İçeriğe Yönlendir

17 Jant 45 Yanaktan 60 Yanağa Geçince Konfor Artar mı?

Sedat Demircan

Recommended Posts

Sedat Demircan

arkadaşlar yorumlardan etkilenip hiç yaycıya gitmeden çıkma yay istedim orjinal bursada büyük bir çıkmacıdan video attı yaylar sağlam ve etiketleri duruyordu bende okey dedim nasipse takcam bakalım konfor orjinal haline döner ama spor sürüş sevenler için cidden  focus gibi tad alır şuanki basık yayda binenler emin olun aracın sürüş karakteristiği spor bi konforda şuan:) ben yumuşak süspansiyon sevdiğim için ve altı yere yakın köy yollarına girerken sıkıntı olacağı için bu zahmete giriştik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Sedat Demircan yazdı:

arkadaşlar yorumlardan etkilenip hiç yaycıya gitmeden çıkma yay istedim orjinal bursada büyük bir çıkmacıdan video attı yaylar sağlam ve etiketleri duruyordu bende okey dedim nasipse takcam bakalım konfor orjinal haline döner ama spor sürüş sevenler için cidden  focus gibi tad alır şuanki basık yayda binenler emin olun aracın sürüş karakteristiği spor bi konforda şuan:) ben yumuşak süspansiyon sevdiğim için ve altı yere yakın köy yollarına girerken sıkıntı olacağı için bu zahmete giriştik

Yol tutuş iyi değil. Preslenmiş kazık gibi olduğu için siz öyle sanıyorsunuz. Yüksek hızda ani manevra durumunda araç kendini kaldırıp atacak. Bu işi profesyonel olarak yapan firmalar bir dünya Ar-Ge yapıyor ve bu işi keyfen değil, sürüş güvenliği için yapıyor. Yoksa onlar bilmiyor mu preshanede yay basmayı. Güzel karar bir an önce orjinale dönün ya da, dünyaca ünlü markalara göz atın.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Tamer Topaç yazdı:

Yol tutuş iyi değil. Preslenmiş kazık gibi olduğu için siz öyle sanıyorsunuz. Yüksek hızda ani manevra durumunda araç kendini kaldırıp atacak. Bu işi profesyonel olarak yapan firmalar bir dünya Ar-Ge yapıyor ve bu işi keyfen değil, sürüş güvenliği için yapıyor. Yoksa onlar bilmiyor mu preshanede yay basmayı. Güzel karar bir an önce orjinale dönün ya da, dünyaca ünlü markalara göz atın.

Hocam presli halde 150-160 lada virajlara girdim bi sıkıntı hissetmedim o konuda bişey  diyemem ama konfor olaraktan sertleşme hoşuma gitmiyor diye bu zahmete girmiştim yoksa hiçbir sıkıntı yapmadan binerdim

Arkadaşlar şükür çıkma yaylar geldı orjınal fabrikasyon etiketler üstünde ve yepyeni duruyor yaylar , usta bile bu yaylar çok yeni dedi..2 saat sürmedi yeni yayları takmak ve 245 TL aldılar takmaya:) yaylar takılınca araç eski presli yaya göre yüzde 50 daha yumuşak bir süspansiyona dönüştü ve salınımları arttı. Mesela focus tan jettaya geçmiş gibi oldu yumuşaklık olarak jettaya yanaşmaz tabiki ama yumuşama oranını anlatmak için söylemiştim:)

ma2n026.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...