İçeriğe Yönlendir

Dağ Başında Kontak Arızası C-Elysee

Ahmet Özyer

Recommended Posts

Ahmet Özyer

Arkadaşlar geçen gün dağ başında kontak kilitli kaldı dönmüyor, dieksiyon kilidini geçiyor sonrası yok, kısa kesiyorum, bir gün uğraştık bilen bilmeyen yardımcı olmaya çalıştı, sonra çekici ile tamire götürdük,

benim merak ettiğim iki soru var, aracı sadece ben kullanıyorum daha 60.000 km de, titiz bir kulanıcıyım, bu bilgiler ışığında.

1- Bu arıza neden olmuş olabilir ?

2- Bu traz bir arıza başına gelen oldumu

3- Bu arızayı tamir ettirdik, bu tamir daha sonra başımıza sıkıntı açarmı

4- Son olarak benden sadece tamir için ( çekici taksi vs saymıyorum) 500 TL para aldılar , bu normalmidir?

Teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

anahtarlığınızın fotosunu görebilir miyim? kaç anahtar takılı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kontak gövdesi mi dağılmış tamir olarak ne yapıldı, arıza şansısz tesadüftür bu parçada sizin bilerek yapıp yapmayacağınız bir şey yok

Mehmet Göktürk yazdı:

anahtarlığınızın fotosunu görebilir miyim? kaç anahtar takılı?

tektir herhalde? değil midir

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

kontak gövdesi mi dağılmış tamir olarak ne yapıldı, arıza şansısz tesadüftür bu parçada sizin bilerek yapıp yapmayacağınız bir şey yok

benim fena sabıkam var.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

Yapılmış olabilecek şeyler var aslında abi. Tofaşta başıma gelmişti aynı arıza, şansıma benimki evin önünde bozulmuştu. Kontak imkanı yok dönmüyor. Direksiyon kilitliymiş gibi kitlenmişti. Kilitçi arkadaş kontağı söküp tamir etmişti. Sonra anahtarları alıp içlerinden arabanın anahtarını ayırıp bir anahtarlık takıp bunu tek kullan, bir kilo yük çekiyor kontak sürekli, bu ne böyle demişti :D 

Çağlar Bayur yazdı:

Arızaya göre, tek olmama ihtimali var. 

Mehmet Göktürk yazdı:

benim fena sabıkam var.

Tek değilsin hocam :D 

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer

Benim anahtar tek, hatta anahtara bile o kadar özen gösteriyorum ki, demir bozuk para olan cebime bile koymuyorum, dedimya o kadar özenli titiz kullanıyorum aracımı, bu arızayı aklım almadı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer

Yakın ilçede anlayan yoktu merkezde bir ilçeye taşıdık aracı, orada da çok uğraştılar sökmek için, sanıyorum bu marka model araç ilk defa söktüler, şu arızası var diyede söylemediler, kontak bozulmuş tamir ettik diediler, tamir etmesi değilde , o kısımdan kontağı çıkarmak çok uzun sürdü, bu tamir işinden bu kadar para alınması da kafama takıldı .

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Fiestada başıma geldi, wd40 ile iyice yıkayıp kontağğı kullanılır hale getirdim bir daha da kilitlenmedi, sorun toz, kir vs. İyice temizlersen, dağılma yoksa çalışır. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ahmet Özyer yazdı:

Yakın ilçede anlayan yoktu merkezde bir ilçeye taşıdık aracı, orada da çok uğraştılar sökmek için, sanıyorum bu marka model araç ilk defa söktüler, şu arızası var diyede söylemediler, kontak bozulmuş tamir ettik diediler, tamir etmesi değilde , o kısımdan kontağı çıkarmak çok uzun sürdü, bu tamir işinden bu kadar para alınması da kafama takıldı .

Yapabilecek kişiye erişim düştükçe fiyat artar. Kapıdan kovsa bacadan misali, 500 değil 750 de alsa yaptırırdınız. Çekiciydi vakit kayıbıydı vs derken 750 yi de geçecekti muhtemelen. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ahmet Özyer yazdı:

Arkadaşlar geçen gün dağ başında kontak kilitli kaldı dönmüyor, dieksiyon kilidini geçiyor sonrası yok, kısa kesiyorum, bir gün uğraştık bilen bilmeyen yardımcı olmaya çalıştı, sonra çekici ile tamire götürdük,

benim merak ettiğim iki soru var, aracı sadece ben kullanıyorum daha 60.000 km de, titiz bir kulanıcıyım, bu bilgiler ışığında.

1- Bu arıza neden olmuş olabilir ?

2- Bu traz bir arıza başına gelen oldumu

3- Bu arızayı tamir ettirdik, bu tamir daha sonra başımıza sıkıntı açarmı

4- Son olarak benden sadece tamir için ( çekici taksi vs saymıyorum) 500 TL para aldılar , bu normalmidir?

Teşekkürler :)

jeep de olmuştu. parasını verip yaptırdık iki sene sonra aynı arızadan ötürü açılan davalardan geri çağırma başladı. ödediğimiz para ile kaldık. oluyro öyle şeyler yani. canını sevdiğim metal kontak anahtarları... dijital anahtarda neymiş.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Size şöyle bir tavsiye vereceğim. Kontağı takdınız çevirmeden önce direksiyon boşluğunu alıp öyle çevirin. Tüm yük anahtarda olmasın. Böylece kontağa zarar gelmez. Ben opelde kırdım,vw de kırdım. Anahtarcı kronik dedi ama kronik değil. Kontağı açarken anahtarın zorladığını hissettim. O zorlayınca içeriyede baskı uyguluyor. Yalnız direksiyon boşluğunu alınca rahat dönüyor. Buna dikkat ederseniz sorun olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

elv arızası derdim vw olsa idi. benim passatta anahtarı taktım araba açmadı direksiyon kilidini öyle kaldı elektronik açıyormuş meret. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçen hafta kardeşimin aveo'da olmuştu, aküye takviye attık. Tabi bunda anahtar hiç dönmüyordu, direksiyon kilitlemişti. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

elv arızası derdim vw olsa idi. benim passatta anahtarı taktım araba açmadı direksiyon kilidini öyle kaldı elektronik açıyormuş meret. 

şanzıman ı otomatik miydi onun

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

şanzıman ı otomatik miydi onun

dsg idi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

dsg idi. 

normal ,tüm otomatiklerde ve dsg de (sanırısın uzaydan gelmiş :) ) vites konumuna göre marşı engelleyen sistem vardır

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

normal ,tüm otomatiklerde ve dsg de (sanırısın uzaydan gelmiş :) ) vites konumuna göre marşı engelleyen sistem vardır

Bendeki mevzu direksiyon kilidine açıl talimatı gitmiodu o sebep kontak basmıodu

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer

O ara aküyü çıkarmıştım, şimdi saati ayarlamama rağmen geride kalıyor, bu işle ne alakası olur ki?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...