İçeriğe Yönlendir

2022 Model Mazda CX5

Onur Tunç Aldı

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı

Ekim ayında satışına başlanacak olan Mazda CX5 yaptığı ufak değişikliklerle önceki modeldeki eksiklerini tamamlamış ve ortaya kusursuz bir model çıkarmış. Mazda CX5’in özellikle iç tasarımı ve kalitesi premium araçlarla kafa kafaya yarışır düzeyde. Kablosuz şarj gelen yeniliklerden. Bagajda da ayarlanabilir yükseklikli iki parçalı yükleme alanı yapılmış. Teknoloji kısmında da sürüş asistanı optimize edilmiş ve off road modu eklenmiş. Önceki model kullanıcılarının eleştirilerini es geçmeyen mazda yine yakışıklı bir araçla ekim 2021 de satışa sunulacak. a688d699043ac55d1abf780255e9b4a0.jpg

c4e6f0a26043001814391be1bfb13e2a.jpg

721c0aec66e30a8007f2622e72d1c6f4.jpg

2bac17e84390a5a9cb422f6cef0bec79.jpg

9e1d2b604f42dfafbc8a1b0c1d957038.jpg

dfb6085da5f168d1c23ab0ad1aff0601.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Bu Hovarda değil, Homura modeli yalnız Sani Hocam [emoji4]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
[mention=86676]Tansu Kalafatoğlu[/mention] koş, koş.. bak ne gelmis[emoji847] 

Mazdanın tasarımlarını beğeniyorum..
Hibrid ise yazılayım hemen.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fiyat hayal alemi seviyesinde olacağından hayalini bile kurmuyorum, zaten olsada almam şuan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eski cx3 ‘ün tasarımı 5 e göre çok daha güzeldi. Bunun tasarımında eski vasatlığı aşmışlar, beğendim.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:
Alpay Sumer yazdı:
[mention=86676]Tansu Kalafatoğlu[/mention] koş, koş.. bak ne gelmisemoji847.png 

Hibrid ise yazılayım hemen.

kibrit olmayanmı kaldı? domates bile artik hibrit..

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hormonludur o yahu istemem [emoji23]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu koş, koş.. bak ne gelmis🤗 

Kablosuz şarj gelmiş. Asın bayrakları as as as :) 

ben özellikle ön tasarımını çok beğeniyorum. Panjuru ağzını açmış gibi böyle. Çok heybetli duruyor. Yan aynadan görünce ben buradayım diyor. Ama özellikle cx serisi iç malzeme kalitesi anlamında övülüyor beğeniliyor. 

images?q=tbn:ANd9GcTgqKHRSK_5jh1uW84kkGW

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Araç çok güzel. 

İlk resim nedir la öyle ceset mi çıkarıyor o :D Deniz kenarı uçurum olması manidar. Sanki bu araç sizi öldürür gibi bir mesaj vermişler. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Makine harika ama fiyat bizim için imkansız. Dibim düştü sadece...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kablosuz şarj gelmiş. Asın bayrakları as as as :) 

ben özellikle ön tasarımını çok beğeniyorum. Panjuru ağzını açmış gibi böyle. Çok heybetli duruyor. Yan aynadan görünce ben buradayım diyor. Ama özellikle cx serisi iç malzeme kalitesi anlamında övülüyor beğeniliyor. 

images?q=tbn:ANd9GcTgqKHRSK_5jh1uW84kkGW

üst güzel de alt kötü durmus.. Her an konusacakmıs gibi..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Dünyanın en önde gelen otomobil üreticisi iki ülke abd ve ingiltere de en az arıza yapan araçlar sıralamasında her sene ilk 3 te olan mazda maalesef ülkemizde hak ettiği değer bulamıyor.

Ki bu iki ülke de de biz de çok değer verilen 3 marka ise neredeyse hiç tercih edilmiyor :)  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Okuduklarıma göre buna hala hibrit gelmedi. Benzin ve dizelle devam ediyorlar. Yurtdışında yüzde yüz elektrikli mazda mx30 devlet destek indirimi ile çok uygun fiyatlarla satılıyor.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Onur Tunç Aldı yazdı:

Okuduklarıma göre buna hala hibrit gelmedi. Benzin ve dizelle devam ediyorlar. Yurtdışında yüzde yüz elektrikli mazda mx30 devlet destek indirimi ile çok uygun fiyatlarla satılıyor.

Skyactiv x motoru benzinli çalışan dizel motordur. Ayrıca 48v yarı hibrit olması lazım hepsinde. Belki yoktur bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Öngür yazdı:

Dünyanın en önde gelen otomobil üreticisi iki ülke abd ve ingiltere de en az arıza yapan araçlar sıralamasında her sene ilk 3 te olan mazda maalesef ülkemizde hak ettiği değer bulamıyor.

Ki bu iki ülke de de biz de çok değer verilen 3 marka ise neredeyse hiç tercih edilmiyor :)  

Evet consumer reports raporları var her sene çıkıyor. Bağımsız para ile satılan yayınları var. O yayınlarda sahibine en az sıkıntı çıkaran markalar listesinde mazda en üstlerde oluyor hep. 

ülkede motor hacmine göre vergi alma olayı kalkarsa mazda biraz daha satış rakamlarını yükseltir. 

mesela ben kesinlikle mazda 6 alırdım. Ama 2.0 olunca olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

e bu aynı ?

Kablosuz şarj koymuşlar ya :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

en az arıza yapan araçlar sıralamasında her sene ilk 3 te olan mazda

bizdeki yakıt ile maalesef öyle olamaıyor ondandır belki. motor hacimleri de bizim vergi sistemine uygun değil

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
Kablosuz şarj koymuşlar ya [emoji4] 

Benim gelen yeniliklere örnek olarak verdiğim kablosuz şarj espri konusu olmuş.[emoji4] Mazda önceki araçlarında kullanıcılar tarafından eksik bulunan şeyleri 2022 model Mazdalarda ortadan kaldırmış. Bu sayede de zaten iyi olanı çok daha iyi duruma getirmişler. Yoksa öyle devrimsel bir değişiklik yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

üst güzel de alt kötü durmus.. Her an konusacakmıs gibi..

Benim araba gülüyordu 

images?q=tbn:ANd9GcQJxj5r1IOhGTosAHwOuSB

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim araba gülüyordu 

images?q=tbn:ANd9GcQJxj5r1IOhGTosAHwOuSB

Bunun model seri vs nedir ? 

Bakacağım belki alırım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

2009-2013 mazda 3 BL kasa. Bende impressive donanım vardı. Kör nokta, ön cam rezistans, bel desteği, far yağmur sen gibi bir sürü donanımı vardı

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2009-2013 mazda 3 BL kasa. Bende impressive donanım vardı. Kör nokta, ön cam rezistans, bel desteği, far yağmur sen gibi bir sürü donanımı vardı

Peki tavsiye eder misin? 

Türkiye piyasasını düşünürsek? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...