İçeriğe Yönlendir

Bir Anlık Dikkatsizliğin Bir Yaşama Mal Olması

Onur Tunç Aldı

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Bu tip videoları buraya koymasak mı acaba? Bunu izlemenin kimseye bir faydası yok bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Cesaret edip izledim.  Çok yazık oldu. İnsan hiç aynalara reflexte olsa bakmaz mı? Çok kötü oldu :( . Uzun süre aklımdan çıkmaz. 

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
Bu tip videoları buraya koymasak mı acaba? Bunu izlemenin kimseye bir faydası yok bence.

Kolay kolay kimsenin aklına gelmeyecek bir kaza. Bu bakımdan insanı daha dikkatli davranmaya sevk edeceğini düşünerek paylaştım ama haklısınız insanı derinden etkiliyor. O yüzden paylaşımımdan linki kaldırıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İzledim evet çok üzücü fakat tam ders almalık bir video..

Bazı önemsiz görünen tedbirlerin ne kadar önemli olduğunu hatırlattı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Allah kimseyi evladının acısı ile sınamasın... 

İnsanlara bir şeyler oldu bu dönemde hala anlamlandıramıyorum, trafikte acayip stresli acayip dikkatsiz ve bir o kadar da acayip sinirliler... 

Daha bu sabah bir okul servis şoförü ile tartıştım, yolun sağ tarafı boş kaldırma yanaşmamış yolun ortasında öğrenci almaya çalışıyor dayanamadım açtım camı '' ya çocukların inip bindiği  yerden hizli bir motorbisiklet geçse ne yapıcaksın '' dedim. '' Benim işime karışma '' dedi. Sesimi yükseltip '' Çocukları taşıyorsun, daha dikkatli iş yapacaksın '' diye bağırınca bastı gitti... 

Fındık kabuğunu doldurmicak sebeplerden dolayı herkesin acelesi var ve kimsenin kimseye saygısı yok...  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sefa Çelik yazdı:

Çok fena keşke izlemeseydim. Allah cennette annesine kavuştursun. 

Çoğumuz okula çocuğumuzu bırakıyoruz. Bundan ders çıkarmalıyız, nerede hata yapıyoruz gözden geçirmeliyiz.

Çocukla birlikte araçtan inip okul kapısına kadar eşlik etmenin önemini daha iyi anladım. Hatta çantalar bagajda olmalı ki araçtan inmek zorunda kalalım.

hocam araç kullanmak hele yüksek ve büyük araç kullanmak bildiğin operatörlük kadar dikkat gerektirir. basınca gidiyor olması, korunaklı olması, insanların çoğunun egolarının arabaları ile birlikte büyüyor olması trafikteki tavırların da egosantrik olmasına neden oluyor. araba kullanmanın bilincinde olan her şöför görmüştür bu dediğimi. sonuçta kocaman bir makine kullanıyorsun ve ne yaptığının farkında değilsen ve şuursuca davranıp bir başkasına zarar verirsen hayatları yıkarsın böyle. çocuk indiriyorsan, etrafta insanlar varsa, park yerinden çıkıyorsan benzinciden hareket ediyorsan ne bileyim yani insan ve hayvan olabilecek yerlerde görüş sınırlaması var ise ya inip bakacaksın yada çok yavaş hareket edeceksin. sağ sol aynalara ileri giderken bile sürekli bakacaksın vs.  bunları fark etmek için ileri sürüş teknikleri de gerekmiyor. yapamıyorsan kullanmazsın arabayı o kadar net yani.

olay olmuş. çocuk elden kayıp gitmiş. :( son pişmanlık fayda etmiyor ne yazıkki.

Erkut Uysal yazdı:

Allah kimseyi evladının acısı ile sınamasın... 

İnsanlara bir şeyler oldu bu dönemde hala anlamlandıramıyorum, trafikte acayip stresli acayip dikkatsiz ve bir o kadar da acayip sinirliler... 

Daha bu sabah bir okul servis şoförü ile tartıştım, yolun sağ tarafı boş kaldırma yanaşmamış yolun ortasında öğrenci almaya çalışıyor dayanamadım açtım camı '' ya çocukların inip bindiği  yerden hizli bir motorbisiklet geçse ne yapıcaksın '' dedim. '' Benim işime karışma '' dedi. Sesimi yükseltip '' Çocukları taşıyorsun, daha dikkatli iş yapacaksın '' diye bağırınca bastı gitti... 

Fındık kabuğunu doldurmicak sebeplerden dolayı herkesin acelesi var ve kimsenin kimseye saygısı yok...  

onlar varya tam ... ...  boşlukları kendiniz doldurun.

Ümit Türk yazdı:

Cesaret edip izledim.  Çok yazık oldu. İnsan hiç aynalara reflexte olsa bakmaz mı?

refleks haline gelmeli zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Hüseyin Sönmez yazdı:

Kimse kusura bakmasın ama kadınların şu dev gibi araba merakını anlayamıyorum. Oturduğum yerde de çok var koca arabalar ile çocukları okula bırakıyorlar. Ne park edebiliyorlar ne de manevra yapabiliyor ama yine de ayı gibi araba ile trafikte geziniyorlar.

bence kimin ne tip arabaya bindiğinden öte, onu nasıl kullandığı önemli olan.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Hüseyin Sönmez yazdı:

Kimse kusura bakmasın ama kadınların şu dev gibi araba merakını anlayamıyorum. Oturduğum yerde de çok var koca arabalar ile çocukları okula bırakıyorlar. Ne park edebiliyorlar ne de manevra yapabiliyor ama yine de ayı gibi araba ile trafikte geziniyorlar.

Söylemek isteyipte söylemeyi unuttuğum cümle. Allah razı olsun.  

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Allah korusun çok kötü. Haberlerde babası çıkıp, çocuğun halasından şikayetçi oldu. Allah kimseye göstermesin.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

allah sabırlar versin yakınlarına. Ben izlemediğim için izleyemedim şimdi de çünkü insanın içi  parçalanıyor.Bazı şeylerde ihmal vardır evet ama işin kader boyutu da var çünkü doğum-ölüm olayları kaderdir aileye sabırlar versin allah

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Gülkokan yazdı:

olay çok karışık videoyu bayağı izledim her yerde karşıma çıkıyor

kadın kusurlu baba da diyor ki benden sakladılar annem bile söylemedi diyor çelişkiler üzerine videoyu avukatı aracılığı ile izlemiş ve gerçeği öğrenmiş

Kadın diyor ki araba çalışmadı ayrıca rezidansta yaşadığı için orada görevli ilk müdahele odasına götürmek istemiş

lobide ilk müdahele eden kişi acil tıp teknisyeni imiş

kadın babayı suçluyor hiç babalık görevi yapmadı annesi ölürken bana emanet etti diyor tüm ihtyaçlarını ben karışılıyorum okul parasını ben ödüyordum diyor hatta babası benden 5 milyon tl para istedi diyor

baba suçlamaları red ediyor hatta çocuğun dayısı açıklama yapmış öldüren kişiye emanet edilmedi diyor okul parasını da ödediği yok yalan söylüyor diyor

kadın zenginmiş altındaki araca bakınca da kalbur üst olduğu belli hatta hastanesi varmış diyen bile var

Olan çocuğa olmuş hala birbirlerini mi suçluyorlar yazıklar olsun. Bir de bunu maddiyata döktürlerse ....... nasıl sövdüğümü siz düşünün. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Gülkokan yazdı:

Kadın dün telefonla kanald de yayınlanan magazin programına telefonla bağlanmış

Olayın garip tarafı kadın serbest bırakılıyor ve babadan gizleniyor herşey

Paranın gücü herhalde. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yolcu indirince gideceği yere ulaştı mı diye 2-3 dk kadar izlerim binadan girinceye kadar. Arabanın çevresinden uzaklaşmadan milim kıpırdamam. Allah saklasın herkesi bu tip kazalardan.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok kötü bir kaza. Çocuk olması daha da kötü. Her zaman böyle dikkatsiz midir bilemeyiz ancak çok dikkatli olmak lazım. Bir ara kafama o kadar takılmıştı ki binada bahçeye girince araba binmeden önce çocuk sayıyordum, sonra aracı çalıştırıp tekrar sayıyordum ki hepsinden emin olayım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bazen kendime kızıyorum çok tez canlıyım diye ama burada haklı çıktığımı görüyorum. Kendi çocuğum olsun yada olmasın arabama binen tüm çocukların kapılarını ben açarım.

Zaten içeriden isteseler de açamazlar, arabayı aldığım gibi çocuk kilitlerini açarım.

Videoyu izlemedim ama yazılanları okuduğum kadarıyla izlememem çok iyi olmuş. Allah rahmet eylesin , ailesine acil şifalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Video konudan kaldırılmış galiba ama buldum izledim, izlemeseydim :(

Kan ter içinde kaldım.

Kaç ton araba...

Allah rahmet eylesin çocuğa.

Çok çok dikkatli olmak lazım araç kullanırken 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Olay anı refleksleri insandan insana değişir. böyle bir olayda kimi oturur sadece ağlar, kimi sağa sola amaçsızca koşturur durdurmaya çalışsanda durmaz, kimi hiç ses çıkarmadan donup kalır seslensende tepki vermez. tüm bunları mesleki tecrübelerimle şahit oldum. 

maalesef ki bu olayda bayan şahıs amaçsızca panik halinde bilinçsiz hareket etmiş.  dediğim gibi herkesin olaya refleksi faklıdır. diyecek bir şeyde yok sanırım. küçücük yavruya üzüldüm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Konuyu sabah gördüm ve videoyu izlemedim, Allah rahmet eylesin

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İçim parçalansa da video bana ders oldu, genelde dikkat ederim ama ne yalan söyleyeyim arada insanın dikkati dağılıyor. Allah rahmet etsin miniğe :(( 

Bundan sonra, bu aklıma mıh gibi kazınsın.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
İçim parçalansa da video bana ders oldu, genelde dikkat ederim ama ne yalan söyleyeyim arada insanın dikkati dağılıyor. Allah rahmet etsin miniğe :(
Bundan sonra, bu aklıma mıh gibi kazınsın.

Bende de aynı şekilde daha dikkatli olmaya sevketti. O yüzden izlemek yıpratsa da psikolojik olarak, başa gelmeden dikkat etmeye teşvik ediyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
(düzenlendi)

geçen hafta haberlerde verdiler,eli sıkışmıs kapıya diye,acayip kötü bir durum,kullanıcı için ömür boyu vicdan azabı :(

tarihinde Fikri Keleş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Onur Tunç Aldı yazdı:

Kolay kolay kimsenin aklına gelmeyecek bir kaza. Bu bakımdan insanı daha dikkatli davranmaya sevk edeceğini düşünerek paylaştım ama haklısınız insanı derinden etkiliyor. O yüzden paylaşımımdan linki kaldırıyorum.

güzel bir noktadan hareket etmişsiniz ama hassasiyeti olanlar da haklı, ben izlerken sinir dışında hiçbir şey hissetmedim ama herkes bir değil tabi.

bu tür içeriklerde, mesajın video/foto/link vb kısmına instagram vb yerlerdeki gibi ''hassas içerik, görmek içintıklayın'' vb bir şeyler yapılabilir belki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Murat Sahın yazdı:

Eşimin de kullanabileceği bir araba alacaktım. Gidip C Suvlara baktım hep. Sebebi insanlarımızın bayan sürücü görünce sıkıştırması. Araç büyük olunca efektif rol oynuyor güç konusunda. Mesela hafif ticariler sıkıştıramıyor büyük araçları. Her gün aynı trafikte araç kullanıyordum, söz gelimi linea ile giderken üzerime üzerime gelen araçlar arkadaşımın X5'i kullandığımda hiç yanıma yaklaşmıyor. 

Bu faklı bir gerçek. Hakim olunması güç bir araç ile deli gibi ortada gezmek daha kötü bir durum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Her gün onlarcası oluyor bu kazaların. Allah rahmet eylesin çok üzücü içim parçalandı bu haberi ilk gördüğümde. 

Hayat çok garip, bugün varız yarın yokuz. Buna göre yaşamalı insan.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...