İçeriğe Yönlendir

Honda Accord ve City Türkiye'de

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Honda'nın City ve Accord modelleri Türkiye’de satışa sunuluyor! Tarih belli oldu.

qz6ecxk.jpg

Honda Türkiye açıklamasına göre, Şirket, her ihtiyaca ve talebe uygun sedan modeli sunma hedefi ile ürün gamını genişletiyor.

HONDA CITY EYLÜLDE, ACCORD İSE EKİMDE TÜRKİYE'DE

Büyüyen ölçüleri ve yüksek donanım seviyesi ile Honda City 2021 yılının eylül ayında, Honda’nın D segmenti sedan modeli Accord ise ekim ayında Türkiye yollarında olacak.

5how864.jpg

Benzinli ve otomatik vites seçeneği ile Türkiye’ye gelecek iki modelle Honda’nın sedan ailesi tamamlanmış olacak. Sedan segmentinde geniş bir ürün yelpazesine kavuşacak olan Honda Türkiye, bu modellerin satışa çıkmasıyla segmentteki iddiasını da güçlendirecek.

Açıklamaya göre, Honda City, fiyat-performans dengesinde akıllı seçim yapmak isteyenler için öne çıkacak. Honda City, sunduğu yüksek bagaj hacmi, tek tuşla çalışma, 8 inç multimedya ekranı, 16 inç alaşım jantlar, LED farlar, modelin konforlu ve modern yönünü ortaya koyuyor. Yeni 1,5 litre VTEC motoru ve CVT şanzımanı ile performans ve konforu bir arada sunan Honda City, güvenlik donanımlarıyla da Honda farkını kullanıcılarına sunacak.

ABD’nin en çok satan sedan modeli olan Honda Accord ise Türkiye’de de lüks segmentte sunduğu teknolojisi, standart yüksek donanımı ve performansıyla bir prestij modeli olarak müşterilerin beğenisine sunulacak. Honda Accord’un modern ve sportif tasarımıyla bir araya gelen 1,5L VTEC Turbo 190 beygir motor da D segmentinde fark oluşturacak. Güçlü yapısı ve iç mekan konforunun yanında uzaktan çalıştırma, dış aydınlatma ve güvenlik donanımlarında dikkati çeken, Honda SENSING gibi özellikleriyle lüks segment araç tercih edenlerin beklentilerine cevap verecek.

Kaynak: AA

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

önemli olan kaç para olduğu,artık  markaların modelleri segmentlerine göre hemen hepsi iyi seviyede ve ayarda gibi artık....

hayal almak hayal, bide Honda bayi kazığı var, Accord alırsın üstüne 40 bin tl likte aksesuar kepirtirler artık...

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hayal almak hayal, bide Honda bayi kazığı var, Accord alırsın üstüne 40 bin tl likte aksesuar kepirtirler artık...

40 bin TL de ney bir cam tavan ve 18" jant denek. Sen onu en az 140~240 bin de.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

40 bin TL de ney bir cam tavan ve 18" jant denek. Sen onu en az 140~240 bin de.

abbaaaav o ney, ben tabii 7-8 ay önceki durumu yazmıştım, aksesuar kepirtmeyede zam gelmiş anlaşılan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Mondeo sadece 2.0 motor ve 1 milyonluk fiyatı ile diskalifiye olmuştu, fiyat olarak güzel bir konumda olursa şansı var, özlemiştik Accord u.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Alınabilecek bir araç. Honda klasik Honda ben beğendim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Accord üç beş tane satar. Fiyatı en iyi ihtimalle 600’den başlar. Boş donanım da gelmez. Direkt dolu tek paket gelir. O paraya sıfır ayarında 320 var, c serisi var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Honda Türkiye'de bitmiştir. Fabrika da kapanınca zaten civic de bitti. CRV leri sadece engelli indirimi ile alıyorlar. Sokakta da görmüyorum hiç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Honda Türkiye'de bitmiştir. Fabrika da kapanınca zaten civic de bitti. CRV leri sadece engelli indirimi ile alıyorlar. Sokakta da görmüyorum hiç.

Antalya tarafında severler, elde kalanlarda zamanla tofaşa dönüşür zaten, apaçi mode on....

geç zondayı, Motorsikleti güzeldir ama onunda gıcık yanı motoru biz değil Hondanın seçmesi, adamların kendi seçtikleri motorlar geliyor sadece, mesela  cb500x gibilerini getirmiyorlar, sileceğim defterden hondayı, az kaldı....

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Accord çok kral araba. Yaşam alanı çok geniş teknolojik, motor Honda klasiği zaten.  Bu haliyle de "Ben Civic değilim bak o benim küçük birader" imajı verebiliyor İnce ve Sert bir tasarım olmuş

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yıllar önce 2.0 accord niyetim vardı bora ile takas edecektim. Çok güzel gelmişti bana.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Benim evin önü tem’e bağlanma yolu. Gece ara ara çevirme oluyor. Ne zaman çevirmeden geçsem ya bmw ya da civic kontrole çekilmiş şekilde. Abartı olmadan bu iki araba muhakkak çevriliyor

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Honda,civic 1.6 lpg li motoru ile yürüyordu,diğer modellerinden pek satış yoktu zaten,civic 1.6 lpg li modelide bitince iyice Mazda,Subaru gibi olur,yani 3-5 bayisi kalır.

şimdi Passta,SuberB,508 gibi araçlara rakip olsun diye Accord u getirir,600 bin fiyat çeker,kimsede dönüp bakmaz

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Honda da ufak ufak çekildiğine göre meydan çirkin konsollu, dışarıdan çok yakışıklı Toyota Corolla'ya kaldı desenize :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Honda Türkiye'den çekilmiyor senede 5-6 bin araç satan Nissan filan satış yaparken minimum 10000 küsür satan bir marka neden çıksın böyle bir pazardan :)

Accord segmentinde passattan avensisten daha kaliteli bir motora ve iç dış malzemeye sahip bir araç. 2021 modelini bilemem görmek lazım önceki kasalar için konuşuyorum. Adamların satış stratejisi az satarım kaliteli malı pahalı satarım. Doğru yanlış tartışılır. Vergi politikaları nedeniyle de fiyatı daha da katlanıyor bizim ülkede pahalı görülüp alıp binilmiyor olabilir ama gidip bir accordu inceleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Uzun süreli binip tecrübe etmedim fakat bindiğim sürede bana audinin bmwnin verdiği sürüş zevkini verebilen bir araç olmuştu. Civiclerde bazı sıkıntılar yaşandı kısa sürede çözdüler iyi de tutuldu ama Accord üst segment ve kaliteyi gücü net biçimde hissettirip sürüş zevkini yaşatan bir araç. Özellikleri içinde de yok yok. Hondayı yolda sık sık görmüyor olabilirsiniz ama araçları boş araçlar değil sever saygı duyarım. Sürüş zevkini en iyi veren başlıca markalardandır. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Muhammet Ali Deli yazdı:

Honda Türkiye'den çekilmiyor senede 5-6 bin araç satan Nissan filan satış yaparken minimum 10000 küsür satan bir marka neden çıksın böyle bir pazardan :)

Çekiliyordan kastım fabrikasını kapatması.. Vardır bir bildikleri ama keşke kapatmasaydı ve istihdam devam etseydi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Kutluay Selçuk yazdı:

Honda,civic 1.6 lpg li motoru ile yürüyordu,diğer modellerinden pek satış yoktu zaten,civic 1.6 lpg li modelide bitince iyice Mazda,Subaru gibi olur,yani 3-5 bayisi kalır.

şimdi Passta,SuberB,508 gibi araçlara rakip olsun diye Accord u getirir,600 bin fiyat çeker,kimsede dönüp bakmaz

Mazda subaru gibi olmaz. Belki lpg olayı ithal civiclerde devam ederse satış yine iyi olur

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Dinçel

Honda kadar otomobil piyasasında kendini yiyip bitiren firma yok sanırım. Dizel furyası alıp yürüdüğünde inatla biz benzüncüyük, vitek imiz var bizim dediler, cıvık satışları hayran kitlesi hariç ilerleyemedi. Dizel çıkardılar, dizel satışları düştü Avrupa'da. Accord 2015 son sanırım Türkiye'ye girişi, ısrarla 2.0 ve otomatikle satmaya çalıştılar, D sınıfta yine dizel otomatik furyası aldı yürüdü, Psa'sından, Renault'una,Volvo'sundan Vag'ına kadar D sınıfta dizel otomatik ekmeğini yedi tüm firmalar Honda öyle izledi. Şimdi getir 1.5 benzinli otomatik Accord'u da sat bakalım senede kaç tane satabileceksin. Alacak kesimi söyleyeyim, ciddi Accord fanatiği ve hayranı, Accord'u her arabadan farklı gören kesim alır. Öyle 3-5 tanede Vag'ın saçmalıklarından sıkılan,farklılık arayanlar dener. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Yurdaer Elay yazdı:

İç tasarım ve kalite çok vasat geldi bana. Ben bunu alacağıma kesinlikle mazda 6 tercih ederdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İç tasarım ve kalite çok vasat geldi bana. Ben bunu alacağıma kesinlikle mazda 6 tercih ederdim. 

Özellikle üstünde kocaman yazılar olan bazı tuşların tasarımı hiç değişmiyor :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...