İçeriğe Yönlendir

0 km Araçta Yağ Değişir mi?

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

rodaj o km :D bak bana, balata değişmem 200 binde, yarı bile olmaz :tongue:

5000 oldu benimki değişeyimmi yağı, periyodik bakım aralığı 20 bin, ilk yağı şimdi değişmemek için zor tutuyorum malum eski kafaya göre garanticiyim, 10 binde değişeyim bari, servis öpecek bellide, birde bu gıcık servislere güvenmiyorum,birde bununla uğraş...

yağda antika arkadaş, spec karşılayan Elf yağlar...

servise nasıl güveniyorsun ki?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bayide 2 yıla yakın bekleyen arabaların yağını değişmek gerekir mi? Şu kadar km ya da 1 yıl denildiği için?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bayide 2 yıla yakın bekleyen arabaların yağını değişmek gerekir mi? Şu kadar km ya da 1 yıl denildiği için?

Çalışan yağ yatan yağ. Bayide bekleyen araç hiç marş basmadı ise zaten gömlek üstünde korozyon kaçınılmaz olacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)
İlkay BAŞARAN yazdı:

2 yıl yattı diye yağın özelliğini kaybedeceğini düşünmüyorum. Nasıl yattığı önemli!

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Çalışan yağ yatan yağ. Bayide bekleyen araç hiç marş basmadı ise zaten gömlek üstünde korozyon kaçınılmaz olacak.

hic mars basmamis bayi araci olamayacagini dusunuyorum. ancak terk edilmisse olur.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
hic mars basmamis bayi araci olamayacagini dusunuyorum. ancak terk edilmisse olur.

Olmaz ama kötüsünü düşün. Hiç fimi A4 düşer mi düştü işte
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

servise nasıl güveniyorsun ki?

güvenmiyorum işte, yazdıydım zati, meselede bu, altta sökecekleri korumalar falan var, vidalarını kaybederler adam gibi sıkmazlar yada çok sıkarlar, üstte özensiz işçilik olabilir, zaten bizim bayi vukuatlı, sevmiyorum, hasar kısmı fena Duster da sıfır tampon yazıp tamirliyi bana takıp sıfırı kendilerine ayırmışlardı farkedip aldıydım, tetikteyim,  tanıdık var içerde olda olmasa zor işim, yağı kendim alıp bunu kullanın diyeceğim, deneyim diyorum bakalım homurdanma düzeyleri ne olacak, garanti bitince zaten işim olmaz mecbur kalmadıkça....

açık söyliyim, eğer tepemi attırırlarsa direk satarım arabayı, sabrım yok artık, reno defterini ebediyyen kapatırım.... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

88 yıldır üretilen bir motor bu? neresinden ne eksiliyormuş? selenia yağı piyasadki çoğu markadan da kaliteli vesile yağ markası ile tamirat diye bir şekil yok dünyada. bizim para pul olunca, yağlara merak saldık piyasada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

88 yıldır üretilen bir motor bu? neresinden ne eksiliyormuş? selenia yağı piyasadki çoğu markadan da kaliteli vesile yağ markası ile tamirat diye bir şekil yok dünyada. bizim para pul olunca, yağlara merak saldık piyasada.

nedense satılan tüm yağlar tüm filtreler sahte gibi bir  düşünceye kapıldım bir süredir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Ali Gök yazdı:

nedense satılan tüm yağlar tüm filtreler sahte gibi bir  düşünceye kapıldım bir süredir 

2004 fiestama aldığım yağ yüzünden 3 gece uyuyamadım. Gece sabahlara kadar araştırma yaptım. Farklı bardaklara koyup renk testleri yaptım. Binlerce videolar izledim. Yabancı forumlara yabancı videolara baktım. En son el mecbur koydum :D

Yorum bağlantısı

eskiden netten alırdık castrol yağ  ucuza aldık derdik koyardık bide miss allah bilir bi kısmı sahteydi belkide

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Sadece vizikozite veya evsaf değişimi ile yağ yakmaktan kurtulacaksa bu motor, Fiatın ar-ge mühendisleri ne için maaş alıyorlar o zaman?

Bence 0 km aracın yağını yenilemek her anlamda gereksiz. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

2004 fiestama aldığım yağ yüzünden 3 gece uyuyamadım. Gece sabahlara kadar araştırma yaptım. Farklı bardaklara koyup renk testleri yaptım. Binlerce videolar izledim. Yabancı forumlara yabancı videolara baktım. En son el mecbur koydum :D

mobil al bölgendeki yetkili satıcıdan devam et, ben bile o kadar uykusuz kalmadım ne yaptın sen arkadaş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Araba akşamları sokakta mı duruyor?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

mobil al bölgendeki yetkili satıcıdan devam et, ben bile o kadar uykusuz kalmadım ne yaptın sen arkadaş :)

Mobil güven veriyor mu? Bana vermiyor. Aynı yağın spekleri ve onayları bizde ayrı, çin’de ayrı, avrupa ve amerika’da ayrı. Ülkeye göre spek değiştiriyorlar. 

Ali Gök yazdı:

Filtre konusunda yanaş :) japonsun sen bi kere :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mobil güven veriyor mu? Bana vermiyor. Aynı yağın spekleri ve onayları bizde ayrı, çin’de ayrı, avrupa ve amerika’da ayrı. Ülkeye göre spek değiştiriyorlar. 

Filtre konusunda yanaş :) japonsun sen bi kere :) 

yani o kadar detaya bakmıyorum açıkcası, exxon sonuçta, spec tutsun yeter, hem spekler ülkelere göre değişecek tabi, dediğin bölgelerde arabalarda aynı değil zaten, arabaya göre yağ...

yalnız japon filtreler daha kafama yatıyor sanki, en azından titiz adamlar...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yani o kadar detaya bakmıyorum açıkcası, exxon sonuçta, spec tutsun yeter, hem spekler ülkelere göre değişecek tabi, dediğin bölgelerde arabalarda aynı değil zaten, arabaya göre yağ...

yalnız japon filtreler daha kafama yatıyor sanki, en azından titiz adamlar...

Bu yağ işi çok karışık. Eneos japonya’da 0w8 koymaya başladı hibritlere. Ben hala 0w16 mı 0w20 mi koysam diye şüpheliyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Selenia = Petronas 

Ama TR’de üretilenlerin dolum yağı Opar Olio olabilir. 

İtalyanlar Genco Olio kullanıyor. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Göktürk yazdı:

Shelin reklamda ayçiçek tarlası manidar 😛

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

ömür geçti hangi yağ hala çözemedik arkadaş :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ömür geçti hangi yağ hala çözemedik arkadaş :)

yağ yakan tsi lara en ucuzu koyunca yakmayı kesiyor mesela. en pahalısı en iyisi değildir

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yağ yakan tsi lara en ucuzu koyunca yakmayı kesiyor mesela. en pahalısı en iyisi değildir

aynen öyle, tsi ye birşey demiyorum ama :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

Kalın olduğundandır o. :D 

Vesile ile yeni nesil pahalı yağlar motoru iyi koruduğu için değil emisyonu düşürdüğü için pahalılar. Alfa Multiair için 5w40 ACEA C3 istiyordu mesela, mid-saps, yüksek hths. Euro6'ya geçince 0w30 ACEA C2 istemeye başladı yani mid-saps düşük hths. Düşük hths düşük koruma demek. Motor mekaniği aynı bu arada.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...