İçeriğe Yönlendir

Kaput Açılmıyor ve İçeriden Duman Geliyor

Mehmet Yeter

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Herkese iyi akşamlar dilerim. Biraz önce acayip bir durum oldu. Arabayı park ederken duman geldiğini gördüm ve ve hararete baktım hararet normaldi. Sonra arabayı durdurup kaputu açmaya çalıştım ancak anahtar boşa döndü ve kaput açılmadı. Yoğun bir plastik kokusu geliyordu. Nasıl bir yol izleyebilirim. Aksilik yarında işe gitmem için araba şart.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Geçmiş olsun.

Aradan bir şekilde döndürüp açılıyor anahtar kısmı kırıksa.

https://youtu.be/13QpUSUL5gw

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yedek anahtarla denedin mi ?

Denememiştim birazdan gidip deneyeyim umarım olur. 

Aytac Sakal yazdı:

Yedek anahtar olmazsa kaputa vurup deneyin duman işi riskli geçmiş olsun

Teşekkür ederim. Duman işi sanki bu kaput işi ile bağlantılı gibi geldi bana. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçmiş olsun.

Aradan bir şekilde döndürüp açılıyor anahtar kısmı kırıksa.

https://youtu.be/13QpUSUL5gw

Teşekkür ederim. Artık yarın sabahtan sanayi yolu gözüktü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

boşuktan yangın söndürücü sık, kaputu mutlaka bir şekilde aç, akü kutupbaşını sök. 

Aracı ustaya çekiciyle götür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mustafa Yanar yazdı:

boşuktan yangın söndürücü sık, kaputu mutlaka bir şekilde aç, akü kutupbaşını sök. 

Aracı ustaya çekiciyle götür. 

Teşekkür ederim. Şu anlık bir durum yok çok şükür arabayı görünür bi yere koydum ara ara kontrol ediyorum. Yarın sabah sanayiye bırakacağı sanayi bize çok yakın 5 dakika uzakta. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Duman işi sanki bu kaput işi ile bağlantılı gibi geldi bana. 

Mehmet Bey sanırım Dumana neden olan yer  ısınan bir nokta kilit aksamınıda ısıtıp hasar verdi.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Kalorifer peteği delikse içeri duman verebilir. paspasları vs kontrol edin içeri antfiriz sızıntısı varmı yada arabanın altında

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Gök yazdı:

Kalorifer peteği delikse içeri duman verebilir. paspasları vs kontrol edin içeri antfiriz sızıntısı varmı yada arabanın altında

İçeri değilde dışarıya çıkıuordu duman. Arabanın altında da bir ıslaklık görmedim. 

Yedek anahtarla kaputu açmaya denedim ama olmadı. 

Aytac Sakal yazdı:

Mehmet Bey sanırım Dumana neden olan yer  ısınan bir nokta kilit aksamınıda ısıtıp hasar verdi.

Bana da öyle geliyor. Çünkü daha öncede söylediğim gibi hem duman ve koku, hem de kaputun açılmaması bağlantılı bir durum olsa gerek. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gecmis olsun. Duman ne renkti. 

Teşekkür ederim Harun hocam duman beyaz renkti sanırım akşam vakti olduğu için net göremedim. 

Alpay Sumer yazdı:

Elektronik aksam kontrol edilmeli.. Kablo vs isi olabilir..

Mutlaka kontrol ettireceğim.

Servet Aydın yazdı:

Kaputu açmadan kontağı açmam. Kablo demeti yanığı bir kaç sn içinde arabayı sarar

Sanayiye kadar mecbur şansımı deneyeceğim Servet abi. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Yeter yazdı:

Teşekkür ederim Harun hocam duman beyaz renkti sanırım akşam vakti olduğu için net göremedim. 

Mutlaka kontrol ettireceğim.

Arabanın motor suyu hortumu patladıysa yol boyunca zaten buhar olarak vermiş olabilir bu sebepten dolayı durunca su görmemiş olabilirsiniz arabanın altında. Motoru kucağa almakta var bence 5 dk da olsa kasko vs varsa çekici çağırılır yoksa yine çağırılır 200-300 için komple motor yaptırmak yada arabayı yakmak var. Karar sizin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Yeter yazdı:

Çektirsene 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Riske kesinlikle girmeyin ve aracı çekiciye yükleyin. Basit bir arıza da olabilir, kablo yanığı da olabilir ki sonucu yangınla nihayete erebilir. 

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

Öncelikle çok teşekkür ederim, çektirmedim artık kendim götürdüm. Artık yaptık bir çılgınlık. 

Kaput kilidi bozulmuş 390 lira kilit masrafı ve bir de işçilik. Daha motor kısmına bakılmadı. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, içeriye bir koku verdimi, özellikle mazot kokusu, yada kaputun camla birleştiği yerden duman çıktımı, çıktıysa bir koklayaydın mazot mu diye?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mehmet Yeter yazdı:

Herkese iyi akşamlar dilerim. Biraz önce acayip bir durum oldu. Arabayı park ederken duman geldiğini gördüm ve ve hararete baktım hararet normaldi. Sonra arabayı durdurup kaputu açmaya çalıştım ancak anahtar boşa döndü ve kaput açılmadı. Yoğun bir plastik kokusu geliyordu. Nasıl bir yol izleyebilirim. Aksilik yarında işe gitmem için araba şart.

Fiesta larda bir role var ücretsiz geri cagırma yapıldı servis aksiyonundan ford servisde sorgulatabılırsın bu yüzden bazı ford araclarda yangınlar cıkdı kimileri yandı önce ford a bir sorun ha biz bakmıyoz derlerse o roleyi kontrol ettirin sonrasında diger bakılcaklara bakılır

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçmiş olsun, içeriye bir koku verdimi, özellikle mazot kokusu, yada kaputun camla birleştiği yerden duman çıktımı, çıktıysa bir koklayaydın mazot mu diye?

Teşekkür ederim Ali hocam içeriye koku gelmedi sabah tam tamir hanenin önüne geldiğimde dumanın sol taraftan cama yakın yerden çıktığını gördüm. Mazottan ziyade plastik kokusu vardı. 

Erkan Işık yazdı:

Fiesta larda bir role var ücretsiz geri cagırma yapıldı servis aksiyonundan ford servisde sorgulatabılırsın bu yüzden bazı ford araclarda yangınlar cıkdı kimileri yandı önce ford a bir sorun ha biz bakmıyoz derlerse o roleyi kontrol ettirin sonrasında diger bakılcaklara bakılır

Mutlaka yaparım. Teşekkür ederim. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Teşekkür ederim Ali hocam içeriye koku gelmedi sabah tam tamir hanenin önüne geldiğimde dumanın sol taraftan cama yakın yerden çıktığını gördüm. Mazottan ziyade plastik kokusu vardı. 

Mutlaka yaparım. Teşekkür ederim. 

o zaman bilemedim, acil servise....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zaman bilemedim, acil servise....

Bıraktık mecbur. Bakalım sonuç ne çıkacak. Akşam üstü sonucu yazarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Duman sol taraftan çıkıyorsa(sürücü tarafı) elektriksel olma ihtimali yüksek. Motorla ilgili çoğu şey sağdan geçiyor. Solda sigortalar, akü, fren hidroliği vs var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Yeter yazdı:

Bıraktık mecbur. Bakalım sonuç ne çıkacak. Akşam üstü sonucu yazarım. 

Sonuç belli oldu mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...