İçeriğe Yönlendir

Türk Telekom ile Sıkıntıdayım

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Türk Telekom hat kullanıyorum, kendi odamda telefonla konuşurken 1 saatte 3 kere telefon kesiliyor. Sürekli bi bağlantı problemi yaşıyorum. Sokakta yolda arabayla giderken çekmiyor, sinyal yok diyor. Evim apartmanın en üst katı, merkezde oturuyorum. Evde bile Sinyal Yok şeklinde konuşmam kesiliyor. Zorla taahhütü doldurdum tam bitti, o anda çok yoğundum kafamda ne vardı böyle bi hata yaptım bilmiyorum, gittim monil uygulamadan aptal gibi yeni bi taahhüt ayarladım, 2 yıllık yeni paket aldım. Rizeye memlekete gidiyorum direk Hat gidiyor, sinyalin S si yok. Şimdi ben bu Türk Telekomdan taahhüt cayma bedelini ödemeden nasıl çıkabilirim. Bir aya kalmadan başka bir şehire gideceğim belki dağ başı olacak telefon çekmezse orda perişan olduk yani. Şimdi taahhüt daha 1 ay olmadı, iptal etsek bi depo benzin parası ödeyeceğiz. Telefonun çekmemesinden dolayı mağduriyet hakkım varmıdır ? Bu konuda ne yapabiliriz ? Cayma bedelini nasıl iptal edebiliriz. Daha kapısından geçmeyeceğim lanet olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)

Benzer durumu vodafonede yaşadım, 120 lira gibi bi bedel aldılar. Geçmiş indirimleri mi alıyorlar yoksa kullanmadığımız ayları mı bilmiyorum. Yalnız gazetelerde cayma bedeli ödenmiyor diye haberler vardı. 

https://yandex.com.tr/video/preview/?text=cayma bedeli ödenmiyor&path=wizard&parent-reqid=1635027671144162-5310598933286619406-man0-8399-248-man-l7-balancer-8080-BAL-3044&wiz_type=v4thumbs&filmId=17592866082441638533

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun GSM hattında Turk Telekom böyle yapacak bir şey yok. YARGITAY içtihatlarına  göre 1 yıldan uzun taahhüt geçersiz. Zaten 2. yıl bedelsiz ayrılıyorsunuz. 1 Yıl dolmadan ayrılmanız durumunda size sunulan indirimden kullandığınız veya kullanacağınız indirimden hangisinin tutarı az ise onu ödersiniz.

Bu durumda 1~2 aylık indiriminiz cayma bedeli olur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun GSM hattında Turk Telekom böyle yapacak bir şey yok. YARGITAY içtihatlarına  göre 1 yıldan uzun taahhüt geçersiz. Zaten 2. yıl bedelsiz ayrılıyorsunuz. 1 Yıl dolmadan ayrılmanız durumunda size sunulan indirimden kullandığınız veya kullanacağınız indirimden hangisinin tutarı az ise onu ödersiniz.

Bu durumda 1~2 aylık indiriminiz cayma bedeli olur.

Çok teşekkür ederim, ben daha 1 fatura ödedim, türk telekomu arayıp mı söylemem gerekiyor, bu ücreti ödemeden Turkcell'e geçmek için nereye başvurmam gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

Çok teşekkür ederim, ben daha 1 fatura ödedim, türk telekomu arayıp mı söylemem gerekiyor, bu ücreti ödemeden Turkcell'e geçmek için nereye başvurmam gerekiyor ?

O ücreti ödemek zorundasınız, muhtemelen onlar daha fazla ödemeniz lazım der ama öyle değil. Durumu @Cem Işık daha iyi bilir.  turkcell geçtikten sonra Türk Telekom size bir fatura daha çıkarır cayma bedeli ile o ücreti ödemek zorundasınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Çok bir cayma bedeli ödemezsiniz. 

Şu an için Turkcel dışındaki hatlar daha ekonomik görünse de en iyi hat maalesef türkcell. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Telefonunuzda şebeke problemi olabilir mi?

Farklı telefon ile test ettiniz mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Telefonda sıkıntı olması ihtimal dahilinde. Benzer bir durum yaşadık yakın zamanda. TürkTelekom kullanıcısı iken yeterince çekmiyor diye Vodafone ‘a geçildi. Pek bir fark olmadı. Sıkıntı Samsung S7 ile kullanılan hatta. Yanında RedMi ile kullanılan Vodafone hat ile sorun yaşanmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ebrar Tüfek yazdı:

Türkcell ile konuştuğunuzda onlar yönlendirir seni. İlla cayma bedeli yansıtacağız derlerse tüketici hakem heyetine başvurup kalitesiz hizmetten ötürü caydım diyerek iptali sağlanacaktır

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Tek yolu cem beyin dediği Ebrar. Farklı telefonda denedin mi hattı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Fırat Önal yazdı:

Çok bir cayma bedeli ödemezsiniz. 

Şu an için Turkcel dışındaki hatlar daha ekonomik görünse de en iyi hat maalesef türkcell. 

Abi memleketten Turkcellden başkası çekmiyor, daha pahalı evet ama değiyor yani. 

Erdoğan Temur yazdı:

Telefonunuzda şebeke problemi olabilir mi?

Farklı telefon ile test ettiniz mi? 

Başka telefon ile denemedim malesef, yüksek rakımlı biyere çıkıldığında hepsi çekmiyor, yani ailemde de var t.telekom kullanan, rize de çekmiyor onlar da.

Recep Selim Kaya yazdı:

Telefonda sıkıntı olması ihtimal dahilinde. Benzer bir durum yaşadık yakın zamanda. TürkTelekom kullanıcısı iken yeterince çekmiyor diye Vodafone ‘a geçildi. Pek bir fark olmadı. Sıkıntı Samsung S7 ile kullanılan hatta. Yanında RedMi ile kullanılan Vodafone hat ile sorun yaşanmıyor. 

Başka bir telefon bulursam deneyeceğim, memlekette komple çekmiyor, askerlik yaptığım yer yüksek bi yer olursa o zaman çok kötü olur, mecburen hattı değiştirmem gerekecek. 

Cem Işık yazdı:

Türkcell ile konuştuğunuzda onlar yönlendirir seni. İlla cayma bedeli yansıtacağız derlerse tüketici hakem heyetine başvurup kalitesiz hizmetten ötürü caydım diyerek iptali sağlanacaktır

Çok teşekkür ederim abi, şikayet var a yazdım zaten, aradıklarında başka hata geçeceğimi söyleyeceğim, bakalım 300 500 tl bedel çıkarırlarsa ne diyeceğimi biliyorum onlara

Hamit inan yazdı:

Tek yolu cem beyin dediği Ebrar. Farklı telefonda denedin mi hattı ?

Yok abi denemedim 

Metin Uzunoğlu yazdı:

O ücreti ödemek zorundasınız, muhtemelen onlar daha fazla ödemeniz lazım der ama öyle değil. Durumu @Cem Işık daha iyi bilir.  turkcell geçtikten sonra Türk Telekom size bir fatura daha çıkarır cayma bedeli ile o ücreti ödemek zorundasınız. 

Kendi tarifemin indirimini öderim de, ödemekten kastım interneti değiştirdiğimde 350 tl cayma bedeli çıkarmışlardı, yasal olarak ödemem gereken hariç olan meblağdan bahsettim. Zaten yeni tarifemde 1 fatura ödedim sadece, onun da indirim bedeli en fazla 40 lira falandır.

Yorum bağlantısı
Uğur Barbaros Özdemir

Normal fiyat ile indirimli fiyat farkı * kullanılan ay=cayma bedeli. Bu şekilde bir fark olacaktır tahminimce. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefon veya kullanılan sim kart sorunlu olabilir. 

Hepsi sağlam ama şebeke kötü ise, kullandığın üre kadar cayma bedeli ödersin.. 

Yani taahhüt alalı bir ay oldu ise bir aylık cayma bedeli ödersin.. Aldığın indirim kadar cayma ödersin.. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Evet pahalı ama benim gittiğim her yerde çalışan tek şebeke Turkcell.

Ben de telekom kullanısıydım.

2019 eylül istanbul depreminde 16 saat çalışmayınca ertesi gün gittim Turkcelle geçtim, cayma bedelini de paşa paşa ödedim.

En lazım olduğu zaman çalışmayınca ben o hattı ne yapayım?

Başka yerden tasarruf ederiz. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
İbrahim Arslan yazdı:

Evet pahalı ama benim gittiğim her yerde çalışan tek şebeke Turkcell.

Ben de telekom kullanısıydım.

2019 eylül istanbul depreminde 16 saat çalışmayınca ertesi gün gittim Turkcelle geçtim, cayma bedelini de paşa paşa ödedim.

En lazım olduğu zaman çalışmayınca ben o hattı ne yapayım?

Başka yerden tasarruf ederiz. 

Kesinlikle öyle, dağın başında telefonsuz kalınca faturaya verdiğimiz 3 kuruş fazla para en son düşündüğüm şey olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben ucuz olarak vodafone ancak telefon olarak turkcell kullanıyorum.. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Köyde sadece turkcell var, annem-babam mecbur kullanıyor. Ben de yıllardır turkcelldeyim. Ara sıra kaçamak yaptım ama kürkçü dükkanına geri döndüm. Şehir merkezi odaklı kullanımda tt falan iş yapıyor ama yine konuşmak için bazen oda değiştirmek zorunda kalıyordum.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Türkcellde  en düşük paketleri almak mantıklı. Sürpriz nokta ve haftalık hediyeden internet ve konuşma süresi hediyeleri geliyor.  İnterneti gerçekten kaliteli. Eşimin telefon vodafone.  Evin içinde 2 diş çekiyor. Şarjı erken bitiyor. İnterneti 4.5 g de bile bence yavaş.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

An itibarıyla Vodafone'dan Turkcell'e geçtim. Önerilen paket fiyatı artık 145 TL sınırına dayanınca vakit geldi dedim. Şu anda mevcut paket 15 GB internet ve 1000 dk konuşma-300 sms için 65 TL ödeyeceğim. Çekim hızı güzel, konuşma kalitesi fena değil, kullanacağız bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sonuç, aradım türk telekomu, 37.50 tl cayma bedeli çıkarttılar, ayın 3 ünde karantinam bittiğinde turkcelle geçiyorum. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Cihat Küçükay yazdı:

An itibarıyla Vodafone'dan Turkcell'e geçtim. Önerilen paket fiyatı artık 145 TL sınırına dayanınca vakit geldi dedim. Şu anda mevcut paket 15 GB internet ve 1000 dk konuşma-300 sms için 65 TL ödeyeceğim. Çekim hızı güzel, konuşma kalitesi fena değil, kullanacağız bakalım.

Ben aynı tarifeye 75 ödüyorum. Turkcelle geri taşınmamın 3. yılındayım.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Aynı sorunu TT internette yaşadım. Yoldan ağır kamyon geçtikçe hat kesiliyordu. Binaya superonline gelince 3, 4 ay için 900 tl cayma bedeli ödedim ve fiber İnternete geçtim. Allah beni TT'a mecbur etmesin. Hukuki işler bu ülkede insanı yorar. HGS ile OGS kurumlarının anlaşamamasından dolayı 3 yıl uğraşmama rağmen ceza ödedim. 1 ayın cezası az olur, ödeyin kurtulun.

Not:10 yıl önceki tivubu modemlerini istediler. Allahtan atmamışım. Hiçbir işlerine yaramaz. Tamamen para koparma. Bunu yapan üzülerek söylüyorum DEVLET firması.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cihaner Öztürk yazdı:

Bunu yapan üzülerek söylüyorum DEVLET firması.

Katarlılarındı. İçini boşaltarak gittiler, posası bankalara kaldı.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Sonuç, aradım türk telekomu, 37.50 tl cayma bedeli çıkarttılar, ayın 3 ünde karantinam bittiğinde turkcelle geçiyorum. :)

deseydin gelip yüzüne hapşururum diye :) şifalar dilerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...