İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta - Gösterge Titremesi ABS ve El Freni Yanması

Eren Altunöz

Recommended Posts

Eren Altunöz

Aracım Ford Fiesta 2012 Titanium x marş bastıktan bir dakika içerisinde hareketli ya da hareketsiz olarak saat göstergesinde titreme başlıyor bazen el freni ve ABS ışığı yanıyor.Saat göstergesinde titreme Kontağı kapatıp tekrar çalıştırdıktan sonra düzeliyor Kontağı kapattığım zaman birden sistemi kapatır gibi saat göstergesi de tamamen kararıyor ışığı yanıyor .bu sorunu uzun bir zamandır çözemedim Akü ve Dinamoyu değiştirmiştim bu sorunu çözmemde yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Göstergeyi sökebiliyorsanız arkasında bulunan sokete bir bakın. Oksit yapmış olabilir. 

Yorum bağlantısı
Eren Altunöz

1 yıldır bende hocam bi sıkıntısı yoktu 7-8 aydır aynı sıkıntıyla uğraşıyorum bazen bir süre yapmıyor sonra yapmaya başlıyor 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bence aracın modüllerinin bir resetlenmesi lazım. Akü takılırken ark yaptırıldı ise modüller sapıtabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Eren Altunöz

Bu sorun çalıştırdıktan bir süre motor arıza ışığı yanıp stop ediyordu birden gücü kesiyordu 

Şimdi titreme yapmaya başladıktan sonra Duruyırum kontağı kapatıyorum açıyorum sorun olmuyor 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Bu sorun çalıştırdıktan bir süre motor arıza ışığı yanıp stop ediyordu birden gücü kesiyordu 
Şimdi titreme yapmaya başladıktan sonra Duruyırum kontağı kapatıyorum açıyorum sorun olmuyor 
Tesisat problemi bu gelen bir yerde kiriklik var kablonun
Yorum bağlantısı
Eren Altunöz

Nasıl bulabilirim kırıklık varsa hocam 

Yorum bağlantısı
Eren Altunöz
Ü.Emre Kartal yazdı:

Bence aracın modüllerinin bir resetlenmesi lazım. Akü takılırken ark yaptırıldı ise modüller sapıtabiliyor. 

Akü değiştirmeden öncede vardı sorun hocam 

Ü.Emre Kartal yazdı:
Oğuzkan Erışık yazdı:

Göstergeyi sökebiliyorsanız arkasında bulunan sokete bir bakın. Oksit yapmış olabilir. 

Bu durum motor arıza ışığı yanıp stop ettirmesine sebep olur mu ki hocam 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Nasıl bulabilirim kırıklık varsa hocam 
Araba da biri oturuken biride gelen kabloları sallayarak test edeceksiniz en basit yontemi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Eren Altunöz yazdı:

Bu durum motor arıza ışığı yanıp stop ettirmesine sebep olur mu ki hocam 

Stop ettirmesine sebep olmaz bence.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Arıza kodu neler bakıldı mı? Akü kaynaklı bir arızaya benziyor kutup başlarını tekrar kontrol edin gevşek veya oksitli olmasın.

Yorum bağlantısı
Eren Altunöz
Ömer Sarıgül yazdı:

Arıza kodu neler bakıldı mı? Akü kaynaklı bir arızaya benziyor kutup başlarını tekrar kontrol edin gevşek veya oksitli olmasın.

Geçen hafta gittim debriyaj sensörü hatası çıktı yapıldı sorun devam ediyor bununla ilgili arıza kodu çıkmıyor 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Eren Altunöz yazdı:

Geçen hafta gittim debriyaj sensörü hatası çıktı yapıldı sorun devam ediyor bununla ilgili arıza kodu çıkmıyor 

Bence hiçbir işlem yapmadan modüllere reset atılsın. Öncesinde bir hata yapıldıysa yine benzer şey olabilir. 

Kablo sıkıntısı olsa aç kapa ile düzelme olmaz. Hem ABS hem el freni yanıyor ise

BCM modülü ilk sırada. 

Sonra PCM ve IPC modülü

ABS modülünü her türlü resetleyin ancak sonrasında öğrenme yapmanız lazım. Yoksa hata kodu alırsınız 🙂

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

2006 fiestamdada buna benzer sorun vardı özel bi ford servisine gittim PC ye bağladılar ve sorun akünün kabloları başlığında çıktı oksitlenme yok ama tabakalaşmış zımpara yapıldı ve sorun çözüldü denemekte fayda var

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...