İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Lastik Şişirme Kompresörü Tavsiyesi

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Erkan Işık
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kesinlikle... canına okur akünün, elektrikli süpürgeyle denemiştim birara, zor bastı marş...

şundan verelim :) 250 bar basar...

HATSAN%20POMPA%201(1).jpg

birara mini bibklet pompasıyla tam inik lastiği şişirdiydim, yerden kesip janta değmeyecek lastikçiye gidecek kadar şişirmek canıma okudu, tansiyon düştü başım döndü valla, pompa kallavi olacak arkadaş...

Benim arabaya stepne elektrkli pompa , lastik şişirme kiti hepsini koymuşlar evde onu kullanıyom 3 dk da lastigi şisiriyo

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erkan Işık yazdı:

Benim arabaya stepne elektrkli pompa , lastik şişirme kiti hepsini koymuşlar evde onu kullanıyom 3 dk da lastigi şisiriyo

kit varsa oh ne ala :)  aslında satılıyor, alıp koysakmı acaba diye aklımdan geçmedide değil, genelde bisiklet için lazım oluyor, araba lastiği mesela fiestada 13 senede 1 kez  patladıydı, stepnede var ve kontrolda ederim periyodik olarak, şimdiki aracımdada var, arabada pek gerekmiyor açıkcası...

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kit varsa oh ne ala :)  aslında satılıyor, alıp koysakmı acaba diye aklımdan geçmedide değil, genelde bisiklet için lazım oluyor, araba lastiği mesela fiestada 13 senede 1 kez  patladıydı, stepnede var ve kontrolda ederim periyodik olarak, şimdiki aracımdada var, arabada pek gerekmiyor açıkcası...

Kit bilemiyorum demir kafa komprösör bir 60 cm boru birde izeltaş 4 kol bijon anahtarı her arabada bulunmalı özellikle şehirden uzak bir yere gidiyorsak şehiriçinde çok gerek yok bir şekilde çözülüyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erkan Işık yazdı:

Kit bilemiyorum demir kafa komprösör bir 60 cm boru birde izeltaş 4 kol bijon anahtarı her arabada bulunmalı özellikle şehirden uzak bir yere gidiyorsak şehiriçinde çok gerek yok bir şekilde çözülüyor 

bijon olayına evet, bende uzun lokma ve uzun tek kol var, anında sökerim... :)

1-adet-Araba-Van-Brace-Uzat-labilir-Teke

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Evde şarjlı vidalama, şarjlı süpürge, şarjlı fener var, ne zaman lazım olsa batarya boş. Lazım olunca kullanamadıktan sonra ne yapayım şarjlı cihazları. Korku değilde tecrübe diyelim. [emoji6]

Araç için ben de çakmaklıktan girişi olanı tercih ederim. Diğer aletler için, li-ion bataryalı cihazlardan kullanırsanız onlar öyle olmuyor. Ben de boschun şarjlı tornavidasından almıştım. Ni-Mh bataryalı, o aynen dediğiniz gibi ne zaman lazım olsa bataryası boş oluyordu. Ne zaman li-ion bataryalılardan aldım rahat ettim. Ne zaman lazım olsa şarj sorunu yaşamadım..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
bijon olayına evet, bende uzun lokma ve uzun tek kol var, anında sökerim... [emoji4]
1-adet-Araba-Van-Brace-Uzat-labilir-Tekerlek-De-i-imi-Flip-Lastik-bijon-lokma-anahtar.jpg_Q90.jpg_.webp
Arabada avadanlık yok mu? Kendi avadanlığı. Kriko, yedek bijon, bijon anahtarı vb? Benim stepne evde gerçi. Taşımıyorum.
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Arkadaşlar araba lastiği şişirecek pompa tavsiyeniz varmı?

A101 e michelin marka pompa geliyor bu hafta. Bende var, kullanıyorum ve memnunum. Sanırım bendekinin aynısı bu gelen. Eksi yön denebilecek tek şey, basıncı ayarlayıp kullanamıyorsunuz. Ekrandan takip edip kendinizin durdurması gerekiyor. Yeni çıkardıkları modelde basıncı ayarlıyorsunuz, o kendi duruyor. Bi inceleyin derim..

Hocamın tavsiye ettiği de güzel. Metal gövdeli olanlar dayanıklı oluyor. Fiyat performans olarak bakılırsa bu daha uygun gibi.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Arabada avadanlık yok mu? Kendi avadanlığı. Kriko, yedek bijon, bijon anahtarı vb? Benim stepne evde gerçi. Taşımıyorum.

var canım, bunları almıştım bir ara, orjinal kol yamulur falan diye, hiçte kullanmadım, evde duruyor şuan, normalde gerek olmaz kendi zımbırtısı yeter, önemli olan bijonları deli gibi değil torkunda sıkmak zaten, o zaman sökerken sorunda olmaz genelde...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

ard arda başıma gelen vukuatlarda sonra acil durum çantama kompresör alma ihtiyacı oluştu. 90 liradan 1000 TL ye kadar ürünler var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim arabada bundan var. 4 yıl oldu alalı. 90 TL'ye almıştım ama benim hiç işime yaramadı. Bir kere komşunun lastik inmişti. Tamamen inen patlak lastiği sıfırdan 15 dk'da şişirmişti. Işığı da var. Kablosu da bütün tekerleklere yetişiyor. Çalışırken biraz ısınıyor sadece.

1_org_zoom.jpg

trendyol.com/ensadepo/lastik-sisirme-kompresoru-oto-lastik-pompasi-hava-kompresoru-p-88493093

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Gedik yazdı:

Benim arabada bundan var. 4 yıl oldu alalı. 90 TL'ye almıştım ama benim hiç işime yaramadı. Bir kere komşunun lastik inmişti. Tamamen inen patlak lastiği sıfırdan 15 dk'da şişirmişti. Işığı da var. Kablosu da bütün tekerleklere yetişiyor. Çalışırken biraz ısınıyor sadece.

1_org_zoom.jpg

trendyol.com/ensadepo/lastik-sisirme-kompresoru-oto-lastik-pompasi-hava-kompresoru-p-88493093

Ben buna bilendim. Kullanıcı dönüşü önemli. 4 sene demek büyük rakam. Pazartesi ben bunu sipariş ederim büyük ihtimale.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ben buna bilendim. Kullanıcı dönüşü önemli. 4 sene demek büyük rakam. Pazartesi ben bunu sipariş ederim büyük ihtimale.

Dört senedir kenarda durmuş ama, bir kere kullanılmış [emoji16] Ben bu şekilde anladım açıkcası [emoji849]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
İsa Acar yazdı:

Dört senedir kenarda durmuş ama, bir kere kullanılmış

Top ve bisiklet tekeri filan da şişirdim 🙂 Ama komşunun tekeri indiğinde sıfırdan şişirmesi hoşuma gitti. 4 Yıldır ihtiyacım olmadı araba için diyelim. Kullandığım zaman memnun kalmasam önermezdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

silindir kısmı metal olanlarından alabilirsin plastik olanlar cacık

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Evren Barış Özbek

Konuyu hortlatıp güncelleme yapayım.

Kobb KB425 marka lastik pompası aldım. 12V Li-ion bataryalı, şarjlı, 150psi kadar şişirme kapasiteli, ayarlanan basınçta otomatik duran, led lambalı, powerbank özellikli (1500ma), ihtiyaç halinde araç çakmağından 12V ile kullanılabilen ve çeşitli şişirme uçları olan bir cihaz.

Henüz test etmedim. :i-ih:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...