İçeriğe Yönlendir

Kamyonet Ruhsatlı Land Rover Defender - Yarı fiyatına

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Eski g wagon bulursan o da şirin

Ebrar Tüfek yazdı:

Eski alınabilir seviyede, babam rizeye petek koyuyor, galiba oraya yerleşmeyi düşünüyor, bi süre sonra 4 çeker lazım olabilir, ev yayla'da normal araba perişan oluyor. O çift kabin doçlara hastayım as250 olan, benzinlisi o koca kasaya yüke nasıl gider hiç deneyimlemedim. 

Tork muhabbetine geri mi döneceğiz?

eski askeri kamyonlar benzinli

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

Eski g wagon bulursan o da şirin

Tork muhabbetine geri mi döneceğiz?

eski askeri kamyonlar benzinli

Tork muhabbetinde zaten aynı fikirdeydik.

Tek sıkıntı benzinli motorun hacmini daha düşük diye biliyordum, 2.5 olarak aklımda kalmış ancak jeepte kullanılan 4.0 litre v6 motor varmış, bu araçları karmakarışık doldurmuşlar, dizelde perkins, nc50, deutz motorları varmış. 

Benzinliye de sonradan 3.7 v6 yada 5.2 v8 koyanlar olmuş. 

Yani benzinlisi dizelden daha iyi, çünkü dizeli 4.0 90 hp. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

jeepte geneli 4.0 ve türevleri land roverde 2.5 güce çok ihtiyacın yok off road da. filim çekmiyor yahut gösteri yapmıyorsan.

Ebrar Tüfek yazdı:

Eski alınabilir seviyede, babam rizeye petek koyuyor, galiba oraya yerleşmeyi düşünüyor, bi süre sonra 4 çeker lazım olabilir, ev yayla'da normal araba perişan oluyor. O çift kabin doçlara hastayım as250 olan, benzinlisi o koca kasaya yüke nasıl gider hiç deneyimlemedim. 

eski çift kabin mistubişi pikap öneririm. 2005 felan.

bak zaten rizede :  https://www.arabam.com/ilan/galeriden-satilik-mitsubishi-l-200-4x2-magnum/kurular-2006-model-mitsubishi-l200-magnum-4-2-emsalsiz/16462330

ama 4x4 olacak.

bu iyi gibi: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-2006-model-l200-magnum-4x4-172.500km-otomatik-vites-957304988/detay

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Mehmet Göktürk yazdı:

Şasi olmayan araçla ne offroad u..

Ben tipine aygır dedim yoksa off-road hak getire 

Mehmet Göktürk yazdı:

Şasi olmayan araçla ne offroad u..

Ben tipine aygır dedim yoksa off-road hak getire 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

jeepte geneli 4.0 ve türevleri land roverde 2.5 güce çok ihtiyacın yok off road da. filim çekmiyor yahut gösteri yapmıyorsan.

eski çift kabin mistubişi pikap öneririm. 2005 felan.

bak zaten rizede :  https://www.arabam.com/ilan/galeriden-satilik-mitsubishi-l-200-4x2-magnum/kurular-2006-model-mitsubishi-l200-magnum-4-2-emsalsiz/16462330

ama 4x4 olacak.

bu iyi gibi: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-2006-model-l200-magnum-4x4-172.500km-otomatik-vites-957304988/detay

4 çeker fiyatları ne olmuş böyle yahu. Şaka gibi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yoğurt almaya yelteniyorum markette 20 lira. o ne abov diyorum. Görece iyi kazanan biriyim ülke ortalamasına göre. 

Eskiden tutup bıraktığım ürün çok fazla olmazdı. Şimdi çok olmaya başladı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Günlük 2700 tl lik et alıyoruz, etin kilosu 1 tl artınca sövüp sayıyorum, 1 lira için mi konuşuyorsun fetöcü diyorlar. Günlük 40 kg et takıyoruz, 1 lira zam gelse günlük 40 liradan ayda 1200 tl zarar yapıyor, ama her 1 tl lik zamda biz fiyat yükseltemiyoruz. Malesef durum içler acısı. Togg üretene kadar pedallı araba üretsinler, 5 10 sene sonra ona bineriz böyle giderse. 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

müşteri varsa yine şanslısınız. Ya olmasa?

2 senedir yoktu ki ? Mitingler yapılırken benim dükkanım kapalıydı, sonuç 250 bin tl borç birikti, 50 bine yarisi sattım kalanı da yavaş yavaş ödüyoruz, 250 bin lira da 8 çalışanın aylık maaşı + sigortası. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

2 senedir yoktu ki ? Mitingler yapılırken benim dükkanım kapalıydı, sonuç 250 bin tl borç birikti, 50 bine yarisi sattım kalanı da yavaş yavaş ödüyoruz, 250 bin lira da 8 çalışanın aylık maaşı + sigortası. 

kolay değil. bi ara 4 çalışanım vardı banka hesabı fırıl fırıl dönüyordu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

kolay değil. bi ara 4 çalışanım vardı banka hesabı fırıl fırıl dönüyordu.

Corona vergi mükellefine yaramadı, çoğu memur haftada 1 2 gün işe gidip aynı maaşı almaya devam etti. Herkes ev geçindiriyor, devletin kasasına en çok parayı biz veriyoruz, bize de yardım edilmesi lazımdı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çinli derki: akşama pilav yapacaksan, sabahtan pirinci suya bas

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

Corona vergi mükellefine yaramadı, çoğu memur haftada 1 2 gün işe gidip aynı maaşı almaya devam etti. Herkes ev geçindiriyor, devletin kasasına en çok parayı biz veriyoruz, bize de yardım edilmesi lazımdı. 

Bu algıya da gıcıkız.. diğer dönemden fazla çalışmaya ve daha üretken olmaya başladık. Memurluk oraya gidip oturmak değil ki? Öyle ise adam daha rahat boş boş oturuyor demek zaten. Öyle değil mi? 

Memurları işe fiziksel az gidince iş yapmıyor sanmak bürokrasinin içinde kemikleşmiş olan zihniyetin ürünü. Önemi olan işi yapmak. İster git ister gitme. 3 kişilik yere 7 kişiyi doldurdu ise belediye yandaş diye o zaman 3 e inince anlaşıldı ki bu iş 3 kişiyle de olabiliyor. O kısımlar sorun.  Biz mesela çok daha fazla ve düzenli, üretken çalıştık pandemide. gece gündüz kalmadı. 

Yardım meselesi bizim ülkede doğru çalışmazdı. Bu nedenle kredi musluğu açıldı. Ama konut kredilerini değil tüketici kredilerini açacaklardı. Orası yanlış yahut yandaş oldu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu algıya da gıcıkız.. diğer dönemden fazla çalışmaya ve daha üretken olmaya başladık. Memurluk oraya gidip oturmak değil ki? Öyle ise adam daha rahat boş boş oturuyor demek zaten. Öyle değil mi? 

Memurları işe fiziksel az gidince iş yapmıyor sanmak bürokrasinin içinde kemikleşmiş olan zihniyetin ürünü. Önemi olan işi yapmak. İster git ister gitme. 3 kişilik yere 7 kişiyi doldurdu ise belediye yandaş diye o zaman 3 e inince anlaşıldı ki bu iş 3 kişiyle de olabiliyor. O kısımlar sorun.  Biz mesela çok daha fazla ve düzenli, üretken çalıştık pandemide. gece gündüz kalmadı. 

Haklısınız hocam, dışardan gördüğüm kadarıyla yorum yaptım, işin iç yüzü farklı tabi. 

Benim söylemeye çalıştığım, memurların kazancı kesilmedi, bizim kesildi. 

Almanyada birebir konuştuğum esnaf insanlar devletten bayaa yardım aldıklarını söylediler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

soket 2 konnektörler var 3.7 KW. lokantanın önüne bi tane koysanıza..elektrikli araç sahiplerine şarj diye.. 

Normal uzatma kablosu şeklinde. Aliexpressten alabilirsin. diğer tarafı normal fiş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

..elektrikli araç sahiplerine şarj diye.. 

bir işletme , müşterisine benzin ikram ederse mahkemelik olur? arabasını şarj ederse acaba durum nasıl?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

bir işletme , müşterisine benzin ikram ederse mahkemelik olur? arabasını şarj ederse acaba durum nasıl?

sıkıntı yok. satmadığı sürece.

elektrik vale ücreti 20TL.. 3.7KW zaten bi saat otursa 3.7KWH.. maksat güven telkin etmek sürücülere ve çekim merkezi yapmak.

Bundan alıcan ve bi yere asıp boyayıp vale yeri yapacan.

https://www.amazon.com.tr/Charge-Amps-Şarj-kablosu-RAY/dp/B07K8N8SYW

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

sıkıntı yok. satmadığı sürece.

ikram edersem benzin pompası kooyabilir miyim lokanta önüne?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ebrar Tüfek yazdı:

Almanyada birebir konuştuğum esnaf insanlar devletten bayaa yardım aldıklarını söylediler.

Oralarda vergi kaçırılmadığı için yardımı tam alırlar. Türkiye’de bilerek kurumsallaşmamış şirketletin çoğunda alavere dalavere işler için ekstra personel olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

ikram edersem benzin pompası kooyabilir miyim lokanta önüne?

patlama çatlama işi olduğu için edemezsin.

izmir yolunda bazı lokantalarda yakıt fişi verirlerdi felanca kadar alışveriş yaparsan.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

soket 2 konnektörler var 3.7 KW. lokantanın önüne bi tane koysanıza..elektrikli araç sahiplerine şarj diye.. 

Normal uzatma kablosu şeklinde. Aliexpressten alabilirsin. diğer tarafı normal fiş.

Çok güzel bi fikir, kullanılmasa bile güzel reklam olur. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

patlama çatlama işi olduğu için edemezsin.

izmir yolunda bazı lokantalarda yakıt fişi verirlerdi felanca kadar alışveriş yaparsan.

onu diyorum, benizn koyamam depoya, lakin şarj serbest mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

onu diyorum, benizn koyamam depoya, lakin şarj serbest mi?

serbest. satmıyorsan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...