İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Lastik Şişirme Kompresörü Tavsiyesi

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Çin malı elektrikli lastik şişirme koprasörüm son nefesini verdi. Kullandığım cihaz, lastiği oldukça uzun sürede şişiriyordu.

Biraz bakındım, Michelin, Osram, Çin malı cihazlar var. Birde çift pistonlu cihazlar var. 

Tavsiye edeceğiniz cihazlar var mı?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
İsa Acar
Serkan Toker yazdı:

Ben A101 den mi ne şu aşağıdakinden almıştım, traktörün arka lastiğini bile şişirdim sorun çıkarmadı hala bagajda duruyor. Ali hocanın yolladığı pisiklet lastiği şişirmek için.. 😃

https://www.hepsiburada.com/tornado-12v-150-psi-kompresorlu-hava-pompasi-p-hbv000000ssph

Bunlar çok dandik (bilmediğimden soruyorum) değil mi Serkan abi? 

Çünkü bana da lazım lastik şişirme zamazingosu :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İsa Acar yazdı:

Bunlar çok dandik (bilmediğimden soruyorum) değil mi Serkan abi? 

Çünkü bana da lazım lastik şişirme zamazingosu :unsure2:

Ben ikiciyi aldım çünkü köyde ilk aldığıma dayım el koydu. Gerçi sonradan köy peyniri verdi.. Geçen sordum kullanıyormuş ara sıra, bende çok aşırı kullanmadım ama iş gördü lazım olduğunda. Metal kasa bendeki, ilandakinin aynısı..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Serkan Toker yazdı:

Ben A101 den mi ne şu aşağıdakinden almıştım, traktörün arka lastiğini bile şişirdim sorun çıkarmadı hala bagajda duruyor. Ali hocanın yolladığı pisiklet lastiği şişirmek için.. 😃

https://www.hepsiburada.com/tornado-12v-150-psi-kompresorlu-hava-pompasi-p-hbv000000ssph

Bunu çakmaklığa/12v çıkışına mı takıyoruz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mahmut Yıldız yazdı:

Bunu çakmaklığa/12v çıkışına mı takıyoruz? 

Evet, uzunca bir kablosu var her lastiğe kolayca yetişiyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Erdoğan Temur yazdı:

Yılda belki 1, belki 2 kere kullanıyorum. Şarj edip bagaja atınca bir yıl sonra dağ başında yada uzun yolda ihtiyaç halinde batarya durumu ne olacak? Şarj yetmediği durumlarda USB den enerji alıp, şarjsız olarak kullanabiliyor muyum? Gibi şüphelerim ve sorularım var.

tarihinde Evren Barış Özbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Evren Barış Özbek yazdı:

Çin malı elektrikli lastik şişirme koprasörüm son nefesini verdi. Kullandığım cihaz, lastiği oldukça uzun sürede şişiriyordu.

Biraz bakındım, Michelin, Osram, Çin malı cihazlar var. Birde çift pistonlu cihazlar var. 

Tavsiye edeceğiniz cihazlar var mı?

Bneim arabayla ekipman olarak gelmişdi vw de hala onu kullanıyorum demir kafalardan alın bir tane bagaja koyun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez
Serkan Toker yazdı:

Bende de bundan var, hâlâ arada 100 lira civarına geliyor A101'e. Meraktan açıp bakmıştım da içinde ufak motor olanlardan değil bu, o gövde tamamen motor. Geçenlerde vida girmiş tekere, bununla şişirdim de lastikçiye kadar idare ettik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evren Barış Özbek yazdı:

Yılda belki 1, belki 2 kere kullanıyorum. Şarj edip bagaja atınca bir yıl sonra dağ başında yada uzun yolda ihtiyaç halinde batarya durumu ne olacak? Şarj yetmediği durumlarda USB den enerji alıp, şarjsız kullanabiliyor muyum? Gibi şüphelerim ve sorularım var.

5v herhangi bir telefon şarjı veya arabadaki usb çıkış yeterli doldurmaya, arabanın 4 lastiğini sıfırdan şişirmeye yeter

pil boşsa şarja taksanda çalışmaz, zaten böyle duruma nerede düşeceksin, 1 sene kullanmasan pili boşalmıyorki....

bu aletle yolda kalmazsın yılda 1-2 kere kullanacaksan yola çıkmadan fulle çık sende :)

bence sana şarjlı hiçbir makine uymaz, korkuyorsun yolda kalacağım diye, 4 lastiğin insede bu alet sana yeter ama sen yinede korkacaksın belli... :)

sana bu uyar, hem pilli hem direk çakmaktan çalışan tip

https://www.hepsiburada.com/michelin-mc12264-12volt-120-psi-dijital-basinc-gostergeli-hava-pompasi-p-HBV000003GMDI

yalnız sorunu varmış, bir kere gücü düşük, tam inmiş lastiği şişiremiyor diyorlar yorumlarda bakmak lazım, ısınıyor ve soğumasını beklemende lazımmış göya, bunun daha güçlüsü şu

https://www.hepsiburada.com/michelin-mc12266-12volt-120-psi-dijital-basinc-gostergeli-hava-pompasi-p-HBV000007NVWH

buda aynı denilen sıkıntılara sahip....

xaominin dediğim ürün daha güçlü ve daha çabuk dolduruyor haberin olsun, ben bitiremedim pilini sen düşün, tercih senin.

sana tam uyanıda koyayım, pil mil yok tak çakmağa yüklen, aküne kuvvet :D üstte yazmışlar zaten...

https://www.hepsiburada.com/tornado-12v-150-psi-kompresorlu-hava-pompasi-p-HBV000000SSPH

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Paranızı çarçur etmeyin :)

Kim bilir kaç senede bir kez lazım olacak.. 

150-200 liralık ürünler gayet iş görür. Metal kasa olsun yeter.. 

(Ya bunlar yakın zamanda 70-80 lira değil miydi.. Ben kampanyadan 45 e mi ne almıştım) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Serkan Toker yazdı:

Ucuna aparat yaptım kampta iki tane iki kişilik yatak şişirdim ama uzun sürdü. Biraz ısındı bir daha yapmam. Yıllardır kullanıyorum maşallahı var arkadaşlarıma benden çok kullanınca onlarda aldı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bimden metal kasalı olandan almıştım tam inmiş lastiği 10 12 dk'da şişirmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bence sana şarjlı hiçbir makine uymaz, korkuyorsun yolda kalacağım diye, 4 lastiğin insede bu alet sana yeter ama sen yinede korkacaksın belli... :)

Evde şarjlı vidalama, şarjlı süpürge, şarjlı fener var, ne zaman lazım olsa batarya boş. Lazım olunca kullanamadıktan sonra ne yapayım şarjlı cihazları. Korku değilde tecrübe diyelim. 😉

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Evren Barış Özbek yazdı:

Evde şarjlı vidalama, şarjlı süpürge, şarjlı fener var, ne zaman lazım olsa batarya boş. Lazım olunca kullanamadıktan sonra ne yapayım şarjlı cihazları. Korku değilde tecrübe diyelim. 😉

Şarjlı pilde ben bosch kullanıyorum piller nasıl bırakırsam öyle kalıyor  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evren Barış Özbek yazdı:

tornavida bendede var, kırk yılda bir kullanırım zaten, fener telefon var ayrıca fenerde var, kamp feneri :)  süpürge hep şarjda robot zati, mini süpürgem var oda şarjı hep kullanılır, kısaca kullanıma göre alet almak lazım, size direk çakmaktan güç alan pompa lazım, pille falan uğraşmadan kullanırsınız.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yücel Gezgin

Arkadaşlar araba lastiği şişirecek pompa tavsiyeniz varmı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...