İçeriğe Yönlendir

Bu Aralar Çok Gerginim

Muhammed Orak

Recommended Posts

Muhammed Orak

Selamlar iyi geceler, son zamanlards araba kullanırken falan cok stresli ve sanki her an kavga edecekmisim gibi oluyor, en son az once eve dönerken salak biri isiklarda hareket ettim geldi onume kirdi vuracaktim az daha o kadar sinirlendim ki yakalasam linc edecem ya da dayak yiyecem, bu sonki olaydan sonra buraya bi yazayım dedim, niye boyle oldu anlamadim, var mi tavsiyesi olan? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

tavsiyem var gerekirse 8 yaşında çocuğa abi özür dilerim de geç

kaybedeceği bişeyi olmayan çok adam var  

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Osman Karasu

Tavsiyem Papatya çayı, sinirleri yatıştırır kuş gibi yapar adamı lokum gibi olur tadından yenmez:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Ali Gök yazdı:

tavsiyem var gerekirse 8 yaşında çocuğa abi özür dilerim de geç

kaybedeceği bişeyi olmayan çok adam var  

Bu yonden haklısınız 5 lira için cinayet islendigini gorduk. 

Osman Karasu yazdı:

Tavsiyem Papatya çayı, sinirleri yatıştırır kuş gibi yapar adamı lokum gibi olur tadından yenmez:)

Tavsiyenizi dikkate alacağım her gun içmek dokunmaz dimi 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Trafikte kimin ne yaptığını incelemeyip yola devam etmek gerekiyor. Her an bir olaya karışılabilir, çok denyo var çünkü. Alkol, delikanlıyı pıstırır pısırığı coşturur diye bir laf var.  Bu denyolar direksiyona geçince coşuyorlar.

Yorum bağlantısı
Osman Karasu

Yok dokunmaz ama sıcak içilmesi daha makbul ve mümkünse şekersiz. Tadı azıcık acı da🙂

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Malesef bu gerginlik çoğumuzda var,ben eşim yanımda olmasa şimdiye kadar çoğu kez mahkemelik yada hastanelik olmuş olurdum.En son yaşadığım olayda adam üstüme kırıp beni kaza yapmaya zorladı durup adamlara dalacaktım ama eşimin cayırtısından adamlara söverek yoluma devam etmek zorunda kaldım.Yollar ipsiz sapsız serseri kılıklı adamlarla dolu .Hangi birini döveceksiniz bitmiyorlar :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hamit inan

İnsanları ve olayları gerektiğinde önemsememeyi öğren. Olayları basitleştir kafanda
Seni trafikte delirten adamın çöpe attığın soda şişesi kapağından farkı yok aslında...
Birde kliman varsa kullan :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Çok etkilemiyor gibi görünse de üst üste gelen kişisel yada global olumsuz olaylar ruh halimizi etkilemekte. Ayrıca sıcak hava da süreklilik arz etmesi durumunda insanların büyük çoğunda ciddi stres faktörü olabiliyor. Her sabah yeni bir yangın haberi ile uyanmak, tüm dünyada yada ülkemizdeki ekonomik krizler, kişisel sıkıntılar vs derken o an sinirli hissetmesek de en ufak bir olumsuz etkileşimde kıvılcımı alev topuna dönüştürebiliyor ve Allah korusun sonradan pişmanlık duyulacak bazı şeyler yaşanabiliyor. 

Sinir anında 5 sn de olsa kendinize fırsat vermek, 5-10 kez derin nefes alıp vermek, iman tahtası denilen bölgeye 10 kez parmak uçları ile vurmak gibi bazı şeyler ani parlamaların önüne geçmekte yardımcı olabilir. 

Sakin mutlu huzurlu günler dileğiyle... 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Hamit inan yazdı:

Seni trafikte delirten adamın çöpe attığın soda şişesi kapağından farkı yok aslında...

Çok tuttum bu lafı. On numara çuk diye oturmuş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Maalesef içinde yaşadığımız toplum duyarsız, cahil ve bencilleşmiş durumda.

Yaşadığınız sıkıntıların daha beterlerini defalarca yaşadım, kendinizi olay anında kontrol etmeye çalışıp, telkin edip yatışmaya çalışsanızda karşınızdakinin bir lafı tüm sinirlerinizi uyarıyor ve istenmeyen olaylar başlıyor.

Ben kendimce bir yöntem geliştirdim, olay olduğunda iki elimle direksiyonu sıkı sıkı tutup ne kadar da sinirlensem ellerimi direksiyondan çekmiyorum, hayatımda ikinci kez görme ihtimalimin bile milyonlara denk geldiği saçma sapan biri için değmez diyorum.

Bir de bütçe el veriyorsa büyük araca geçin, çok yaklaşmıyorlar, önünüze ardınıza kırmıyorlar, çok canınızı sıkarsa da çarpma özgürlüğünüz olduğunu bilmek harika birşey. 😁😁😁

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ahmet Kiriş yazdı:

hayatımda ikinci kez görme ihtimalimin bile milyonlara denk geldiği saçma sapan biri için değmez diyorum

Ahmet Kiriş yazdı:

çarpma özgürlüğünüz olduğunu bilmek harika birşey.

Buda harika :) 

Yukarda alıntıladıklarımı aklımda tutmaya çalışayım. 

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Muhammed Orak yazdı:

Selamlar iyi geceler, son zamanlards araba kullanırken falan cok stresli ve sanki her an kavga edecekmisim gibi oluyor, en son az once eve dönerken salak biri isiklarda hareket ettim geldi onume kirdi vuracaktim az daha o kadar sinirlendim ki yakalasam linc edecem ya da dayak yiyecem, bu sonki olaydan sonra buraya bi yazayım dedim, niye boyle oldu anlamadim, var mi tavsiyesi olan? 

Onlar, bollukta da darlıkta da infak ederler. Öfkelerini yenerler, insanların kusurlarını bağışlarlar. Allah muhsin olanları sever.  Ali İmran / 134

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

İnsanların hataları değil de ben arabayı yavaş sakin rolantide kullanınca çok sakin olduğumu farkettim. Baktım ben rahatım araba rahat kimse gelip bulaşmıyor. Vay be dedim. Hızlı araç kullanınca baya bir stresliymişim.  Dedim bundan sonra böyle.  Gergin olduğunu hissettiğiniz an kendinizi tutup derin nefes alıp verin. Rahatladığınızı fark edeceksiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Yani klasik bir laf olacak ama 2000 km yol geldim en ufak bir tehlike bile yaşamadım, iki gün önce Kapıkule'den girdim memlekete girene kadar illallah dedik. Bu hal hal değil, Allah sonumuzu hayretsin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

dönüşü olmayan şeylerden uzak duralım sakin sakin, mantıkla ilerleyelim hakkımızda hayırlısı olsun. trafikte herkes patlayacak bomba kimin ne olduguda belli degil trafikte biriyle tartışır munakaşa yasarsın karsı taraf cıkartır silahı ceker ateş eder bu yüzden uzak durmaya calısmak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ahmet Gül yazdı:

Yani klasik bir laf olacak ama 2000 km yol geldim en ufak bir tehlike bile yaşamadım, iki gün önce Kapıkule'den girdim memlekete girene kadar illallah dedik. Bu hal hal değil, Allah sonumuzu hayretsin. 

Hoşgeldin abi, İstanbul'da zaman geçireceksen beklerim.

Ahmet Kiriş yazdı:

Bir de bütçe el veriyorsa büyük araca geçin, çok yaklaşmıyorlar, önünüze ardınıza kırmıyorlar, çok canınızı sıkarsa da çarpma özgürlüğünüz olduğunu bilmek harika birşey. 😁😁😁

Büyük derken mesela ne kadar büyük? :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hepimiz özellikle İstanbul da yaşayanlarımız aşağı yukarı aynı durumda. Kırmızı ışıktayken yeşil olur olmaz kornaya basan mı kırmızıda geçip kazaya sebep olan mı hepsi var ve hepsi insanın sinirini hoplatıyor.
Ben de biraz sakin kullanmaya çalışıyorum artık. Agresif kullanınca insan ister istemez kızmaya meyilli oluyor.
Bir de açıyorum TSM dinliyorum mis gibi mayıştıra mayıştıra gidiyorum trafikte.
Karşımızdakinin ne mal olduğunu bilmediğimiz için sinirle ne olacağını da kestirmek zor. O da sakat birşey yapabilir biz de.
O yüzden arabayı sakin kullanmak insanı sakin tutuyor. Tavsiyedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

5 sene önce eşim 6 aylık hamile Bursaspor maçından çıkmışız zaten üzgünüz eve gitmeye çalışıyoruz. Kırmızı ışıklarda bir sıkıntı yaşadım yandaki araçla, ileride yol tek şeride düştü ama biz tek şeride iki araba girdik, el frenini çekti önüne kırdı durdurdu arabayı 5 araba zincirleme trafik kazası yaptık ortalık bir anda karışıtı. El freni çeken arabadan 5 kişi indi 3 ü de sabıkalıymış biri asker kaçağı biri bilmem ne. Diğer araç sahipleri falan da girdi olaya , bir anda meydan muharebesi gibi kavga patlak verdi, ne olduğunu anlayıp dinleyene kadar nereden geldiğini anlamadığım (osmanlı tuğrası olan yüzüklü eli ile) bana bir yumruk attı herif, elmacık kemiğim içeriden ve dışarıdan 3 yerinden kırıldı, arabayı da bırakıp kaçıp gitti bir anda hepsi . Polis geldi tek tek bulundu tüm adamlar vs. Bana yumruk atan adamdan davacı oldum mahkeme yeni sonuçlandı 1882 TL 10 taksitte ödeyecekmiş.

Sonuç şu ben gaza basmak yerine frene bassaydım hiç bir sorun olmayacaktı, inatlaştık başımıza bi ton olay geldi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ben genelde sakinimdir, eşim daha atarlıdır :D Bir keresinde kafasına hafifçe dokunmuştum, "ne yapıyorsun sen? bana dayak mı yedireceksin?" diye :D 

Hiç mi sinirlenmiyorum? tabiki de oluyor ama içimden sayıp geçiyorum, rahatlıyorum.

Açıkçası bir hiç uğruna ölmekten çok korkarım ben :( öleceksem, bir şeylere değmeli.

Evde beni bekleyen dünyalar tatlısı bir kızım ve eşim var ve daha yaşayacağımız çok uzun bir hayat var :) :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Muhammed Orak yazdı:

Bekarlıktandır :) 

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Büyük derken mesela ne kadar büyük? [emoji3]
Teşekkür ederim Selimciğim imkan olursa ben de isterim.
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Selçuk Keleş yazdı:

Bekarlıktandır :) 

Sonuna kadar katılıyorum.

Bekarken çok atarlıydım trafikte. Sanki tüm hataları, tüm yanlışları düzeltebileceğimi sanıyordum.

Evlenip çocuk sahibi olduktan sonra daha bir sakinim. Canımıza kast edecek bir hata olmadıktan sonra saydırıp devam ediyorum.

Bayram tatilinde memleketteyiz. Hanım yanımda, çocuk arkada koltuğunda uyuyor.

Şehir merkezinden ilçeye doğru gidiyorum. Gidişli gelişli bölünmemiş yol. 4 yol ağzı var ileride. Karşıdan gelen araç kavşağa uzak mesafede ve ben daha yakınım. Sinyal verdi yan yola dönecek. Kurala göre karşıdan gelen geçtikten sonra dönmesi gerekli. Döneceği tarafta bekleyen bir araç, diğer yan yolda ise ana yola girecek olan kamyon var. Arkamdan da başka bir araç geliyor. Sinyal verince ben 2-3 kere selektör ile uyardım yavaşladı, ben de geçmek üzereyim, paaat dönmez mi? Sağa kırdım kurtardım. Sağda bekleyen araç olmasına rağmen aralarından geçtim. Yolun kenarı eskiden yapılan asfalttan dolayı mıcırlı. Oraya girince sol ile toparladım durdum çok şükür. Baktım yan yola girdi kenara çekti. Aracın içini görmedim. Taktım geri vitese gidiyorum yanına ama nasıl sinirliyim. Kafamda saniyeler içinde senaryolar oluştu. Ya devirseydim aracı çocuğa bir şey olsa vs. Hanım da bir yandan lütfen bir şey yapma diye telkin ediyor. Yanına çektim durdum. Arkamdan gelen de durdu. Yan yolda bekleyen sürücü kadınmış, camı açtı eliyle sakin ol yapıyor. Ben araçtan inmeden şoförü indi. Yaşlı başlı takkeli sarıklı bir amca. Sinirimi biraz sineye çektim. Amca o nasıl dönüş arabayı devirecektim, bak çoluk çocuk var araçta, nerdeyse 4 araç kaza yapacaktı diye söylenmeye başladım. Kusura bakma oldu işte vs dedi. Amca biraz dikkat et böyle dönüş olmaz dedim. Bir de olan oldu gibisinden bir laf söyledi. O zaman tepem attı. Açtım kapıyı, amca bak çocuk uyuyor bir şey olsaydı ne olacaktı, olmadan dikkat etsen ya dedim. Yaşına saygı göstermeye çalışırken, diğer taraftan orta yaşlı biri indi. O da kusura bakma falan. Sonra sürücü koltuğuna geçti, madem geçebiliyorsun imkanın var sen niye kullanmıyorsun. Yaşlısın reflekslerin zayıflamış, mecbur kalmadıkça kullanmasan da kendini bilsen...

Neyse ki kazasız belasız atlattık, şükür ettik.

Hanım da diyor adam yaşlıydı kalbini kırdın laf söyledin. Dedim birimizden birine bir şey olsaydı kalbinin kırıklığını önemser miydin? Sustu.

Büyüğümüze karşı sonsuz saygımız var ama trafik en ufak hatayı affetmez. Belki söylediklerim ders olur bir daha kullanmaz. 

htpeaun.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...