İçeriğe Yönlendir

Renault Megane 1.6 Cvt Benzin - Lpg 2015 Model Touch Plus Görüşleriniz

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Enes Talha Tüfekçi

Merhaba, aracımı satıyor olduğum için yeni araç almak istiyorum.

Sizce 1.6 CVT BENZİN-LPG 2015 MODEL TOUCH PLUS alınır mı? Almak istediğim araç 100 bin kmden az olacak. Kronik sorunları, güvenlik durumu, malzeme kalitesi, sürüş keyfi, ses yalıtımı vb. hususlarda görüşleriniz varsa memnun olurum.

aracımın linki:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-polo-tam-otomatik-degisensiz-bakimli-pazarliksiz-fiyat-954833044/detay/

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Benzinlisi çok rağbet görmüyor. Dizel bulabilirseniz daha iyi olur.

Üzerindeki motor k4m kodlu olması lazım. Megane 2 lerden bu yana kullanılan bir motor. Bakımda neleri kontrol etmiz gerektiğini bildikten sonra çok sorun açacak bir motor değil.

Tutulmaması dışında bir eksi yönü olacağını sanmıyorum, beklentiler de önemli bu konuda tabi. Ama bu modelin cvt şanzımanı hakkında bir bilgim yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

çalıştığım kuruma 10 adet geçen sene sıfırı gelmişti 1,6 benzinli megannın, bu sene 4 tanesinin motor sıfır değişti. firmanın sorun hakkındaki açıklaması ise sizin kurumda araçlar 24 saat çalışıyor demişler. :)

bu sebeple acaba sorusu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Serkan Gülderen yazdı:

çalıştığım kuruma 10 adet geçen sene sıfırı gelmişti 1,6 benzinli megannın, bu sene 4 tanesinin motor sıfır değişti. firmanın sorun hakkındaki açıklaması ise sizin kurumda araçlar 24 saat çalışıyor demişler. :)

bu sebeple acaba sorusu...

Serkan Bey, 2015 modelin motoru farklıdır herhalde?

Oğuzkan Erışık yazdı:

Benzinlisi çok rağbet görmüyor. Dizel bulabilirseniz daha iyi olur.

Üzerindeki motor k4m kodlu olması lazım. Megane 2 lerden bu yana kullanılan bir motor. Bakımda neleri kontrol etmiz gerektiğini bildikten sonra çok sorun açacak bir motor değil.

Tutulmaması dışında bir eksi yönü olacağını sanmıyorum, beklentiler de önemli bu konuda tabi. Ama bu modelin cvt şanzımanı hakkında bir bilgim yok.

Evet. Çok rağbet görmüyor ama fiyatları fena değil. EĞer motor ve şanzıman anlamında beni parasal ve zamansal olarak bıktıracak bir sorun potansiyeli yoksa almak istiyorum.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Enes Talha Tüfekçi yazdı:

Serkan Bey, 2015 modelin motoru farklıdır herhalde?

Evet. Çok rağbet görmüyor ama fiyatları fena değil. EĞer motor ve şanzıman anlamında beni parasal ve zamansal olarak bıktıracak bir sorun potansiyeli yoksa almak istiyorum.

O kasada nissanla ortak olan 1.6 115 lik motor da var diye biliyorum. Megan4 teki motor. Hatta 8 enjektörlüydü yanılmıyorsam.

Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
İlkay BAŞARAN yazdı:

O kasada nissanla ortak olan 1.6 115 lik motor da var diye biliyorum. Megan4 teki motor. Hatta 8 enjektörlüydü yanılmıyorsam.

evet 8 enjektörlü. o sebeple LPGsi de farklı oluyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...