İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta - Hidrolik Basınç Hortumu

Sinan Aydoğdu

Recommended Posts

Sinan Aydoğdu

Merhabalar bu fiestalar her yerde peynir ekmek gibi var ama gel gör ki biboarca bulamıyoruz birde marka olucak ismidir bu ya heryrde deli gibi basınç hortumu arıyoruz yok oğlu yok orjinalid var mış da oda zor bulunurmus e fiyat ne 3bin diyor nedir bu arkadas ya hortum bu hortum yazıklar olsun sogud bu fordan büyük konuşmak isetmiyotum ama bir daha da forda binmem😡

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)

sanayilerde hidrolik pres hortum tamiri işi yapan, sadece hortum üzerine çalışan dükkanlar tam da bu tür durumlar için var. eldekinin tam olarak ne sorunu var?

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Sinan Aydoğdu yazdı:

Merhabalar bu fiestalar her yerde peynir ekmek gibi var ama gel gör ki biboarca bulamıyoruz birde marka olucak ismidir bu ya heryrde deli gibi basınç hortumu arıyoruz yok oğlu yok orjinalid var mış da oda zor bulunurmus e fiyat ne 3bin diyor nedir bu arkadas ya hortum bu hortum yazıklar olsun sogud bu fordan büyük konuşmak isetmiyotum ama bir daha da forda binmem😡

İllaki orjinal takacaksınız diye bir durum yok. ARçatna hortumu söktürün hidrolik hortum imalatı yapan yerler vardır hele ki tekirdağda peynir ekmek gibidirler, elinizdeki hortumu getirin ne gerekiyorsa yaparlar ve çok ama çok daha ucuza halledersiniz.

Yorum bağlantısı
Sinan Aydoğdu

Öyledir ama her parça aynı değil bu fiestalsrin hortumu çok değişik diyorlar randıman vermiyor öyle yapanlarida duydum ama hep yine aynı sikayet

Coşku Mert yazdı:

sanayilerde hidrolik pres hortum tamiri işi yapan, sadece hortum üzerine çalışan dükkanlar tam da bu tür durumlar için var. eldekinin tam olarak ne sorunu var?

Sorunu benden önceki sahibi katkı yağı koyduğu için hortumun ici reçine gibi olmuş temizlnmesi mümkün olmuyor diyor usta o yzuden çıkma falan arastryoruz 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Sinan Aydoğdu yazdı:

Sorunu benden önceki sahibi katkı yağı koyduğu için hortumun ici reçine gibi olmuş temizlnmesi mümkün olmuyor diyor usta o yzuden çıkma falan arastryoruz 

bence yine de hidrolik hortum işi yapan bir yere gösterin mutlaka bi çözümü vardır. malum ucuz bi parça değil, son çare değişim olsun

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ferit Gür
Coşku Mert yazdı:

bence yine de hidrolik hortum işi yapan bir yere gösterin mutlaka bi çözümü vardır. malum ucuz bi parça değil, son çare değişim olsun

Hocam aynı dertten ben de muzdariptim. Özellikle benzinlilerde o hortumun için müşir var ve dış kauçuğun içinde harici metalimsi ve daha ince bi boru daha var. Benim de aynı hortum yağ sızdırıyordu tamir yaptılar uğultu başladı başka yerde yine tamir edildi ama yine aynı en son İstanbulda çoğu ustanın önerdiği koç direksiyona gittim onlar da kendi tamircilerine yaptırdılar ama sonuç değişmedi Ustaların demesine göre diğer markalarda problem olmazken ford illa orijinal parça istiyormuş ve onu bulmak da çok zor en son ikitellide çıkmasını buldum gidip aldım takıldı ses kesildi ama o uğultuyla kullandığım için pompayı bozmuş bi ara pompa da değişmem gerekiyor.

Konuyu başlatan arkadaşım o hortumu bulmak mesele yerinde olsam ne yapar eder elimdekini temizlerdim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...