İçeriğe Yönlendir

Güncel Araç Muayenesi

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba en son muayane yaptırdık tan sonra değişen bir şey oldu mu ?

mesela led ampuller muayeneden geçiyordu cam filmleri geçiyordu, değişen bir şey var mı ?

Ayrıca egsoz muyanesin de de değişen bir şey oldu mu ? ve Egsoz muayenesi ne kadar oldu :) 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Buğra Höngül yazdı:

Bildiğim hepsine zam geldi emoji3.pngemoji3.png

Zam gelmeyen bir şey mi var ülkede heleki şu tuvturk e verilen para külliyen yazık günah yaptıkları anladıkları araca monte ettikleri tek bir şey yok , ama dünyaları alıyorlar birde onun üzerine en ufak bir ampul yanmasa insanları bırakıyorlar . Hadi lastik kötüdür fren kötüdür camlar çatlaktır anlarım .

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Babamın eski aracının altı çürümüş sac kaynat getir dediler durum budur

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Buğra Höngül yazdı:

Babamın eski aracının altı çürümüş sac kaynat getir dediler durum budur

muayeneyi yapanların topu bi halttan anlamıyorlar 10 15 tane kriter var ezberletilmiş onlarla iş yapıyorlar hepsi boş beleş ler. Can güvenliği haricinde hiç bir şeye karışmamaları lazım

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Öngür yazdı:

Merhaba en son muayane yaptırdık tan sonra değişen bir şey oldu mu ?

mesela led ampuller muayeneden geçiyordu cam filmleri geçiyordu, değişen bir şey var mı ?

Ayrıca egsoz muyanesin de de değişen bir şey oldu mu ? ve Egsoz muayenesi ne kadar oldu :) 

değişen en önemli şey parası olmuştur kesin. zorunlu muayene ol, hiçbir hizmet vermesinler, bakıp bu bozuk desinler, bir de para ver üzerine. bir de özel firmaya ver bunu... belki rakip firmada muayene olacağız daha ucuza?

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Doğan Arşiray yazdı:

değişen en önemli şey parası olmuştur kesin. zorunlu muayene ol, hiçbir hizmet vermesinler, bakıp bu bozuk desinler, bir de para ver üzerine. bir de özel firmaya ver bunu... belki rakip firmada muayene olacağız daha ucuza?

Reklam yapıyor Tüv en çok tercih edilen filan diye. Bunlar neyin kafasında anlamıyorum

Murat Öngür yazdı:

muayeneyi yapanların topu bi halttan anlamıyorlar 10 15 tane kriter var ezberletilmiş onlarla iş yapıyorlar hepsi boş beleş ler. Can güvenliği haricinde hiç bir şeye karışmamaları lazım

ilk muayeneme götürürken etrafımdakilerde aynı şeyi söyledi ama gittim dışardan izliyorum arabanın altına girdi eleman sonra başkasını çağırdı o da girdi o başkasını çağırdı o da girdi aracı doğrudan çıkartıp kaldın dedi. Rotbaşı değişmesi lazım dedi gönderdi. Sanayiye gittim apar topar 25 tl parça 25 tl işçilikle yaptırırken yapan usta levyeyle asıldım o kadar bu boşluğu nasıl anladılar normalde olsa 1 2 sene daha devam et derdim ilginç dedi. ondan sonra tüvdeki elemanlar hakkında yorumları pek dinlemedim.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ercüment Yıldırım yazdı:

Reklam yapıyor Tüv en çok tercih edilen filan diye. Bunlar neyin kafasında anlamıyorum

Ayrıca vatandaşın en güvendiği yer olduğu için tercih sebebiymiş yalana bak. Sanki başka alternatifi var. Geçen arabada radyoda reklama denk geldim.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ercüment Yıldırım yazdı:

ilk muayeneme götürürken etrafımdakilerde aynı şeyi söyledi ama gittim dışardan izliyorum arabanın altına girdi eleman sonra başkasını çağırdı o da girdi o başkasını çağırdı o da girdi aracı doğrudan çıkartıp kaldın dedi. Rotbaşı değişmesi lazım dedi gönderdi. Sanayiye gittim apar topar 25 tl parça 25 tl işçilikle yaptırırken yapan usta levyeyle asıldım o kadar bu boşluğu nasıl anladılar normalde olsa 1 2 sene daha devam et derdim ilginç dedi. ondan sonra tüvdeki elemanlar hakkında yorumları pek dinlemedim.

Zaten dinlenecek bir şey yok meslek lisesi mezunlarını alıyorlar ( bende meslek lisesi motor bölümü mezunuyum ) Pratik bilgileri SIFIR 10 15 tane belirli şey öğretiyorlar sonra milletin canını yakıyorlar her zaman söylüyorum can güvenliği dışındaki yaptıkları her şey boş, fren emniyet kemerleri lastikler görüşü engelleyecek şeyler, ve farların stopların çalışması.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Çağatay Kılınç yazdı:

Ayrıca vatandaşın en güvendiği yer olduğu için tercih sebebiymiş yalana bak. Sanki başka alternatifi var. Geçen arabada radyoda reklama denk geldim.

Çağatay hocam urfa da nerede öğretmenlik yapıyorsun

Murat Öngür yazdı:

Zaten dinlenecek bir şey yok meslek lisesi mezunlarını alıyorlar ( bende meslek lisesi motor bölümü mezunuyum ) Pratik bilgileri SIFIR 10 15 tane belirli şey öğretiyorlar sonra milletin canını yakıyorlar her zaman söylüyorum can güvenliği dışındaki yaptıkları her şey boş, fren emniyet kemerleri lastikler görüşü engelleyecek şeyler, ve farların stopların çalışması.

Tabi ki güvenliği ön planda tutmalılar onun dışında baktıkları şeyler zorlama oluyor.

Sürüş güvenliği yaya güvenliği gerisi hikaye

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Şuan egsoz muayenesi ne kadar ? Yarın gideceğim yaptırmaya

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

2-3 hafta önce yaptırdım.

İnanılmaz üstünkörü baktılar araca, (ilk yardım setim ve stepne yanımda yoktu.)

Korna ve ön cam suyuna aşırı dikkat ettiler o kadar. Farlarım halojen sıkıntısız geçti araç.

Egzoz emisyon 90 tl falandı

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tayfun Aydın yazdı:

kredi kartı geçerli artık :)

Komisyon farkıyla :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ercüment Yıldırım yazdı:

nerede öğretmenlik yapıyorsun

Viranşehir'de Ercüment bey

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Allah kolaylık versin
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ümit Türk yazdı:

Tüvtürk kapatılmalı. :D 

kapatılması değil de 1 2 rakip olması lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

İşlerini doğru yapsalar, aldıkları para helal olsun ama hafif kusur adı altında bizi rahatsız edecek ve risk oluşturacak şeylerin de muayeneden geçmesi ve insanları araçları onarmaları için zorlamamaları , artık amacını yitirdiğini ve tamamen gelir kapısı olarak görülmeye başladığını gösteriyor.

Yıllık 5 milyar gelir elde eden tam anlamıyla altın yumurtayan tavuğu neden özelleştirirsin ki.

Elde edilen gelirin dağılımı da şöyleymiş.

Muayene ücreti olarak elde edilen hasılat tutarı toplamının (katma değer vergisi hariç) ilk üç yıl %30'u, sonraki yedi yıl %40'ı, daha sonraki on yıl %50'si ile %5 oranında fazla tahsil edilen tutarın tamamı Hazine'ye verilmektedir.

Kaynak: Araç muayene ücret gelirleri Doğuş Grubu ile Alman ve İngiliz şirketlerine! - Sabri Arpaç

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ercüment Yıldırım yazdı:
Çağatay Kılınç yazdı:

Allah kolaylık versin

Amin de tecrübeniz mi var buralarda :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

İşlerini doğru yapsalar, aldıkları para helal olsun ama hafif kusur adı altında bizi rahatsız edecek ve risk oluşturacak şeylerin de muayeneden geçmesi ve insanları araçları onarmaları için zorlamamaları , artık amacını yitirdiğini ve tamamen gelir kapısı olarak görülmeye başladığını gösteriyor.

Yıllık 5 milyar gelir elde eden tam anlamıyla altın yumurtayan tavuğu neden özelleştirirsin ki.

Elde edilen gelirin dağılımı da şöyleymiş.

Muayene ücreti olarak elde edilen hasılat tutarı toplamının (katma değer vergisi hariç) ilk üç yıl %30'u, sonraki yedi yıl %40'ı, daha sonraki on yıl %50'si ile %5 oranında fazla tahsil edilen tutarın tamamı Hazine'ye verilmektedir.

Kaynak: Araç muayene ücret gelirleri Doğuş Grubu ile Alman ve İngiliz şirketlerine! - Sabri Arpaç

işlerini yapan elemanlar varsa bile ne fark eder? helal filan olmasın! neden devletin zorunlu tuttuğu birşey için, tekel olmuş olan bir özel firmaya para ödüyorum? rakibi olsun o halde? madem özel iş, rekabet olsun kalite artsın değilmi? yaşamınızda 30 dk için o kadar para vermenizi isteyen kaç tane sektör var?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Çağatay Kılınç yazdı:

Amin de tecrübeniz mi var buralarda :)

Yo urfalıyım ondan sordum :)

Belki bizim ilçede bozova da filansınızdır diye sordum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Doğan Arşiray yazdı:

yaşamınızda 30 dk için o kadar para vermenizi isteyen kaç tane sektör var?

Ben böyle para kazanan bir sektör daha görmedim. yarım saatte 500 tl kazanan başka neresi var?  en çok zoruma gidende her şeyde olduğu gibi devletin şu aziz millete değer vermemesi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...