İçeriğe Yönlendir

C-Max TDCİ - Yakıt Tüketimi

Tayfun Yıldız

Recommended Posts

Tayfun Yıldız

Merhaba. Güncel bir bilgi almak istedim. 2010 model c max titanium 1.6 tdci. Adana içi klima surekli acik 2 aylik düzenli olçumler sonucu ort yakit tuketim şehir içi 10/11  lt. arasi Nispeten trafik isiginin az oldugu bolgede kullanimda sehir ici ile ortalama 7 ile 7.5 lt arasina dusuyor. Şehirler arası ort 5 lt yakıyor. Şehir içi bu kadar çok yakmasının sebebi ve çözümünü bilen yardım olursa sevinirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tayfun Yıldız yazdı:

Şehir içi bu kadar çok yakmasının sebebi

trafiğin çok olması

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kısa mesafelerde mi biniyorsunuz? Araç ısınmadan kontak kapanıyorsa çok yakar. Bir de çok yoğun dur-kalk trafikte ki sizin öyle galiba tüketi artabilir. Bende 2009 titanium donanımı vardı. Karma tüketim 6.9 litre idi. Ama yine de bir kontrol edeyim eski kayıtlardan.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kısa mesafelerde mi biniyorsunuz? Araç ısınmadan kontak kapanıyorsa çok yakar. Bir de çok yoğun dur-kalk trafikte ki sizin öyle galiba tüketi artabilir. Bende 2009 titanium donanımı vardı. Karma tüketim 6.9 litre idi. Ama yine de bir kontrol edeyim eski kayıtlardan.

Kontrol ettim, yanlış hatırlamışım. 6,31 litre imiş karma yakıt tüketimi. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

trafiğin çok olması

Evet trafik ve haliyle dur kalk fazla

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kontrol ettim, yanlış hatırlamışım. 6,31 litre imiş karma yakıt tüketimi. 

6.31 litre olsa raziyim.  Kisa mesafe ve dur kalk yogunlugu oldugu zaman 10 litre oluyor min. İşe giderken gunluk 30 km lik mesafede ortalamayi dusurebiliyor o sekilde karma 7.5 ortalama oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kendi arabam, yazın uzun yolda 3lt/100km kışın şehir içi 8-9lt/100 ye kadar çıkıyor, aynı araba aynı motor arızasız halleri. 1.6tdci.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben uzun yolda 3.6 lt’nin altına düşemedim hiç C-Max ile. Focus daha az yakabilir.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

kendi arabam, yazın uzun yolda 3lt/100km kışın şehir içi 8-9lt/100 ye kadar çıkıyor, aynı araba aynı motor arızasız halleri. 1.6tdci.

O zaman arabada bir sorun aramaya gerek yok. Teşekkur ederim

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Ben uzun yolda 3.6 lt’nin altına düşemedim hiç C-Max ile. Focus daha az yakabilir.

Uzun yolda 4.4 lt nin altına düsmedim hic. Ortalama 110 km hiz ile

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Uzun yolda 4.4 lt nin altına düsmedim hic. Ortalama 110 km hiz ile

90-100 arası yakar.
Yorum bağlantısı
Tayfun Yıldız
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

7 seneyi geçti, 100 bin km kullandım kışın şehir içi bile 10-11 litre görmedim. Klima ve kısa mesafe yada kışın kısa mesafe ve soğuk çalışma olunca 9 a yaklaştığı oldu.

https://www.spritmonitor.de/en/detail/606900.html

Şuan ya dönemi klima açık şehir içi 10 lt çok rahat görüyorum. Dur kalk dedigimiz olay haliyle işıklarda trafikte oluyor. Gunluk market vs için ekstra 3 4 dur kalk oluyor. Yakıtı dusurmek için ne yapabilirim arayisindayim. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Ortalama hızınız nedir?

Yol bilgisayarında ortalama hiz gosteriyor mu bilmiyorum ama varsa ordan bakip soyleyebilirsiniz.

Bende de 1.6 tdci var, sehir içi (buralarda fazla sehir içi olmaz) 5.5 / 6 lt tuketimim oluyor.

En yogun ve kisa mesafe dur kalkli zamanlarda bile 6.5 uzerini hic gormedim.

İs yerim 1.5 km mesafede ve hergun aracımla gidip gelirim. Motor ısınmadan kontak kapatirim, kışın bile 6.5 üzerini gormedim. Sizin şehir içi hiziniz ortalama 15km falan olmasi lazim ki o kadar çok tuketsin.

Benim ortalama hızım 35-40km civari cikiyor.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Harf hatası
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Öner Kurukuz yazdı:

Benim ortalama hızım 35-40km civari

Şehir içi var şehir içi var :)

8.5 yaptığında ortalama hız onaltıydı mesela.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yıldız
Öner Kurukuz yazdı:

Ortalama hızınız nedir?

Yol bilgisayarında ortalama hiz gosteriyor mu bilmiyorum ama varsa ordan bakip soyleyebilirsiniz.

Bende de 1.6 tdci var, sehir içi (buralarda fazla sehir içi olmaz) 5.5 / 6 lt tuketimim oluyor.

En yogun ve kisa mesafe dur kalkli zamanlarda bile 6.5 uzerini hic gormedim.

İs yerim 1.5 km mesafede ve hergun aracımla gidip gelirim. Motor ısınmadan kontak kapatirim, kışın bile 6.5 üzerini gormedim. Sizin şehir içi hiziniz ortalama 15km falan olmasi lazim ki o kadar çok tuketsin.

Benim ortalama hızım 35-40km civari cikiyor.

Şehir içi ortalama 20 km hız ile 8 lt altına düşmüyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...