İçeriğe Yönlendir

2017 Volvo V40/ 2021 Seat Arona

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Kadir Kaya29

2021 model seat arona mı  yoksa 2017 model volvo v40 mı almak daha mantıklı.

En önemli kriter Güvenlik.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Yeni yenidir. Sıfırsa hele..
Her ne kadar diğer tarafta volvo da olsa seatta euro ncapte 5 yıldız almış. Puanları da çok yüksek

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Kadir Kaya29 yazdı:

Merhaba başlığınız uygun bölüme taşınmıştır. İkinci elde şanslıysanız volvo olabilir tabi ama sanırım sorduğunuz araçlar da farklı yapıda. Birisi suvcuk diğeri hatchback 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bir Seat kullanıcısı olarak Volvo.Arona yerine Ateca olsa idi Ateca derdim hacim vs V40 küçük bir araba.
Kriterlerleriniz önemli, parçası bir nebze ucuz olsun ,0 sorunsuzluğu olsun gibi maddeler çok çok önemli ise Arona tercih edilebilir.
Volvonun yürütme maliyeti Seat’a göre daha fazladır.
Ben V40 alırdım, kalite kalitedir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)

Her zaman yeni iyidir derim ama söz konusu güvenlikse ve araçlardan biri Volvo ise kesinlikle;

Volvo. 

Vag grubuna yanaşmayın, hele otomatikse. Zf kullandıkları Arteon ve Amarok hariç.

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
ek
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Her zaman yeni iyidir derim ama söz konusu güvenlikse ve araçlardan biri Volvo ise kesinlikle;

Volvo. 

Vag grubuna yanaşmayın, hele otomatikse. Zf kullandıkları Arteon ve Amarok hariç.

0 alınan, biraz özenli kullanılan dsgden zarar gelmez.Kriter bu değil, diğer seçenek Volvo.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Muhammet Ali Deli yazdı:

Volvo. 

Volvo v40.Global C platform uzerine kurulu yani Focus 2.5, motor Ford un Psa hdi dnali motor sanziman trdekilerde powershift ki bu da şakırdamalariyla ünlü. V40 ortagimda var hic Volvo gibi bir Volvo degil direk luks Focus. Suspansiyonlar asiri sert tumsek kasis bozuk yolda konfor yok bana göre. ZF8HPsi 520 Bmwsinde elinde kalmis biri olarakta eski zf6hplerden cok daha hassas 8ler. 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Volvo v40.Global C platform uzerine kurulu yani Focus 2.5, motor Ford un Psa hdi dnali motor sanziman trdekilerde powershift ki bu da şakırdamalariyla ünlü. V40 ortagimda var hic Volvo gibi bir Volvo degil direk luks Focus. Suspansiyonlar asiri sert tumsek kasis bozuk yolda konfor yok bana göre. ZF8HPsi 520 Bmwsinde elinde kalmis biri olarakta eski zf6hplerden cok daha hassas 8ler. 

Ek olarak, kıyaslamaki araç Arona(1.0 tsi)olduğu için diğer seçeneğide benzinli v40(t3) olarak kabul ettim.T3 geartronic kullanıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

0 alınan, biraz özenli kullanılan dsgden zarar gelmez.Kriter bu değil, diğer seçenek Volvo.

Anladım. Sürekli dur kalklı trafikte kullanıp şanzıman patlatan bir arkadaşım var onca uyarımıza rağmen Passat almıştı. 10 binde 18 bin masraf etti araca. İyi niyet şeysi yapmışlar bir de o yüzden düşmüş ücret. :)

Tanıdığım tüm Vag tamircilerini BMW Mercedes sahibi edip rezidans aldırdı bu şanzıman kardeşim. :) vw nin para basma ünitesi. 

Evet kriter güvenlik o yüzden Volvo kardeşim. Başta yazmıştım bunu. Ben sadece arkadaşa bir diğer çekincemi de belirttim. Nedense dsg diyince otomatikmen savunmaya geçiyor vagcılar.. vw bile üst segmentlerine zf koyuyor artık oysaki..

Zf de patlayabilir cvt de pshiftte hiçbir araçta hiçbir parçanın sonsuza dek sağlamlık gibi bir garantisi yok.. Fakat sorun çıkarma oranına bakınca 10a 1dir oran. 

Binen biner seven sever kimseye lafımız yok. Burada fikrimizi paylaşıyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Elbette Volvo güvenlik ve sağlamlık olarak ciddi bir prestije sahip ancak Seat da bence kötü bir araç ve marka değil. Özellikle güvenlik paketli donanımı alınıyorsa ben de Seat derdim. Ateca olsa zaten gözü kapalı alınır derim ama Arona da bence yakışıklı bir araç. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bugünkü çıkan ÖTV indiriminden sonra Arona bir adım öne geçti bence 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Anladım. Sürekli dur kalklı trafikte kullanıp şanzıman patlatan bir arkadaşım var onca uyarımıza rağmen Passat almıştı. 10 binde 18 bin masraf etti araca. İyi niyet şeysi yapmışlar bir de o yüzden düşmüş ücret. [emoji4]

Tanıdığım tüm Vag tamircilerini BMW Mercedes sahibi edip rezidans aldırdı bu şanzıman kardeşim. [emoji4] vw nin para basma ünitesi. 

Evet kriter güvenlik o yüzden Volvo kardeşim. Başta yazmıştım bunu. Ben sadece arkadaşa bir diğer çekincemi de belirttim. Nedense dsg diyince otomatikmen savunmaya geçiyor vagcılar.. vw bile üst segmentlerine zf koyuyor artık oysaki..

Zf de patlayabilir cvt de pshiftte hiçbir araçta hiçbir parçanın sonsuza dek sağlamlık gibi bir garantisi yok.. Fakat sorun çıkarma oranına bakınca 10a 1dir oran. 

Binen biner seven sever kimseye lafımız yok. Burada fikrimizi paylaşıyoruz..

Kendi nezdimde ben savumuyorum, benim aracımda vag ama manuel[emoji3]
Sorunsuz kullanan çok 200.000 binde polo gti sahibi arkadaşım var sadece iki kez kavraması değişti o güce rağmen.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Sıfır sıfırdır. Kaldı ki arona bomboş, donanımsız bir araç da değil bildiğim kadarıyla.

Bakın sattığım astrayı sıfır alıp çok ama çok özenli kullandım ama sattığım kişi duman atma sorunu oldu diyordu geçenlerde. Sonra sormadım ne yaptı? Tabi yaklaşık bir yıl kullandıktan sonra bahsetti bu sorundan ama şunu demek istiyorum: sıfır alma imkanınız varsa, boşverin DSG ye söylenenleri. Sıfır araç alın, keyfinize bakın derim.

Şu anda aronalarda sanırım ötv düzenlemesinden ötürü indirim de oldu galiba. Elinizi çabuk tutun derim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bulunuyormu arona ? birde son kasa değil sanırım.... bu kasa değilse ben almazdım açıkcası....

340x1912xseat-arona-2021-fiyat-listesi-v

ac186.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Kaya29

Seat aronanin geyik testini izleyince vazgeçtim sanırım.

Zaten bayilerde yokmuş.

V40 ta 2. El olmasına rağmen pahalı.

Çocukluğumdan bu zamana kadar sevdiğim subaru ise 2017 xv 290 dan aşağı yok.

Açıkçası otomatik ve bagaji biraz daha geniş bir arac alalım dedik ama zor görünüyor.vw polo ile mutlu Mesud devam gibi. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Kadir Kaya29 yazdı:

Seat aronanin geyik testini izleyince vazgeçtim sanırım.

Zaten bayilerde yokmuş.

V40 ta 2. El olmasına rağmen pahalı.

Çocukluğumdan bu zamana kadar sevdiğim subaru ise 2017 xv 290 dan aşağı yok.

Açıkçası otomatik ve bagaji biraz daha geniş bir arac alalım dedik ama zor görünüyor.vw polo ile mutlu Mesud devam gibi. :)

geyiğe bakarsan vw grubun işi zor zaten...

şunada imkan olsa bakardım aslında, sana katılıyorum aklımda bu araç....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şuna da imkan olsa bakardım aslında, sana katılıyorum aklımda bu araç....

Direksiyonu dokuz çeyrekte tutacağım diye helak oldu gariban :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kadir Kaya29 yazdı:

focus

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

21 se katılıyorum, dolu olacak ama...

fabrikasından daha dolu 07.. volvö de aynı araba zaten şase olarak, zamanelerde belirgin fark kalmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...