İçeriğe Yönlendir

2011 C5 Start Stop Arızası

Volkan Aksu

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Akü bitip takviye yapılmadan değişti ise.

Lexia ile start stop kondansatöru yeniden kodlanacak. Manuel voltaj verisi girilecek. 3008 de yaşadık o sorunu. Kondansatör değişimi gerekir dediler. Cihazla kondansatöre voltaj değeri girildi ve sorun giderildi. Aklınızda olsun 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Volkan Aksu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Akü bitip takviye yapılmadan değişti ise.

Lexia ile start stop kondansatöru yeniden kodlanacak. Manuel voltaj verisi girilecek. 3008 de yaşadık o sorunu. Kondansatör değişimi gerekir dediler. Cihazla kondansatöre voltaj değeri girildi ve sorun giderildi. Aklınızda olsun 

Mustafa bey merhaba,

akü bittiğinde araç normal kontak kapalı iken sökülüp yenisi takıldı. bundan dolayı mı oldu acaba.  Deneyeceğim inşallah düzelir

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Volkan Aksu

sorun şarj dinamosundan çıktı. bana verilen şarj dinamosu benim araca uygun değilmiş,  bu sefer valeo parça kodundan baktırdım direk o kodlu parçayı aldım, taktım start stop düzeldi. tabi bu arada diğer alternatör elimde kaldı, iade de almadılar,

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Aksu
Mert Gülkokan yazdı:

Neden almadılar hatalı olan parçacı değil mi

araca takılıp kullanıldığı için almadılar. bende aynı durumdaki başka bir arkadaştan buldum çıkma benim araca uygun onu satın aldım taktırdım düzeldi. O arkadaşta aynı durumdaydı, onun parçayıda iade almamış başkabir parçacı, o bana sattı kurtardı bende bendekini satarsam zararı kapatmış olurum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Bora
(düzenlendi)

Maalesef Citroenin elektronik arızaları çok oluyor özellikle bir önceki nesillerde daha fazla görülüyor. Benim 2012 model c5 aracımda aldigimdan beri start stop hiç çalışmıyor. Yağmur sensörü de çalışmıyor. Yağmur sensorunden kaynaklaniyor diye yeni bir sensör parçası aldım hatta konum forumda duruyor. hala ikisi de çalışmadi. İzmirde yaşıyorum yetkili servis dışında götürmedigim usta kalmadı. Bir usta start stop beyni arızalı olabilir demişti.  konforumu fazla bozmadigi için peşine düşmedim. İstanbul'da Citroenden anlayan çok iyi bir usta varmış ismini unuttum bulursam hem buraya yazarım arabayı satmazsam da yolum düşerse bugün yarın gösteririm ona. 

tarihinde Deniz Bora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...