İçeriğe Yönlendir

Hesaba Yatırılan Para Habersiz Nasıl Geri Çekilir?

Ümit Türk

Recommended Posts

Serkan Toker

Cep numarasına gönderilen para eğer çekilmezse 24 saat sonra iade ediliyor. Iban için bende iptal edebileni görmedim..

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

denedi, ya yerse diye oltayı attı ama tutmadı, ben o noterdedurmaz çıkar gidrdim, gittim de. bizim de balımınzdan benzeri geçmişti, satmıyorum dedim çıktım, ertesi gün galeri boş tu mekanı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

denedi, ya yerse diye oltayı attı ama tutmadı, ben o noterdedurmaz çıkar gidrdim, gittim de. bizim de balımınzdan benzeri geçmişti, satmıyorum dedim çıktım, ertesi gün galeri boş tu mekanı

Bende F16yı satarken Mersin’den bir dolandırıcı geldi, kızkardeşim yollayacak parayı dedi. Olmaz dediğimde noterden kaçtı, eksperi bedavaya getirmiştim.. 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yasin Aygün yazdı:

Eft yaparken yanındaydım ve alıcı ismi kısmına adımı eksik yazdı. Uyardım dedim eksik yazdın diye bişey olmaz hep böyle yapıyorum dedi. 

Bilerek yapmış.. 

Eft yapan herkes bilir ki, ismi eksik yada hatalı yaparsan para geri gelir. Eskiden üç gün sürerdi. Artık daha kısa sürede geri geliyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Bilerek yapmış.. 
Eft yapan herkes bilir ki, ismi eksik yada hatalı yaparsan para geri gelir. Eskiden üç gün sürerdi. Artık daha kısa sürede geri geliyor. 

10 puanlık uzman sorusu; eksik olunca hesapta görünüp geri mi geliyor yoksa havuzda kalıp mı geri geliyor. Yani ben emmiye eft yaptım diyelim, Mehmet yazmadım da Memet yazdım. Eft hesabında görünüp mü geri dönecek yoksa hiç görmeyecek mi?

Burada, eğer hesapta görünüp geri dönüyorsa bir açık var demektir. Bunu yöntem edinmiş dolandırıcılar varken, bu duruma çare bulmak lazım..
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Deneme yapmak icin iban yaziyorum, bakalim geri cekebilen olur mu ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Erdem Doğan yazdı:

Deneme yapmak icin iban yaziyorum, bakalim geri cekebilen olur mu ;)

Bende teşkilatın numarasını veriyorum. 0532......

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bende teşkilatın numarasını veriyorum. 0532......

444 62 62 değilmiydi teşkilatın numarası?

mcdonald.jpg

Yorum bağlantısı
Yasin Aygün
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bilerek yapmış.. 

Hiçbir zaman eksik yazmadığım ve 2-3 kere kontrol edip tıkladığım için bilemedim işte. Tek olsaydım muhtemelen dolandırılmıştım

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Muhammet Ali Deli yazdı:

X bankadaki ibanımı veririm parayı gönderir adam 10-15 dk içinde hesabıma geçince para anında o parayı Y bankasındaki hesabıma transfer ederim. Ne olur ne olmaz diyerek. Hiç sıkıntı yaşamadım bu şekilde.

Aynısını hep yaparım anında daha noterden çıkmadan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oktay Göktaş yazdı:

10 puanlık uzman sorusu; eksik olunca hesapta görünüp geri mi geliyor yoksa havuzda kalıp mı geri geliyor. Yani ben emmiye eft yaptım diyelim, Mehmet yazmadım da Memet yazdım. Eft hesabında görünüp mü geri dönecek yoksa hiç görmeyecek mi?

Burada, eğer hesapta görünüp geri dönüyorsa bir açık var demektir. Bunu yöntem edinmiş dolandırıcılar varken, bu duruma çare bulmak lazım..

Bana hiç düşmez.  Eft havuzundan sana geri döner. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İban doğru olsa da isim hatalı ise ödeme geri döner mutlaka. İşlem sonrası sms gelir para transferi emri verildi diye. Eğer ulaştı ise hesaba onun mesajı filanca hesaba havale eft yapıldı der. Sadece emirde kaldı ise mesaj zaten arafta kaldı demektir para.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Muhammet Ali Deli yazdı:

Ben araç aldığımda ya da farklı işlerde karşının hesabına yüklü para gönderdiğim zaman ertesi güne kadar bazen aynı gün içinde 4e 5e kadar iptal et seçeneği oluyor mobil şubede o Eft ile ilgili. Nedenini bilmiyorum sadece yüklü miktarlarda benim banka bu seçeneği çıkarıyor. He iptal et e tıklamadım hiç tıklayınca gerçekten geri çekiyor mu parayı bilmiyorum ama tahminim bu gibi bir durum olmuştur.

Muhtemelen adam imzayı atıp çıktıktan sonra noterden iptal ettiler alıcılar işlemi.

Her bankanın politikası farklı bu konularda tabi.

Bir kez yaşadım bende 3 sene önceydi 50bin lirayı hesabıma gönderdi bir arkadaş 1-2 saat sonra baktım para yok. Bildirim filan da yoktu. Aradım dostum yanlışlıkla tıklamışımdır dedi geri yatırdı. Bu olaydan sonra ben satışlarda kendimce bir politika izlemeye başladım. Alıcı tanıdık değilse kesinlikle uygularım. X bankadaki ibanımı veririm parayı gönderir adam 10-15 dk içinde hesabıma geçince para anında o parayı Y bankasındaki hesabıma transfer ederim. Ne olur ne olmaz diyerek. Hiç sıkıntı yaşamadım bu şekilde.

benim taktik, hatta direk usdt yap sırra kadem bastır :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Oktay Göktaş yazdı:

hesapta gorunmez.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Çağlar Bayur yazdı:

biz bunu denedik, olmuyor, çete falan değilsen , normal vatandaş isen geri çekilemiyor.

vakıfbankta sanırım eft iptal isteği diye bişey var,yani parayı attın diyelim ordan tekrar geri istiyosun ama çok saçma geldi bana

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sedat Demircan yazdı:

vakıfbankta sanırım eft iptal isteği diye bişey var,yani parayı attın diyelim ordan tekrar geri istiyosun ama çok saçma geldi bana

o kutucuk her banka uygulamasında var, denedik tıkladık, mail attık tel açtık eft iptal diye, kaale bile alınmadı para dönmedi geri

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Sedat Demircan yazdı:

Vakıfbank kullanıyorum, o istek talep olarak alınıyor, bir kez alıcı adına Tuba yerine Tuğba yazmışım, alıcı fark etti, para hesaba geçmedi. Oradan talimatı iptal ettim, banka karşı bankaya talep oluşturup parayı bana geri çevirdi ve tekrar gönderdim. Bu işlem 45 dakika civarı sürdü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...