İçeriğe Yönlendir

Dizel Tam Otomatik Modelleri Hangileridir?

ihsan tetik

Recommended Posts

ihsan tetik
Yücel Meta yazdı:

Evet tam otomatik 2015 son çeyreğinde üretilen ve sonrası Peugeot, Citroen, marka araçlar tam otomatik tork konvertör lüdür.(bir kaç model yarı otomatik tek kavrama şanzıman'a devam etti 208 gibi)

4 ileri tam otomatik şanzıman 2009-2012 model dizel Kia ve hyundai araçlarında kullanıldı. Yakıt fazla tüketiyor araçlar.

Çok teşekkür ederim. Citroen C4 e yöneldim. Teknik özelliklerde MCP ve EAT şanzuman yazıyor. MCP yarı otomatik olarak yazıyor 12-13-14 modellerde bu şekilde. 15-16-17 ise eat6 ileri şanzıman. Ve bu model tam otomatiklerde dediğiniz gibi  citroen ve peugeotta yakıt tüketimi eski teknolojiye göre epey düşük gösteriyor. 

Citroen C4 ve Peugeot 308  arasında kalsanız siz hangisini tercih ederdiniz ?  Veya başka marka model var mı bildiğiniz dizel tam otomatik ?

Hyundai i30 ların bir kısmı yarı otomatik bir kısmı sanırım tam otomatik ? tavsiye eder misiniz galiba yakıt tüketimi fazla  i30 modellerinin

Yorum bağlantısı
ihsan tetik
Oktay Göktaş yazdı:

Ceedlerdeki 2015 ve öncesinin yakıtı yüksek. Ben daha önce başka bir konuda da bahsetmiştim. 2015 te ceed premium dizel otomatik alacaktım, kia forumundaki ceed kullanıcıları bana aynen şunu yazmışlardı ‘gaz pedalının altında yumurta varmış gibi de gaza bassan 7 litrenin altına düşmez yakıtı’. Siz de bi araştırın, yoksa premiumları çok dolu ve çok güzel araçtır.

2015 öncesi tork konvertörlü tam otomatik ceedler diye biliyorum. 2015 sonrası çift kavramalı DCT  şanzıman koymuşlar yakıt tüketimi biraz daha düşük gösteriyor. Ama benım istediğim aracın şanzımanı tork konvertöre sahip olmalı. 

Şuan biraz daha peugeot 308 ve citroen  c4 üzerinde yoğunlaştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
ihsan tetik yazdı:

Hyundai i30 ların bir kısmı yarı otomatik bir kısmı sanırım tam otomatik ? tavsiye eder misiniz galiba yakıt tüketimi fazla  i30 modellerinin

2012-2013 model Hyundai i30 model araçlarda 6 ileri tam otomatik şanzıman kullanılmış. Şanzıman sağlam ama zaten CRDİ motorun yakıt tüketimi yüksek, birde tork konvertörünün kırptığı güç iyice tüketimi artırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
ihsan tetik yazdı:

Citroen C4 ve Peugeot 308  arasında kalsanız siz hangisini tercih ederdiniz ?  

Ikisi arasinda kalsam donanim, kaza vs durumlari ve fiyata gore tercih yapardim. 

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
ihsan tetik yazdı:

Citroen C4 ve Peugeot 308  arasında kalsanız siz hangisini tercih ederdiniz ? 

Citroen C4 bakıyorsanız Ds4 e bakmanızı tavsiye ederim...

eat6 şanzıman kullanılır ve Ds ler PSA grubunun premiumlarıdır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...