İçeriğe Yönlendir

Benzinli Motora Enjektör Temizleyiciye Gerek Var Mı?

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benimkiler de hep aldığımdan daha iyi durumda satıldı.. 

sıfırından daha temiz golf :) 

Çağlar Bayur yazdı:

olmamalı öyle bir şey? çokkarışır işler? subap bindirmesi olabilir, emme ile egzosun aynu anda açık kalmasıdır

Abi 1.14

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben yetkili servis bakım evraklarına bakıyorum enjektör temizlik katkısı ismiyle sürekli koymuşlar bana kalırsa hiçbir artısı yoktur. pasata koymuştu usta +- kullanımda bişe görmedim lakin ben koydurmama taraftarıyım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Toyota en az yarım depo şartıyla depo içine döküyor temizleme katkısını. Ne diyorsunuz. Depoma yakıttan başka bir şey döktürmem mi diyoruz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benimkiler de hep aldığımdan daha iyi durumda satıldı.. 

benimkilerde :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bir de benim şöyle bir durum var. Diyelim benzin hortumundan fıs fısı verdik. Marş motoru yok ki 😁 enjektörler nasıl çalışacak? Arabayı çalıştırsam, gaza bassam benzinli motor çalışmak isteyecek ama bunu jeneratör yapıyor. Motoru vurdurarak çalıştırıyor. Olur mu acaba :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sıfırından daha temiz golf :) 

Abi 1.14

bence videodaki anlatımdaki yazıda minik bir nokta hatalı, atkinson çevriminde otto dan farklı olarak ÜON farklıdır, püskürtme emme subapı kapandıktan sonra başlıyor, lakin kurum temizliği başlayınca, emmeye geri kaçacak, püskürtme olmasa da önceki çevrimden kalanlar emmeye geri gidecek. bunu araştırmalı

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Biraz yabancı prius forumlarını okudum. Orada da belirsizlik var ama genel kanı çok sık olmaması şartı ile enjektör temizleyicinin kullanılması iyidir deniyor. 

Diğer konu da karbon temizleme. Emme supaplarından geri alınan silindir içindeki maddelerin supaplarda kalıntı oluşturabileceği belirtiliyor. Bu da belirli değil. 

ayrıca depoya konacak temizleme sıvısının yağ değişiminden önce yapılıp deponun bitirilmesi öeneriliyor. Temizlenen kalıntılar segman aralarında kalır yağa karışır vs vs gibi şeyler söylüyorlar. Bilemedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir de benim şöyle bir durum var. Diyelim benzin hortumundan fıs fısı verdik. Marş motoru yok ki 😁 enjektörler nasıl çalışacak? Arabayı çalıştırsam, gaza bassam benzinli motor çalışmak isteyecek ama bunu jeneratör yapıyor. Motoru vurdurarak çalıştırıyor. Olur mu acaba :) 

pilin fişini çek devam et:)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

pilin fişini çek devam et:)

Bünye elektriğe alışınca kolay kolay vazgeçemezmiş 😁 

Araç çalışmaz abi. Piller doluysa benzin motoru çalışmadan biraz gider ama pil yoksa araba çalışmaz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bünye elektriğe alışınca kolay kolay vazgeçemezmiş 😁 

Doğru, bizim elektrikçi var, arada çarpılmadan duramıyor, alışkanlık işte. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Doğru, bizim elektrikçi var, arada çarpılmadan duramıyor, alışkanlık işte. 

Forumda da vardır bence böyle abiler :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Biraz yabancı prius forumlarını okudum. Orada da belirsizlik var ama genel kanı çok sık olmaması şartı ile enjektör temizleyicinin kullanılması iyidir deniyor. 

en etkili firmaya sordum cevap gelecek en geç yarına gelir :keyifli:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Aman beni de boş geçmeyin

Etiketlemedim. Havadan iyonların kokusunu alıp geldin başlığa 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota en az yarım depo şartıyla depo içine döküyor temizleme katkısını. Ne diyorsunuz. Depoma yakıttan başka bir şey döktürmem mi diyoruz

Sen bi dene birşey olmazsa da biz yine yakıttan devam ederiz :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sen bi dene birşey olmazsa da biz yine yakıttan devam ederiz :)

Hangisinden? Şu esanslı olan yakıttan mı 😁

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hangisinden? Şu esanslı olan yakıttan mı [emoji16]
Bu yakıtın esansı eksik ağam itibarına gölge düşiiyy [emoji16]

Yahu bırak yaptırma. Gerek yok. Senin arabada 15 bin km nin 10 binini benzinde kullandım say.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Toyota pdf yapmış. Emme supaplarının arkasını temizliyormuş. Acaba şu görüntü kaç binde olmuştur. Ya da kapanıp açılmasına etkisi var mı? Enjektör ucundaki fıslama da konu edilmiş. 

Po’da benzin tabancalarında e5 yazıyor. Pompacıyla diyalog

+Dedim bi ara sanki e10 vardı bunlarda.
-Dedi abi bu aynı zamanda e10.

+Dedim e5 yazıyor.
-Sana kaç lazım abi dedi.

+Bana 10 lazım dedim.
-İkisi de var abi. Karıştırıyoruz dedi.
+Dedim yani e7,5 o zaman.
-Olabilir abi dedi 

https://www.toyota-europe.com/download/cms/euen/toyota-genuine-parts-2014-fuel-system-cleaner-brochure_tcm-11-284907.pdf

4-FDE013-D-23-D2-4-EDE-BB8-C-9-C756-AE94

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

-İkisi de var abi. Karıştırıyoruz dedi.

:D 

Ne anladı acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

:D 

Ne anladı acaba

Olay orada işte. Sana ne lazım 😁😁

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota pdf yapmış. Emme supaplarının arkasını temizliyormuş. Acaba şu görüntü kaç binde olmuştur. Ya da kapanıp açılmasına etkisi var mı? Enjektör ucundaki fıslama da konu edilmiş. 

ilk vesileyi yazayım: Toyota Türkiye de, hybridlere uygun bir temizleyici yok stoklarında :mamba:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ilk vesileyi yazayım: Toyota Türkiye de, hybridlere uygun bir temizleyici yok stoklarında :mamba:

Hybridlere uygun bir temizleyici mi gördün abi? Paylaşır mısın? 

bu arada ben de vazgeçtim şu an temizlikten. Yarım depoya (20lt) 100ml bir şey döküp enjektör ve supapları nasıl temizleyeceğini düşünüyorum ama olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hybridlere uygun bir temizleyici mi gördün abi? Paylaşır mısın? 

bu arada ben de vazgeçtim şu an temizlikten. Yarım depoya (20lt) 100ml bir şey döküp enjektör ve supapları nasıl temizleyeceğini düşünüyorum ama olmuyor. 

1. net teknik bilgi gelecek, danimarka diyelim şimdilik

2. 100 ml şeyin kimyasalı önemli, laboratuvar testli kurum temizliği hakkında forum buluşması yapmıştık zamanında güzel yıllardı salgın felan yoktu hepimizi skeçeır ayakkabı falan alırdık, bende mondeo V6 falan vardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim araba da ilk benzinde çalışınca titrek/silkelek çalışıyor lpgye geçince rahatlıyor. 310 k km de yarım depoya yarım katkı atsam mı diyorum sonra boşver 500 mt de lpg ye geçiyor diye sallıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...