İçeriğe Yönlendir

Volvo 850T5 Alınır mı? Sorunları nelerdir?

Muhammet Onur Aslan

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Mert Gülkokan yazdı:

Adam sanki 60 model klasik satıyor bulunmaz hint kumaşı gibi yok ustanı getir falan tripleri hiç sevmem

ben müşteri öyle istedi diye, 14 bin km de grand cherokee götürmüştüm ekspertize. adam dediki bunu neden getirdiniz... :D  para verecek de ondan. bence normal yani.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ben çok iyi niyetliymişim. Anahtarı veriyordum, git istediğine göster diye. Birdahakine dikkat edeyim. Birkeresinde noterde imzaları attık parayı 1 saat sonra elden aldık. Vermem dese vermezdi. 

Hilebaz hurdabaz kişiler ticaretimizide öldürdü, Soyları tükesin bu art niyetli dolandırıcı tipli zatların.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sonraki gelsin...... daha yoruma gerek yok  :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Nihat Palolu yazdı:

Ben arabamı satacam diye sanayide dolaştırmam. Aldıklarımıda dolaştırtmadım zaten.

expertiz yapmıyormusunuz alıp satarken ?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Gök yazdı:

expertiz yapmıyormusunuz alıp satarken ?

Ne alırken ne satarken hiç yaptırmadım, yaptırmadılar. Dikkatli ve kimsenin bakmadığı ayrıntılara baktığınızda ekspertizden daha iyi görebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Nihat Palolu yazdı:

Ne alırken ne satarken hiç yaptırmadım, yaptırmadılar. Dikkatli ve kimsenin bakmadığı ayrıntılara baktığınızda ekspertizden daha iyi görebilirsiniz.

anladım hayırlısı olsun. tercih etmediğim bir ticaret türü

alırkende baktırrım satarkende baktır derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mert Gülkokan yazdı:

ben focus 1 i ekspertiz yaptırmadan sattım alan adamlar zaten ankarada otocu astsubay çıktılar

kendileri altına falan yattılar motoru incelediler hatta arkadan çarpınca oluşan fotoları göstermek istedim gerek yok falan dediler

o gün bir laf kullandılar 

arabanın altı güneş görmediği sürece çokta dert etmeyiz dediler

sen alırken expertiz yaptırmadınmı pejoyu ?

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
ben focus 1 i ekspertiz yaptırmadan sattım alan adamlar zaten ankarada otocu astsubay çıktılar

kendileri altına falan yattılar motoru incelediler hatta arkadan çarpınca oluşan fotoları göstermek istedim gerek yok falan dediler

15 yasi gectikten sonra bazi firmalar arac kabul etmiyor birde boyle bir durum var
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İzmir otokentten kardeşime araba alırken hep ustamızla gittik. Otokent karşısındaki ekspertiz firmaları galerilerle her akşam mangal yakıyor.

Orada şunu öğrendik. Yolda aramayacaksınız biz şu arabaya bakmaya geliyoruz diye. Yoksa gittiğinizde sıcak motorla karşılıyor araba sizi. Sahibi tanınan araba en güzeli.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

'kalbinizi kırarım' diyen adama 'sen kimsin ki lan benim kalbimi kıracaksın' demek lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bir araba için aradım, o satıldı ondan daha temizi var kazasız dediler. Görmeye gittim dikkatli bakınca bazı plastik parçaların kenarlarında belli belirsiz pasta izi vardı.

Ön tamponu tutup salladım boşluk vardı, kaputu açıp far etiketlerine baktım yok. Size hayırlı işler deyip uzaklaştım.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Evveliyatı temiz lafına hastayım bende. Yuva mı kuruyoruz nedir :D İlk kazası yazmış biri direğe sarılmış araba ölmüş resmen.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Mert Gülkokan yazdı:

motor mekanik hariç , 15 yaş üstü araba bakarken karoser için tek kriterim bu olacak bundan gayrı .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay BAŞARAN yazdı:

İzmir otokentten kardeşime araba alırken hep ustamızla gittik. Otokent karşısındaki ekspertiz firmaları galerilerle her akşam mangal yakıyor.

Orada şunu öğrendik. Yolda aramayacaksınız biz şu arabaya bakmaya geliyoruz diye. Yoksa gittiğinizde sıcak motorla karşılıyor araba sizi. Sahibi tanınan araba en güzeli.

Mb 200 pin :keyifli:

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

+ÇALIŞMAYAN HİÇBİR AKSAMI YOKTUR

+KLİMA AKTİF DEĞİLDİR

Şair burada ne demek istemiş?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Hüseyin Sönmez yazdı:

'kalbinizi kırarım' diyen adama 'sen kimsin ki lan benim kalbimi kıracaksın' demek lazım.

İlanda bu söz varsa zaten onun malını almam. Ha çok özel bir araçtır başka alternatifi yoktur orası ayrı. Mümkün mertebe uzak dururum bu tiplerden. 

Kalbini kırarım, boş mubabet etme, takasda fiyatım farklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Mb 200 pin :keyifli:

Huzurevine kayıt yaptırdığımda söz abi alacağım senden bu arabayı. 25 sene sık dişini

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Evcin yazdı:

+KLİMA AKTİF DEĞİLDİR

Klima bios tan kapalı demekki. Aktif olsa çalışacak. Ben öyle anladım. 
Air condition : Disable

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
İlkay BAŞARAN yazdı:

Klima bios tan kapalı demekki. Aktif olsa çalışacak. Ben öyle anladım. 
Air condition : Disable

Yada klimayı aksam olarak görmüyor.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Evcin yazdı:

Yada klimayı aksam olarak görmüyor.

Disable olunca görünmüyor aynen. Enable yapsa zaten yeni donanım bulundu diyecek çalıştırınca.  :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

2019 da düzceye avensis almaya gittim. araç servis bakımlıydı ve 50bin km olarak ilandaydı. kayıtlarında kaza bela yoktu sahibi de herhangi bir şey olmadığını söyledi.  28 ekim günü 500 TL kapora verdik. notere yetişemediğimiz için alamadık satışı. satıcının sözüne güvenip , ayrıca servis kayıtlarına da itimat gösterip expertiz yaptırmadan alacaktık. daha sonra en azından düzce toyota bayisinde rica ederek bir boya kontrolü yapalım dedik. kaput boyalı çıktı arabanın. birde satıcı sanki yalan konuşmamış gibi işinize geliyorsa demişti. ne olursa olsun alırken ve satarken expertiz yaptırırım bu dersten sonra.

bayide takasa aldığım birçok boyası çıkan araçlar , genelde dosttan akrabadan söze güvenilip orjinal diye alınmış araçlardı. alırken ve satarken expertiz yaptırılmalı.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Nihat Palolu yazdı:

Ustanızı alın gelin kelimesine takılmamak lazım. Herkes arabasını sanayide dolaştırmak istemeyebilir.

Herkes 96 volvo satmaya çalışmıyor ama :) 

Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Usta da kapı kapı dolaşmak istemez, arabasını satmak isteyen adamın sanayiye gitmeyi göze alması lazım. Hangimiz ustamızı alıp dükkanı bıraktırıp araba bakmaya oraya buraya götürdük ki. Bence böyle yazanlar arabasına güvenmeyen insanlar.

Abi dolaşsa ne olacak? Yanında lift mi taşıyacak yoksa kompresyon testi mi yapacak evin önünde :) 

Nihat Palolu yazdı:

Ben arabamı satacam diye sanayide dolaştırmam. Aldıklarımıda dolaştırtmadım zaten.

Sıfır veya sıfıra yakın araç alınca, ya da yeni modelli diyelim, pek gerek olmayabilir, ama 96 volvo satıyor ya da alıyorsam o sanayi dolaşılmalı diye düşünüyorum. 

Selim Bilgin yazdı:

1996 Volvo satmaya çalışanın sanayide dolaşırken lokum siparişi vermesi lazım, satarsa dağıtmak için. :) 

Satamazsa da kendi yer :D 

Mert Gülkokan yazdı:

Adam sanki 60 model klasik satıyor bulunmaz hint kumaşı gibi yok ustanı getir falan tripleri hiç sevmem

Ustayı götürdük, kaportaya bakar falan, peki motor? Şanzuman? :) Ayak üstat bunlar. Adam diyor ki ustaya götürür lifte kaldırırsak bunu kimseye satamam, belki birini düşürürüm :) 

Nihat Palolu yazdı:

Benim lineayı alan arkadaşlar yanlarında boya makinesi getirmiş. Pazarlık edip kapora verdiklerinde boya makinesi aracıma temas etmemişti. Yola çıkıp iki tur attılar, tamam dediler. Ama model ve km ortada. Aracın genel kondisyonu km ile uyumluysa, araç bakımlı görünüyorsa tamam, ama üstat, mesela bana contası yanık araba satmışlardı. Model eski km düşüktü (10 yaşında falandı araç, km 350 bin civarıydı). Bunu dikkatli bakarak ayrıntı inceleyerek ben tespit edemem, edemedim de zaten. Ama temiz diye aracı alıp çok kısa bir süre sonra motor yaptırmak hiç hoş bir hatıra değildi :) 10 yaşında 350 bin km'de araç için tek parça boyalı içi dışı tertemiz bir araçtı. Motoru öyle değilmiş. 

Mert Gülkokan yazdı:

Onlar kendileri ekspertizden iyi. Bizim burada bir polis var, al sat işi yapar. Ekspertiz falan halt etmiş, adam 2 metre mesafeden gözüyle her şeyi söyleyebiliyor. 

Nihat Palolu yazdı:

Bir araba için aradım, o satıldı ondan daha temizi var kazasız dediler. Görmeye gittim dikkatli bakınca bazı plastik parçaların kenarlarında belli belirsiz pasta izi vardı.

Ön tamponu tutup salladım boşluk vardı, kaputu açıp far etiketlerine baktım yok. Size hayırlı işler deyip uzaklaştım.

Peki üstat bunların hepsi düzgün olsa ama motorda ciddi kompresyon kaçağı olsa ve katkı ile geçici olarak gizlenmiş olsa, bunu hangi ayrıntılardan anlayabiliriz?

Fatih Evcin yazdı:

+KLİMA AKTİF DEĞİLDİR

:D 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

[emoji3] 

Katkı ile geçiştirilmiş kompresyon kaçağını eksper nasıl anlayacak? Yağ mı değiştirecek?
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay BAŞARAN yazdı:
Murat Sahın yazdı:

emoji3.png 

Katkı ile geçiştirilmiş kompresyon kaçağını eksper nasıl anlayacak? Yağ mı değiştirecek?

Kompresyon testi yapılabilir diye düşünüyorum. En azından fark etme ihtimali benden daha yüksek. Zaten ben ekspere gidilmesini savunmuyorum, o ayrı konu. Ama söz gelimi araç volvoysa bilindik bir volvo özel servisine baktırılır. Ustanı yanına alda gel deyip 96 model araba satılmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...