İçeriğe Yönlendir

Auris için Led Far Ampülü Tavsiyesi

Serkan Gülderen

Recommended Posts

Serkan Gülderen

Auris aracımda kullanılan mercekli far Hir2/9012 kodlu uzun kısa tek ampul tek mercek perdeli bir sisteme sahip. Toyota'nın koito firmasından aldığı ve kullandığı en kalın 3 merceğinden biri var yani ve halojen. Dolayısı ile standart merceklerden bir tık daha fazla ışığı hapseden kıran bir yapısı var. bu mercek takımını güçlendirmek adına halojen ampüllerden daha kaliteli ışık vermesi için ufak bi araştırma sonucu led çipi gerçek csp led olan lümen değeri minimum15000 lümen watt değeri de çift led için 70-90 watt olması gereken led ihtiyacım olacak.

Bu standartları karşılayan led ampül örneği olarak Mesala photon milestone ve ultimate serisi stark full power gibi seriler gerçek csp li üst seri ledlere örnek. Bu seriler de çok pahalı. Bu ürünler yerine belirttiğim değerlere sahip yada eşdeğer led tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

çağlar abi tşk yukarda 360 derece led olması gerektiğini unutmuştum attğın lik 360 derece. 

kullanan varmı pekı bu ledi?

Çağlar Bayur yazdı:

mini led olayı nedir abi boyut olarak far arka kapağından taşmayacak şeklinde olanların boyutları hakkında fikrin varmı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Gülderen yazdı:

mini led olayı nedir

ampülün arka tarafının uzunluğu. kapağı kapatabiliyorsun bu sayede.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Çağlar Bayur yazdı:

ampülün arka tarafının uzunluğu. kapağı kapatabiliyorsun bu sayede.

Hir2/9012 normal halojen bir ampülün yüksekliği max. 78,5 mm olarak görüyorum nette. bu olçü ve altındaki her led kapağı kapatma imkanı  verecek sanırım?

Örnek halojen ölçuleri 3a0a9e79c65fc086eb34a1c7e9c601db.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

auris farının kapağı olmayabilir, soketi dışarıda dueuyor gibi hatırlıyorum, mazda öyle idi en azından 2 saniyede komple değişim imkanı ile çok zevkli idi, ne alırsam takardım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Gülderen yazdı:

Kapalıymış abiee0ec670ea34bfd3ca06d4dee23727f6.jpg

yani açık derken buna açık diyoruz, esnek bir plastik var arkada geçme usulü. , pıt açılıyor, ne istersen takıyorsun pıt kapanıyor. her far böyle güzel olsa keşke, buraya herşey sığar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

kapaklı evet abi 85 mm e kadar her ampül sığar tahminimce. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Corolla 2019+ da photon’un şu ledini öneriyorlar ve kullanıyorlar. Kullanıcılar çok memnun olduklarını söylüyor. Ben kullanmıyorum ama facebook grubunda yorumları okuyabilirsiniz. Grup corolla 2019+

https://m.n11.com/photon-hir2-9012-milestone-led-xenon-commander-edition-P411101414?fbclid=IwAR3C4HQSyLAlDb3tW7FpX0NdmjYTsKq7mIo5o1tjRSo3x6KexoKD0csHZb8

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Corolla 2019+ da photon’un şu ledini öneriyorlar ve kullanıyorlar. Kullanıcılar çok memnun olduklarını söylüyor. Ben kullanmıyorum ama facebook grubunda yorumları okuyabilirsiniz. Grup corolla 2019+

https://m.n11.com/photon-hir2-9012-milestone-led-xenon-commander-edition-P411101414?fbclid=IwAR3C4HQSyLAlDb3tW7FpX0NdmjYTsKq7mIo5o1tjRSo3x6KexoKD0csHZb8
Mercekli far da kullanacağım için ve ilk konudada belirttiğim gibi aracın mercek sistemi çok kaliteli değil ve çağlar abinin önerdiği 360° Led kafa teknolojisine sahip ürün olması ışık kalitesini artıracak. Yanal Led li bu tip ledlerle ilgili eksi puanlar okudum çoğu forumda. Ayrıca parasını hakeden bir ürün mü bilemedim. Örnek resimde 360 ° ledin mercek arkasındaki ışığı toplama verimliliği ve aynı noktada dağılmadan ışığın gücünü arttırdığının örneği. 3f8c3ebfca27ff56d12e689b89f31f32.jpg
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Serkan Gülderen yazdı:

Mercekli far da kullanacağım için ve ilk konudada belirttiğim gibi aracın mercek sistemi çok kaliteli değil ve çağlar abinin önerdiği 360° Led kafa teknolojisine sahip ürün olması ışık kalitesini artıracak. Yanal Led li bu tip ledlerle ilgili eksi puanlar okudum çoğu forumda. Ayrıca parasını hakeden bir ürün mü bilemedim. Örnek resimde 360 ° ledin mercek arkasındaki ışığı toplama verimliliği ve aynı noktada dağılmadan ışığın gücünü arttırdığının örneği. 3f8c3ebfca27ff56d12e689b89f31f32.jpg

Böyle şeylere çok takılmayın. Alacağınız led, merceğin odak noktasına gelecek mi ki ışığı doğru yere yönlendirsin? Ben 2 tane 360led aldım. İki taraflı ledden hiç farkı yoktu. Sonra hepsini artım halojenden devam ediyorum. 

belki yüzlerce kişi aldı memnun fotoğraf atıyor vs. Bilinmeyen bir şeyi almaktan daha iyidir diye düşünüyorum. Siz bilirsiniz tabi

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

belki yüzlerce kişi aldı memnun fotoğraf atıyor vs.

memnuniyet izafi, yola gölge düştü mü diye sorsan hiç bakmamışlardır mesela. bura gıcık club, çizginin ucunu kontrol ediyorlar :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Böyle şeylere çok takılmayın. Alacağınız led, merceğin odak noktasına gelecek mi ki ışığı doğru yere yönlendirsin? Ben 2 tane 360led aldım. İki taraflı ledden hiç farkı yoktu. Sonra hepsini artım halojenden devam ediyorum. 

belki yüzlerce kişi aldı memnun fotoğraf atıyor vs. Bilinmeyen bir şeyi almaktan daha iyidir diye düşünüyorum. Siz bilirsiniz tabi
Haklısınız ama "dur şunu alayımda deneyeyim beyenmezsem söker atarım" diyebileceğim fiyatta bir ürün değil. Geri dönüşü maliyetli bir ürün sonuçta. Forumda bu tür ledleri kullanan arkadaşların yorumları bu yüzden değerli.
memnuniyet izafi, yola gölge düştü mü diye sorsan hiç bakmamışlardır mesela. bura gıcık club, çizginin ucunu kontrol ediyorlar [emoji4]
Tamamen haklısın abi[emoji1787][emoji1787][emoji1787] o çizgiyi tam görmemiz lazım. Cetvelle ölçenler var sonuçta [emoji1787][emoji1787]
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Gülderen yazdı:

Haklısınız ama "dur şunu alayımda deneyeyim beyenmezsem söker atarım" diyebileceğim fiyatta bir ürün değil. Geri dönüşü maliyetli bir ürün sonuçta. Forumda bu tür ledleri kullanan arkadaşların yorumları bu yüzden değerli. Tamamen haklısın abiemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png o çizgiyi tam görmemiz lazım. Cetvelle ölçenler var sonuçta emoji1787.pngemoji1787.png

Ben işte. 212’nin Otoparkta 3.bodruma indim. Lambalar kapalı. En köşeye gittim. Tüm avm 3.bodrum katı karanlık kimse yok. En köşede ben cetvelle duvara bant yapıştırıp 10m geri geliyorum. Ölçüyorum falan

6 tane güvenlik geldi. 3.bodrum katta zifiri karanlıkta sadece iki far ışığıyla, elinde cetvelle birini görünce 2dk konuşamadılar. Müdür geldi. Kardeşim sen deli misin dedi. Farları ölçüyorum dedim. Niye bir tek sen ölçüyorsun dedi. 8 senedir bu avm’nin güvenlik müdürüyüm. Neden ilk defa böyle bir şey görüyorum dedi. Diğerlerinde mi sorun var dedi. Tamam abi çıkıyorum dedim. 

marş basmadı. :) gittim takviye kablosu almaya. Döndüm avm kapanmış. 3-5 sahipsiz araba duruyor. Takviye yapacak biri de yok. İndim tekrar 3. bodruma. Dedim bi niyet basayım marşa. Mazda işte. Hemen marş aldı :) 

aküyü banner alın arkadaşlar. Kendi kendine doluyor :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

... Otoparkta 3.bodruma indim. Lambalar kapalı. En köşeye gittim. Tüm avm 3.bodrum katı karanlık kimse yok. En köşede ben cetvelle duvara bant yapıştırıp 10m geri geliyorum. Ölçüyorum falan

6 tane güvenlik geldi. 3.bodrum katta zifiri karanlıkta sadece iki far ışığıyla, elinde cetvelle birini görünce 2dk konuşamadılar. Müdür geldi. Kardeşim sen deli misin dedi. Farları ölçüyorum dedim. Niye bir tek sen ölçüyorsun dedi. 

İste o anda yanlıs yapmıssın.. Hele tut su cetveli deyip kafa karıstıracaktın.. 😂

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

İste o anda yanlıs yapmıssın.. Hele tut su cetveli deyip kafa karıstıracaktın.. 😂

😁images?q=tbn:ANd9GcTyDcebGdnIHBpfCSTT3tY

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kardeşim sen deli misin dedi. Farları ölçüyorum dedim. Niye bir tek sen ölçüyorsun dedi. 8 senedir bu avm’nin güvenlik müdürüyüm. Neden ilk defa böyle bir şey görüyorum dedi.

adam haklı, ben kamera açısından çıkıp sol köşede ölçüyorum hep :) nasıl yakaladn yahu tühhh

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

adam haklı, ben kamera açısından çıkıp sol köşede ölçüyorum hep :) nasıl yakaladn yahu tühhh

3.bodrum, zifiri. Kamerayı geçtim şu an size ahiretten sesleniyor olabilirdim :) 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Muhammet Ali Deli yazdı:

Niken

Nikeni almanı önermiyorum. Ben daha önce aldım 3-4 ay gitti en fazla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Macit Aliyev yazdı:

Nikeni almanı önermiyorum. Ben daha önce aldım 3-4 ay gitti en fazla.

Ben aracı satmadan 2 sene kullandım. 3-4 ay sonunda ne oldu patladı mı 2side yoksa başka bir soruna mı yol açtı aracınızda merak ettim?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Muhammet Ali Deli yazdı:

Ben aracı satmadan 2 sene kullandım. 3-4 ay sonunda ne oldu patladı mı 2side yoksa başka bir soruna mı yol açtı aracınızda merak ettim?

3-4 ay sonra biri patladı. Ben de şu yukarıkdakı ürünü aldım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...