmadığından heryerde olmaması aracı halen dikkat çekici kılıyor. Titanyum donanım paketi zengin. Ses izolasyonu çok iyi. kapıyı kapattığınızda kabin dış ses hiç almıyor, tamamen rafine bir iç ortam. Yüksek süratlere de çıksanız yol, rüzgar sesi almıyor, 6 vites ile motor sesi de minör düzeyde. Özellikle uzun yollar bir keyif, hiç yorulmuyorsunuz. İç mekan tasarımı rahat, malzeme kalitesi de üst düzeyde.

- Park yeri sıkıntınız varsa araç boyundan dolayı sorun yaşayabilirsiniz, performans beklentiniz yüksekse, sert kalkışları kapışmaları seviyorsanız bu D segmenti 1,6 lt motorlu araç size göre olmayabilir. Yüksek torku ile benim için yeterli ataklığı sergiliyor. A sütunları biraz kalın ve sportif tasarım gereği eğik tasarlanmış. Oturma pozisyonu da buna bağlı yüksek değil. Otomatik vites sadece 2,0tdci ve 1,5 lt benzinli ile sunuluyor.

Ortalama tüketim (1,6tdci)  5,5lt/100km seviyesinde. Normal kullanımda şehir içi 6 lt, şehir dışı 5 lt dolayında yakıyor. Eğer 90km sabit hızda giderseniz fabrika verisi olan 3,8lt/100km değeri de yakalamak mümkün. Benim hafta içi şehir içi, haftasonu şehirdışı (otoban 120km hız) ortalamam yol bilgisayarına göre 5,4lt/100km.

Ben tavsiye ederim, parasının ötesini veren bir araçtır. Düşük MTV, düşük tüketim, yüksek konfor ve sportiflik hissi bir aradadır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Mutlaka Sync 3 olsun. Dinamik led far, 18 jant ve sunroof olursa çok keyifli olur. Park ettikten sonra dönüp bakarım, çok yakışıklı. 110 km/h sabit hızla tek kişi 4,7 lt tüketiyor. 120 km/h sabit hızda 5.2 lt iki kişi klima açık. Mart ayında yıllık bakımını mazot filtresi ve polen filtresi dahil 1450 TL'ye serviste yaptırdım.  Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...