İçeriğe Yönlendir

Dünyadan Haberler

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

gallup şirketi anket, araştırma yaparak bunu yayınlar. ilginç bir anket yapılmış, sorular:

- Dün iyi dinlenebildiniz mi?

- Dün tüm gün size saygılı bir şekilde davranıldı mı?

- Dün çok gülümsediniz ya da güldünüz mü?

- Dün ilginç bir şey öğrendiniz ya da yaptınız mı?

- Dün günün büyük bölümünde keyifli miydiniz?

küresel duygu raporu olarak adlandırılıyor. bizim kaçıncı sırada oldğumuz çok önemli değil (143 ülkede sondan 4 üst falan)

daha önemli 2 unsur var bence, geçen anketlere göre geriliyoruz, ve içinde bulunduğumuz ülke grubu bizim algımızda bizden çoook aşağıda.

psikologların yorumu şu şekilde: temel sorun, içinde bulunduğumuz gerçek ile, algıladığımız gerçeğin arasındaki makasın artmış olması.

bu olumlu deneyim endeksinde, genel para pul durumu önemsiz zira, brezilya, venezuella ve küba gibi ekonomileri ciddi çıkmazda (dip başkadır) olan ülkeler de bile insanlar güna daha mutlu uyanmakta.

çinli der ki: mutlu hissetmek istiyorsan gerçeklerin farkına var.

linkler:

https://www.dw.com/tr/araştırma-türkiye-en-az-gülen-dört-ülkeden-biri/a-48507441

https://www.gallup.com/home.aspx

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile bu anket pandemiden önce yapılmış

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

- Dün iyi dinlenebildiniz mi?

- Dün tüm gün size saygılı bir şekilde davranıldı mı?

- Dün çok gülümsediniz ya da güldünüz mü?

- Dün ilginç bir şey öğrendiniz ya da yaptınız mı?

- Dün günün büyük bölümünde keyifli miydiniz?

Hayır,

Hayır,

Hayır,

Hayır,

Hayır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bütün soruların tek cevabı HAYIR

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ben genelde mutluyumdur ama çevre beni mutsuz ediyor.

Sabah yan apartmanın altındaki boru sesli esnaf herifin yoldan geçenlerle muhabbet sesine uyanıyorum.

Evden çıkıp dükkana gelene kadar yolda boş boş oturup boş boş muhabbet eden 30-35 tane asalağı sayarak geliyorum.

Dükkanın sokağına girince esanafların yola attığı yüzlerce izmaritin üzerinden yürüyorum.

Dükkana geliyorum telefonda saçma sapan soru soran dangalaklarla konuşuyorum.

Mail yoluyla soru soracakların sadece ''merhaba'' dedikleri mailleri direkt siliyorum.

Makinenizin model numarası ne diye sorduğumda ''sarı renk'' diyenlerin direkt yüzüne telefonu kapatıyorum.

Makinenizin model numarası ne diye sorduğumda ''bu telefona mesaj atın resmini size atayım'' diyenlere cep telefonu kullanmıyorum diyorum.

Kendini inandırıp dediğim dedik çalığım düdük diyen müşterilerin kafasındaki duvarı yıkıyorum.

Araba ile biryere gideceksem abuk subuk park edenler yüzünden ana caddeye elli tane manevrayla zorla çıkıyorum.

Dönüşte yüz tane manevrayla geri giriyorum.

Akşam eve dönüşte o izmaritlerin üzerinden yine yürüyüp sabahtan beri oturan ve oturmaktan biryerleri uyuşmuş o 30-35 tane asalağı yine sayıyorum.

Apartman önüne üşüşen seyyar satıcı ve türevlerini kavga gürültü uzaklaşırıp içeri giriyorum.

Yan apartmanda gece 2-3'e kadar balkonda telefonda son ses video/oyuna takılan yaşlı çiftin telefonunu kapatmasını bekleyip uyuyorum.

Bunlar olmasa hep mutlu olurum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

1- Evet
11 gibi yattım 12 gibi uyudum 7:15 de kalktım.
2-Evet 
Birinci derece akrabalar dahil gereksiz insan tutmam etrafımda. İnsanların çoğuna sadece selam verir öylesine tebessüm ederim. Arıza çıkaran insanlardan bu şekide uzak dururum.
3-Evet
Eşimle bol bol şakalaşırız, Gülecek hiç birşey olmasa bile evde kedi ile birbirimize sararız  :D
4-Evet
Direksiyon tuş takımını androide nasıl ucuza bağlarım diye kafa yordum. O ara can tx, canrx, can high, can low kavramlarını çözüp iki kablo üzerinden sınırsız tuş verisi nasıl geçirilir onu öğrendim :D
5-Evet

Bu gün bu haberi görünce canım sıkıldı.
Sitede birisinin arabası çiziliyor. Araç sahibi olacak varlık senin işin benim arabamı korumaktı diye site görevlisini bıcaklayarak öldürüyor.
https://www.milliyet.com.tr/milliyet-tv/otomobili-cizildigi-icin-tartistigi-site-gorevlisini-oldurdu-video-6628293
Genelde TV açmam netten film izlerim. Birinci derece akrabaları dahi hayatımdan çıkardım. Gereksiz insanlara sadece tebessüm eder formaliteden selam verir geçerim.

Arada bir basıyorum kumandaya şu sadakatsiz denen diziye denk geldim işim varken açık kaldı.
Adam eve gelirken karısı erkek dostuna sarıyor.
Adam yemekten önce duşa gireyim diyor duşta bayan sevgilisine yazıyor.
Bayan sevgili o ara başka bir zamazingosu ile kırıştırıyor.......

Başka bir kanala geçtim. Cem YILMAZ'ın tabiri ile kaynım bana kaydı programları.... Çocuk kimden DNA testi. Koca olacak mahluk bir tarafta karı bir tarafta dost öbür tarafta....

Başka bir kanala geçiyorsun birbirine hakaret yemeklere hakaret yağdıran yemek yarışmaları....

Derken başka bir kanal ultra lüks zengin herifler ve aşka susamış tatmin olmayan kadınlar...

O ara haber kanalına denk geliyorsun kayış zaten kopmuş oluyor bolca küfredip tv yi kapatıyorsun...

TV den ve kötü insanlardan uzak durum. Sosyal medyayı kaldırın telden.... Hayat kafadan güzelleşiyor.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hepsine evet. Tavsiye değildir lustral alın [emoji88]
Hocam merhaba,
Cipralex kullanıyorum. Peşinden lustral da alsam, astral seyahata çıkar mıyım?

1429668_650x365.jpg
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Dün 9’da yattım… Sabah 7:30’da gözlerimi açtım. Uzun zamandır erken uyumuyordum. Vücudun ihtiyacı varmış.

Vaktinde alınan uyku bile mutluluk sebebi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hocam merhaba,

Gidenler var evet ama dönenler henüz yok
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Kendimi çoğu zaman programlanmış robot gibi hissediyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nihat Palolu yazdı:

Ben genelde mutluyumdur ama çevre beni mutsuz ediyor.

Sabah yan apartmanın altındaki boru sesli esnaf herifin yoldan geçenlerle muhabbet sesine uyanıyorum.

Evden çıkıp dükkana gelene kadar yolda boş boş oturup boş boş muhabbet eden 30-35 tane asalağı sayarak geliyorum.

Dükkanın sokağına girince esanafların yola attığı yüzlerce izmaritin üzerinden yürüyorum.

Dükkana geliyorum telefonda saçma sapan soru soran dangalaklarla konuşuyorum.

Mail yoluyla soru soracakların sadece ''merhaba'' dedikleri mailleri direkt siliyorum.

Makinenizin model numarası ne diye sorduğumda ''sarı renk'' diyenlerin direkt yüzüne telefonu kapatıyorum.

Makinenizin model numarası ne diye sorduğumda ''bu telefona mesaj atın resmini size atayım'' diyenlere cep telefonu kullanmıyorum diyorum.

Kendini inandırıp dediğim dedik çalığım düdük diyen müşterilerin kafasındaki duvarı yıkıyorum.

Araba ile biryere gideceksem abuk subuk park edenler yüzünden ana caddeye elli tane manevrayla zorla çıkıyorum.

Dönüşte yüz tane manevrayla geri giriyorum.

Akşam eve dönüşte o izmaritlerin üzerinden yine yürüyüp sabahtan beri oturan ve oturmaktan biryerleri uyuşmuş o 30-35 tane asalağı yine sayıyorum.

Apartman önüne üşüşen seyyar satıcı ve türevlerini kavga gürültü uzaklaşırıp içeri giriyorum.

Yan apartmanda gece 2-3'e kadar balkonda telefonda son ses video/oyuna takılan yaşlı çiftin telefonunu kapatmasını bekleyip uyuyorum.

Bunlar olmasa hep mutlu olurum.

Harbi mutsuzsun sen ya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sani Gerşon yazdı:

Hocam merhaba,

:crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gülkokan yazdı:

dün iş yerinde 8 6 arasında 20 bin adım atmışım sürekli oradan oraya debelendim durdum

zor işler gerçekten

Fatih Sarıkaya yazdı:

Hayır,

Hayır,

Hayır,

Hayır,

Hayır.

Ayhan Asil yazdı:

Bütün soruların tek cevabı HAYIR

Metin Mankal yazdı:

Tek cevap..Türkiye'de yaşıyorum...

Kemal Korkmaz yazdı:

2 EVET 3 HAYIR 

Bunlar da mutsuz.. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Çocuklardan ötürü Trt çocuk dışında tv kanalı izlemiyoruz evde. Çizgi film kanalı da toplasanız 3 saat falan açık kalıyordur günde. Çocukları uyutabilirsek hanımla internetten film dizi falan izliyoruz. Gündüz kuşağı programları, haber programları, tartışma programları falan izlemeyiz. Sadece bunları yapmak bile mutsuzluğu biraz azaltıyor bence.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Harbi mutsuzsun sen ya

Geçen biryere gittim bir makinenin şalterini anlatmaya. Düşün artık şalteri anlatmaya gidiyorum.

Far anahtarı gibi birşey, off pozisyonunu da sayarsak 4 kademe.

Ben anlatırken video çekmeye yeltendiler, sinirlerim oynadı.

Videoya gerek yok diyorum, merak etmeyin yüzünüzü göstermeden çekeceğim diyor.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Çağlar Bayur yazdı:

mutlu hissetmek istiyorsan gerçeklerin farkına var.

Ben artık bu evredeyim son evre kabulleniş...

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Nihat Palolu yazdı:

merak etmeyin yüzünüzü göstermeden çekeceğim diyor.

Senin durum daha zormuş.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Erdem Bozkurt yazdı:

Kendimi çoğu zaman programlanmış robot gibi hissediyorum...

İnsanların robotlaşmaya , robotların insanlaşmaya çalışıldığı bir zamandayız.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Köksal Yılmaz yazdı:

Doğru yoldayım o zaman :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

siriye sormalı bu soruyo :keyifli:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

taze hadise: amerikaya çindden giden konteynır gemileri , çin e geri dönmekte ısrarcı davranmıyor, lojistik yavaşlıyor, zaten amerikada malı boşaltıp taşıyacak tırlara şoför de bulamıyorlarmış, aniden şoför kıtlığı baş gösterdi dünyada (dingilizler de benzini taşıyacak bulamamamıştı)

vesile ile 1850 california altın çılgınlığında da giden gemilerin mürettebatı terk edip altın aramaya girince, liman terk edilmiş gemi dolmuştu, sonra bunları birbine bağlayıp, kalacak otel olarak kullanmışlardı

california-gold-rush-1849-san-francisco-

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...