İçeriğe Yönlendir

Led mi ? Night Breaker mi ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba aracımda fabrika çıkışı standart halojen ampul vardı ( mercek li far ) ben 360 derece olan led ler den taktım görünüş olarak çok iyi xenondan farkı yok ama herkesin bildiği gibi yağmurlu havalarda sıkıntı olabiliyor , asıl benim merak ettiğim ışık gücü ve görüş olarak her hava koşulunda bu ampuller daha iyi görüş ve ışık verir mi ? osram bu ampullere %150 ışık verdiğini iddaa ediyor

benzer tip ampuller philips de de var.

Teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

150 falan pazarlama stratejisi, fark var ama o kadar değil. Allseason gibi 4000K altı renkler daha iyi aydınlatır kış şartlarında, 6000-8000 K LED ışıklar anca görünüş için takılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

150 falan pazarlama stratejisi, fark var ama o kadar değil. Allseason gibi 4000K altı renkler daha iyi aydınlatır kış şartlarında, 6000-8000 K LED ışıklar anca görünüş için takılır.

yasak ceza yazıyor polis artık

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

Ledlere mi yazıyor cezayı abi ? 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

Yazsınlar. Yayanın bile gözünü kör ediyor. Gökkuşağı'nın tüm renklerini taşıyan saçma sapan şeyler dolanıyor ortalıkta.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

Ledlere mi yazıyor cezayı abi ? 

yolu aydınlatan, gözü yormayan alseasons gibi sarıya giden renklere yazıyorlar,  dağı taşı aydınlatıp gözü alan beyaz fırtına ledler serbest

• Beğen 2
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

yolu aydınlatan, gözü yormayan alseasons gibi sarıya giden renklere yazıyorlar,  dağı taşı aydınlatıp gözü alan beyaz fırtına ledler serbest

alakasız olmuş o zaman :)  

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sizin aracta ne var ne tip ampul tercih ediyorsunuz ?

Çağlar Bayur yazdı:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

şu ledi takmayın yahu cidden kör ediyor

devlet istese 1 tane takabilen kalmaz 1 günde biterde niyeyse devletimiz bazı şeyleri nedense devam diyor

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bana da lazım böyle bir öneri , aydınlatma kötü değil ama daha iyi görüş için  bende ampul araştırıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

3 takım far, halojen/xenon/led versiyonları var, kış/yaz ayrı sistemler, biaz karışık :) uzun yolda gideceksem allseasons tipi halojen tercih ederdim.

Fatih Evcin yazdı:

Bana da lazım böyle bir öneri , aydınlatma kötü değil ama daha iyi görüş için  bende ampul araştırıyorum. 

philips diamond şeyleri güzel. halojen ise ampül

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Çağlar Bayur yazdı:

3 takım far, halojen/xenon/led versiyonları var, kış/yaz ayrı sistemler, biaz karışık :) uzun yolda gideceksem allseasons tipi halojen tercih ederdim.

Halojen abi, mercek olmadığı için led ve xenon tat vermeyecek

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Murat Öngür yazdı:

Sizin aracta ne var ne tip ampul tercih ediyorsunuz

images?q=tbn:ANd9GcSD-kjwxoT0-ajMUzmHx29

Osram nb de kullandım başka performans ürünleri de. Bı Xenon mercek de kullandım en iyisi o. Şuan standart halojen var, 200 TL vermeye değmiyor 1 sene demeden bozuluyor performans ampulleri. LED kullanmadım hiç, mercekli değil farlarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

Philips'in diamond vision serisinin ışığı beyaz ama aydınlatması zayıf abi.

Bu arada kısa farlarda philips H7 diamond vision kullanıyorum, patlasın diye bekliyoum 4 yıldır patlamadı :D

Beyaz veya beyaza yakın karşılaştırma;

Philips H7 Diamond Vision; 935 Lümen 5000 Kelvin

Osram H7 Cool Blue Intense; 1500 Lümen 4200 Kelvin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Mercek yoksa Led takılmamalı.
Standart halojen yeterli, nightbreaker’ın öyle aman aman bir farkı yok.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her far ledde veya halojen ampülde verim vermez. Ben 3.kışa led ile giriyorum ve mis gibi aydınlatma var

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

Her far ledde veya halojen ampülde verim vermez. Ben 3.kışa led ile giriyorum ve mis gibi aydınlatma var

Mercekli mi farlar ? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Bende merak ediyorum ve tavsiyelere açığım. Aracımın kısaları mercekli, arkadaş tavsiyesi üzerine bilindik olmayan bir markanın 6000 k 8000 lümen (toplamda) led ampulleri taktırıdım. Uzunlar merceksiz olduğu için aydınlatma ve şimşek etkisi iyi, ancak kısalar hiç aydınlatmıyor. Mercekli farlarda led ampüller iyi aydınlatmıyor diye bir söylenti var, doğru mudur? Yoksa beninim taktırıdığım led ampülde mi sorun var? Bundan önceki aracımda fabrika çıkışı merceksiz eco led ampüller vardı ve aydınlatma mükemeldi. Halojene geri dönüş mü yapmalıyım. Yada tavsiye edilecek bir led ampül varmıdır mercekli far için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her led ampülü her farda aynı aydınlatmayı sağlamaz. birisi kendi arabasında çok memnundur alır başka arabaya takarsnız sonuç alınmaz. denemek lazım tek tek mümkünse, odaklanan nokta önemli farın içinde

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
her led ampülü her farda aynı aydınlatmayı sağlamaz. birisi kendi arabasında çok memnundur alır başka arabaya takarsnız sonuç alınmaz. denemek lazım tek tek mümkünse, odaklanan nokta önemli farın içinde
Aslında odak noktası çok net ve ışığın dağılması gibi bir durum söz konusu değil ancak ışık gücü vasatın altında, farın içindeki odak noktası için birşey diyemiyeceğim. ledleri %90 gündüz taktırdığımız için gece performansını ölçmek mümkün olmuyor. Gece deneyip sonuç alamadığını söylediğinde de, esnafın sağı solu oynamaya başlıyor. Bizimkisi 45 gündür depodan daha güçlü bir ürünü çekemedi mesela, o kadar yoğun arkadaş fırsat bulamamış:)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

güzel videodur, ışık şiddeti yanı sıra desenlere de bakın ve her led farklı sonuç vermekte

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

şu ledi takmayın yahu cidden kör ediyor

devlet istese 1 tane takabilen kalmaz 1 günde biterde niyeyse devletimiz bazı şeyleri nedense devam diyor

Bulabildiğim en sağlam ledi aldım. Wattmetre ile ölçtüm her biri 35watt ledlerin. Özellikle çanağa LED takanlari kör etmek için yukarı ayarlayip takacam sisleri. zaten bi xeonda var uzunda. Gecici kör edecem ciddi ciddi yakalayinca. Dinsizin hakkından imansız gelirmiş

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Eski aracımda halojen mercek vardı ve led ışık da denedim, night breaker'da kullandım. En iyi sonucu night breaker ile aldım. Led ışıklar, uyumlu bir far yapısı yoksa iyi sonuç vermiyor.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mahmut Yurt yazdı:

Bende merak ediyorum ve tavsiyelere açığım. Aracımın kısaları mercekli, arkadaş tavsiyesi üzerine bilindik olmayan bir markanın 6000 k 8000 lümen (toplamda) led ampulleri taktırıdım. Uzunlar merceksiz olduğu için aydınlatma ve şimşek etkisi iyi, ancak kısalar hiç aydınlatmıyor. Mercekli farlarda led ampüller iyi aydınlatmıyor diye bir söylenti var, doğru mudur? Yoksa beninim taktırıdığım led ampülde mi sorun var? Bundan önceki aracımda fabrika çıkışı merceksiz eco led ampüller vardı ve aydınlatma mükemeldi. Halojene geri dönüş mü yapmalıyım. Yada tavsiye edilecek bir led ampül varmıdır mercekli far için.

6000 K ışık rengi dışardan görünüş için güzeldir ama aydınlatması çok iyi değildir.  fabrikasyon ampuller 4300 k dir. 4300 k renginde daha iyi bir markaya geçilebilir . @Servet Aydın bilir en iyisini.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4300 güneş ışığına yakın değer. İnsanın da en iyi görüşüne yakın.

Mercekli mi farlar ? 

Hayır. Freeform

ba12966ed6c5c22030cf337afba0451e.jpg
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...