İçeriğe Yönlendir

Ne Alsam Bilemedim

Atahan Gülen

Recommended Posts

Atahan Gülen

Cümleten selamlar 

İlk sahibi olarak 4buçuk yıldır kazasız belasız bindiğim aracımı küçük olduğu için değiştirmeye karar verdim. Hem yenilensin hem birazda olsa büyüsün istiyorum.

Ortalama 350bin bandında sıfır bir araç almayı düşünüyorum. 2.elden başım çok ağrıdığı için kesinlikle sıfır alacağım.

Aklımda 

Opel crossland ultimate

Opel mokka elegance

Golf 8 life gibi araçlar var 

Sizlerin önerileri nelerdir o kadar kararsızımki anlatamam, karar aşamasında yardımlarınıza ihtiyacım var.

Renault olmamak kaydıyla çok farklı araçlarda önerebilirsiniz.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Atahan Gülen yazdı:

Cümleten selamlar 

İlk sahibi olarak 4buçuk yıldır kazasız belasız bindiğim aracımı küçük olduğu için değiştirmeye karar verdim. Hem yenilensin hem birazda olsa büyüsün istiyorum.

Ortalama 350bin bandında sıfır bir araç almayı düşünüyorum. 2.elden başım çok ağrıdığı için kesinlikle sıfır alacağım.

Aklımda 

Opel crossland ultimate

Opel mokka elegance

Sizlerin önerileri nelerdir o kadar kararsızımki anlatamam, karar aşamasında yardımlarınıza ihtiyacım var.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Crossland mokka sevdiyseniz astra da güzel gelecek gibi bekleyebilirseniz

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Crosaland'ı incelemedim, Mokka da bana pek büyük gibi gelmedi... Seçenekleriniz arasından geriye birtek VW kalıyor bana göre...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Mevcut arac kücük diye satıp golf almak?

segment olarak karşılamayacaktır..

Bence iyi bir arastırma ile 2. el  temiz ateca ,kamiq,  tiguan vs birsey bakılabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Biraz daha büyük bagaj isteniyorsa kamiq değil de düşük km li karoq da bakabilirsiniz. Sıfır denmiş gördüm ama düşük km çok temiz karoq lar var. Bi bakın derim..

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Atahan Gülen yazdı:

Cümleten selamlar 

Aklımda 

Opel crossland ultimate

Opel mokka elegance

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

kesinlikle sıfır demişsiniz ama şuan çalıştığım şirkette bölge müdürümüz nissan quashqai satma gibi durumları varmış bana danıştı, 1.2 tekna otomatik, 2018 aralık çıkışlı araç, henüz 6 bin km olmamış eşi sadece çocukları okula götürüp getirmek için kullanıyor, düşünürseniz henüz ilana falan koymadan görüşebilirim. ev almayı durumları varmış, geçen sene adanadan tayinle istanbula geldi. dün de ben ilk muayenesini yaptırdım hatta aracın. sıfır niyetine alınabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Atahan Gülen

Değerli yorumlarınıza çok teşekkürler gollf 8 e karar verdik fakat onlarca bayii aramama rağmen istediğim araç olmadığı için hatta araç olmadığı için konuyu askıya almış durumdayım. Bu nedenle aracımı satmaya da cesaret edemedim hakkımızda hayırlısı..

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Marka takıntısı yok ise şahsen sıfırı bayilerde yok ama sıfır gibi ikinci el ilanı dolu olan 308 alırdım. 250 bin civarına rahat alınır. Hem sıfır olur hem de 100 bin cepte kalır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Skoda bak kamiq karoq mesela, yada Ford Puma olabilir mesela.... imkan olsa şuan Puma alırdım şahsen... daha yukarı suv olacaksa Kuga bak mesela, 3008 yada hunday kia dan bir modelde olabilir, son kasa Tuscon mesela..... Mazda Cx5 te var mesela ama pahalı sınıfta ne yazıkki, CX3 e 2.elde bakabilirsin ama, bak bu model güzel, 4x4 powersense 1.5 dizel iyi gider haberin olsun...

ha birde neden reno hariç demişsin, captur iyi mesela, kadjar eski onu hadi ayırdımama olabilir, gerçi pahalı ama Koleos da güzel...

2. el değerine takmıyorsan uzun vade kullanıcıysan zaten çok marka ve model var, 2. el değerine takılıp ne modeller heba oluyor halbuki.... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atahan Gülen

Ali Bey selamlar babam kesinlikle skoda istemiyor kendisine teklif ettim fakat 90lı yıllarda bir arkadaşının skodasıyla seyahat ederken araba yanmış bu yüzden kafadan eliyoruz skodayı git egea al diyor yinede skoda alma diyor.

Aynı gruptan ateca dikkatimi çekiyor fakat onunda 2.el piyasasını beğenmiyorum alırsak satarken değer kaybı olucak gibi.

Açıkcası aldığım araçları uzun yıllar kullanıyorum ve çok az km yapıyorum 6 7 yıldan aşağı satmıyorum yılda 15 bin km yaparsam vay be ne binmişiz diyorum bu sebeple 1 yaşında veya sıfır araç tercih ediyorum ki paradan kaybetmeyelim hatta sıfır olsun istiyorum ilk ben kullanayım kokusunu alayım.

Puma test etme imkanım oldu motoru çok küçük geldi açıkçası araç gidiyor gibi hissettim ama satış temsilcisi abi radar olabilir dedi yavaşladık konfor güzel fakat 1.0 motor koca arabaya nası olucak

Kugaya gücüm yetmez 3008 icockpit olayını beğenmedim tuscon son kasasını beğenmedim zaten çok pahalı Mazdaya ise ne binmişliğim var ne de çevremde kullanan.

Golf 8 e-tsi motor olduğu için biraz uzak durdum fakat test sırasında performansını beğendim. Malzeme kalitesi olarak golf7 nin yanından bile geçemesede fena değil çoğu yeri makyaja göre hazırlanmış 8.5 çok güzel olacak belli.

Suzuki vitaraya baktım iğrenç bir araba metal değilde kağıt sanki kartondan yapılmış, kapı sesi brodway gibi şahin gibi hemen kaçtım bayiden.

Ayrıca bu postu yazarken evde de muhabbet halindeyiz.

Ev halkının tüm foruma selamları var 😁

Alacağımız aracı Golf8, troc veya mokka olarak karar verdik. Vw ağır basıyor şu anki araçtanda çok memnunuz bir an olsun üzmedi bizi tık sesi bile yapmadı alındığından bu yana.

Vericeğimiz paranın bizim için ciddi bir tutar olması sebebiyle ince eledik sık dokuduk sizleri de rahatsız ettik.

Mokkayı beğendim açıkcası tarzı motor yeterliliği yakıt tüketimi hızlanması donanım özellikleri özellikle kullanırken kaputta görünen o kabartma çizgi. 

Fakat aramalarıma rağmen bayilerde hiç araç yok, ne bulursak alacağız gibi bakalım neler olacak.

Yorum bağlantısı
Atahan Gülen
Erdal Aydın yazdı:

Marka takıntısı yok ise şahsen sıfırı bayilerde yok ama sıfır gibi ikinci el ilanı dolu olan 308 alırdım. 250 bin civarına rahat alınır. Hem sıfır olur hem de 100 bin cepte kalır.

Hocam arabalar o kadar güzel para kazanıyor ki cepte para kalsın istemiyorum hazırdakilerde gitsin 😇

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hocam siz troc alın bulursanız. Diğer tercihler belli sebeplerle hemen elenmiş. Seçenek çok değil sizin için vw dışında. İkinci elde çok düşük km li bulabilirsiniz belki. Hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Atahan Gülen yazdı:

hımmm sende 2. el durumuna takıldığından iş değişti, ülkede bazı takıntıları yenmek zor, mecburen marka seçmek zorunda kalıyoruz...

Puma çok iyi bence,  gidiyorda ve sürüş zevkide çok güzel, klasik Ford, 1.0 olduğuna takılma...

Neyse 2.eli önemli diyorsun ve  madem sıfır diyoruz hem bende bir modeli atlamışım, T-Roc var mesela, arkadaşta demiş zaten, iç hacim yetermi ısınıyormusun gidip bir dene tabii,  Babayada selam Skoda değil Vw o araba, alemde Skoda için vw dan bir tık ötede araçta derler bu arada :)

Opele gelince, tatmin etmeyecek seni, zaten Opel alacağına  Pejo al derim, bir sürü marka model var onlara bak sen...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hem diğerlerinden uygun, hem çok güvenli, hem dayanıklı sorunsuz ve ikinci eli de değerli corolla var. Zaten fazla km yapmıyorsunuz. Yakıt sorununuz da yok. 

golf 8’de normal bi akünün haricinde 48v sağlayan 2 tane akü daha var. Ve bu aküler alternatördeki kayış ile doluyor. Alternetörü detaylı inceleyin. Mekanik bir sistem. Tak tak diye devreye girip çıkıyor. Kayışta yük de var. Bence ömür ve sorunsuzluk açısından çok cazip değil. Bunu bir düşünün derim. Zaten yakıta katkısı 0,5lt bile değil. Bunu vw de söylüyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hem diğerlerinden uygun, hem çok güvenli, hem dayanıklı sorunsuz ve ikinci eli de değerli corolla var. Zaten fazla km yapmıyorsunuz. Yakıt sorununuz da yok. 

golf 8’de normal bi akünün haricinde 48v sağlayan 2 tane akü daha var. Ve bu aküler alternatördeki kayış ile doluyor. Alternetörü detaylı inceleyin. Mekanik bir sistem. Tak tak diye devreye girip çıkıyor. Kayışta yük de var. Bence ömür ve sorunsuzluk açısından çok cazip değil. Bunu bir düşünün derim. Zaten yakıta katkısı 0,5lt bile değil. Bunu vw de söylüyor. 

hibrit girerse işe direk bende corolla derim zaten, yalnız suv yada suvcuk isteği daha ağır basıyor sanki, öyle hissettim :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hibrit girerse işe direk bende corolla derim zaten, yalnız suv yada suvcuk isteği daha ağır basıyor sanki, öyle hissettim :)

E-tsi çok karmaşık. Patos makinesi gibi devreye girip çıkan alternatörü bile var :) 

ben aslında arkadaşa normal benzinli 1.5 corolla söyledim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)

Abi mokka B segment üzerine kurulu diye biliyorum, ben 3 sene önce baktığımda bagajı baya bir küçüktü. Ben garantili düşük km dizel otomatik qashqai bakardım 2019 - 2020

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağatay Özsoy yazdı:

Abi mokka B segment üzerine kurulu diye biliyorum, ben 3 sene önce baktığımda bagajı baya bir küçüktü. Ben garantili düşük km dizel otomatik qashqai bakardım 2019 - 2020

Yıllık 6-7 bin için dizele gerek var mı? Araç değişme sıklığı da 6-7 yıl diyor. O senelerde dizelin esamesi okunmaz. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

dizelin devri geçti, uzun vadede satmakta dert olurmu acaba diye düşünmeyede başladım açıkcası...

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yıllık 6-7 bin için dizele gerek var mı? Araç değişme sıklığı da 6-7 yıl diyor. O senelerde dizelin esamesi okunmaz. 

Bizim ülkemizde dizelin modası geçeceğini sanmıyorum, ayrıca pahalı alır pahalı satarsınız arada daha ekonomik yakıt kullanmış olursunuz ama kısa mesafe kullanacaksanız tavsiye etmem, dpf filan başınızı ağrıtır. isterseniz benzinli bakın suv türü ağır araçlarda benzinli biraz fazla yakabilir. yeni 1.3 benzinlileri hiç kullanmadım ama ortalama 8-9 litre karma yakıtı vardır.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağatay Özsoy yazdı:

Bizim ülkemizde dizelin modası geçeceğini sanmıyorum, ayrıca pahalı alır pahalı satarsınız arada daha ekonomik yakıt kullanmış olursunuz ama kısa mesafe kullanacaksanız tavsiye etmem, dpf filan başınızı ağrıtır. isterseniz benzinli bakın suv türü ağır araçlarda benzinli biraz fazla yakabilir. yeni 1.3 benzinlileri hiç kullanmadım ama ortalama 8-9 litre karma yakıtı vardır.

Bugün dizel alacak. 7 sene sonra satacak. 7 sene sonra dizeli alacak adam bir süre sonra dizel enjektörü, pompası, turbosu, dpf’sini yaptıracak. Sene 2030-2035. Bu tarihlerde bunları yaptırmak zor olacak çünkü dizel motor yelpazesi şimdi bile az. O zaman kalmayacak. Yedek parça ve anlayan usta da sorun. Vs vs

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...