İçeriğe Yönlendir

Almayı Hayal Ettiğim Focus'u Aldım

Ersel  Yıldız

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

Siyah renk jant aracı boğmuş orjinal rengi daha çok yakışıyor. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
Coşku Mert yazdı:

hayirli olsun araciniz, hb si gerçekten çok hoş bu kasanın. umarım boyanan yerlerde tekrar ton farki olmaz. c sutununun yarisina kadar maskeleme yapmalari tuhafima gitti. o kisimda ton farki olmayacak mi?

boya uygulanmadan önce ton farkı asgari düzeye indirildi. resimde işaretli bölgeye dikkatli bakınız. numune parça uygulandı. c sütünuna doğru da bindirme(dumanlama) yapacağını söyledi ustamız. eskisinden iyi olacağını düşünüyorum.

ddprlqo.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Coşku Mert yazdı:

hayirli olsun araciniz, hb si gerçekten çok hoş bu kasanın. umarım boyanan yerlerde tekrar ton farki olmaz. c sutununun yarisina kadar maskeleme yapmalari tuhafima gitti. o kisimda ton farki olmayacak mi?

boyarken tam maskeler, verniği atarken açar yarıya kadar gibi devam eder, ton farkı kalmaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hayırlı olsun, boya cidden kötüymüş boyanması iyi olmuş.

Jantlar orijinal rengi daha iyi olacaktır bence de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Araç ne kadar güzel ve şıksa jant rengi o kadar çirkin. 
Bu kasa Focus gerçek Focus bence. 2010 model ama 2021’lerden daha yakışıklı ve alımlı. 
Maşallah maşallah 🧿 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.6 yıldır amcam da kullanıyor sorunsuz bir şekilde aynı aracı.Hatasız Tdci ve şu an 100bin falan ancak olmuştur kilometre.Satmaya kıyarsa mutlaka foruma haber vericem.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hayal edilen arabadan güzeli olmaz iyiki almışsınız hayırlı uğurlu olsun🧿

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Güle güle kullanın, jantlarda orjinal renk daha iyi olacaktır, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Barbaros Özdemir

Güle güle kullanın aracınızı. Fotoğraflar da ilk gözüme çarpan jant rengi oldu. Bence orijinalliğine uygun hale getirilmesi göze daha hoş görünecektir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun. Focus 2,5 forumca çok sevdiğimiz bir modeldir. Ekmeğe sürüp yiyesimiz gelir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Hayırlı olsun güle güle kullanın 🙂 Benimkine çok benziyor ama benimki 2011 Focus Collection OV 16 LPG. İnsanın hayaline kavuşması çok güzel bir şey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Titanyum X paket vardı, sanruf, deri döşeme vs. Bir de yazılımla oyuncak canavar olmuştu. Halen aklımda o aracım var. Focus II candır. Güle güle kullanın. Hayırlı uğurlu olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

hayırlı olsun gerçekten çok güzel şık bir araç Allah kaza bela vermesin inşallah.:nazar:

Trabzon'da nerede oturuyorsunuz. tersaneye yakın bölgede iseniz kumlama yapan yerler mutlaka vardır. jantları verin kumlasınlar orijinal rengi ortaya çıkar üzerindeki tüm boya ve çizikler kaybolur sonrası zımparaya gerek kalmadan güzel bir boya atarsanız mis gibi olur.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

hayırlı olsun ALLAH ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. hayalinin gerçekleşmesine de çok sevindim. her işte olduğu gibi sabırlı olmak insana kazandırıyor demek ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersel Yıldız yazdı:

2010 lu yılların başından beri gözüme hep hoş gelen ve dolu paketlerine heves ettiğim ve bu süreçte birkaç araç alıp satmama rağmen kendisini almanın bir türlü nasip olmadığı focus 2.5 1.6tdci hb titianium aracına en sonunda sahip oldum. Efendim aracımızı dört senedir kullanan ve üçüncü sahibi olan hemşehrimden aldım. Beni bu aracı almaya teşvik eden hususlardan bir tanesi de son iki sahibinin yetkili servis çalışanı olması ve bakımlarının çoğunun orada yapılması idi. Aracım 2010 model 159.000km de değişensiz ve dört parça boyalı. Gelsin fotoğraflar..

s98jj5d.jpg

p9o3ewp.jpg

mfq2kov.jpg

o6x9ubu.jpg

Adetimizdir her araç aldığımızın ilk haftası lastiğimiz patlar. Nazar mıdır, kasıtlı iş midir bilemedim doğrusu.. Allah yine de kem gözlerden korusun. Vesile ile sizden de alırız bir maşallah :)

sbexczn.jpg

Sizin de dikkatinizi çektiği üzere sol arka kapı ve çamurlukta boya rengi tutmamış. Bu arada bu şekilde boyayan usta kör olmuş. Allah şifasını versin. İlk olarak kapı ve çamurluğu tekrar boyamakla başladık. Henüz bitmiş hali yok. Yarın teslim alacağız:

5ixufmk.jpg

crr6jni.jpg

Bir sonraki işimiz yağ bakımı ve triger seti değişimi olacak. Rolantideyken devirdaim pompası uğultu yapıyor. Teşhisi konuldu. Parçaları sipariş ettik. Resimleri bilahare paylaşırız.

Son olarak aracın jantlarının araca gölge düşürdüğünü düşünüyorum. Boyatıp boyatmama konusunda kararsızım. Boyarsam kendim boyayacağım. Jant boyamayla ilgili geçmiş tecrübelerim ve başarılı sonuçlarım var. Ancak jant 20 kollu olduğundan zımpara canımı çıkarır diye üşenmiyor da değilim. Bu konuda sizlerin fikirlerini de almak istiyorum.

hayırlı olsun. kelebek cmaını sökmeden boyayınca, köşelerde iyi tutunabilecekmi boya?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hayırlı olsun. Kazasız günlerde binin inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...