İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 2009 1.4TDCI Teyp Tuşları Sorunu

EmreDemir

Recommended Posts

EmreDemir

Selamlar, aranıza yeni katıldım.

Aracım 2009 model Ford Fiesta 1.4TDCI Trend paket. Aracımı yeni aldım, aldığımda üzerinde multimedya takılıydı (markasını bilmiyorum). Dokunmatik ekran, geri görüş kamerası, blueetoth bağlantısı ve direksiyon kolundaki tuşlar çalışıyor fakat ön konsolda bulunan tuşlar çalışmıyor.

Sadece kapı kilitleme çalışıyor, flaşörler dahil olmak üzere diğer ses açma kapatma v.s. tuşların hiçbirisi çalışmıyor.

Eski sahibi multimedyayı taktırken orjinal üst kısmı satmış.

Tuşların çalışması için nasıl bir yol izlemem gerekir? Multimedyayı iptal ettirtsem çıkma teyp üst kısmı bulsam olur mu? Bu sorunu yaşayan varsa beni bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Bursa'da yaşıyorum öneriniz üzerine elektrikçi ya da multimedya ile ilgili beni yönlendirebileceğiniz biri varsa gidebilirim.

Not: Birkaç forum ve grupta bilgi edinmeye çalıştım, multimedyanın uyumlu olmaması sebebiyle konsol tuşları çalışmıyor olabilir dediler.

Teşekkürlerimi sunarım.

lfh7l2r.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çalışmaz, 2011-2013 te farklı bir teknik kullanıldı mesela üretimde. orjinal sistemi sizi memnun etmeyebilir, ancak üst üniteyi bulursanız eski orjinaline döner elbette.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Şu Double denen teypleri bir türlü sevemedim. Orijinal her zaman daha iyidir. (Çok iyi bir marka alınmadığı sürece)

çalışmaz, 2011-2013 te farklı bir teknik kullanıldı mesela üretimde. orjinal sistemi sizi memnun etmeyebilir, ancak üst üniteyi bulursanız eski orjinaline döner elbette.

Çağlar abi benim 2008’e sony mi alsam, ses kalitesi muazzam değişiyor mu? Hoparlörler aynı mı acep Collectionlardaki sony ile?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Celal Aydın yazdı:

Şu Double denen teypleri bir türlü sevemedim. Orijinal her zaman daha iyidir. (Çok iyi bir marka alınmadığı sürece)

Çağlar abi benim 2008’e sony mi alsam, ses kalitesi muazzam değişiyor mu? Hoparlörler aynı mı acep Collectionlardaki sony ile?

Hoparlörler aynı benim bildiğim. Ses kalitesi değişir ama sizin araçtaki orjinal teypte güzeldir. Ben ses sistemlerinden pek anlamam ama anladığım kadarıyla cihaz ve hoparlörler uyumlu olacak. Fabrikada ona göre takılıyor bu yüzden orijinal iyi oluyor. Yeşil ışıklı Sony lerin sıfırı var Ankara'da..

EmreDemir yazdı:

Selamlar, aranıza yeni katıldım.

Aracım 2009 model Ford Fiesta 1.4TDCI Trend paket. Aracımı yeni aldım, aldığımda üzerinde multimedya takılıydı (markasını bilmiyorum). Dokunmatik ekran, geri görüş kamerası, blueetoth bağlantısı ve direksiyon kolundaki tuşlar çalışıyor fakat ön konsolda bulunan tuşlar çalışmıyor.

Sadece kapı kilitleme çalışıyor, flaşörler dahil olmak üzere diğer ses açma kapatma v.s. tuşların hiçbirisi çalışmıyor.

Eski sahibi multimedyayı taktırken orjinal üst kısmı satmış.

Tuşların çalışması için nasıl bir yol izlemem gerekir? Multimedyayı iptal ettirtsem çıkma teyp üst kısmı bulsam olur mu? Bu sorunu yaşayan varsa beni bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Bursa'da yaşıyorum öneriniz üzerine elektrikçi ya da multimedya ile ilgili beni yönlendirebileceğiniz biri varsa gidebilirim.

Not: Birkaç forum ve grupta bilgi edinmeye çalıştım, multimedyanın uyumlu olmaması sebebiyle konsol tuşları çalışmıyor olabilir dediler.

Teşekkürlerimi sunarım.

lfh7l2r.jpeg

0543 204 63 69 numaralı telefona vatsaptan gönderin, klavye kısmı ve teybin orjinali vardı. Rakam verirler..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Celal Aydın yazdı:

hoparlörler aynı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
EmreDemir
(düzenlendi)

Herkese yorumları için öncelikle çok çok teşekkür ederim. Bugün biraz daha araştırma yaparak sanırım bilgi anlamında çözüme kavuşabildim.

Ürünün modeli Navimex Plus, teknik servisi arayarak durumumu anlattım. Uyumlu olup olmadığını sordum.

Teyp uyumlu, bu modellerde bu teyp çalışıyor dendi. Fakat teybi takan kişi arka soketlerde hata yaptığı için konsoldaki tuşlar çalışmıyor  muhakkak denildi.

Kısa sürede multimedya ya da elektrik işiyle uğraşan özellikle Ford konusunda önerilen bir isime götürerek baktıracağım. Umarım sorunum çözülür aksi halde orjinale döndereceğim. Bende hep orjinalciyimdir :)

tarihinde EmreDemir tarafından düzenlendi
eksik bilgi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

0543 204 63 69 numaralı telefona vatsaptan gönderin, klavye kısmı ve teybin orjinali vardı. Rakam verirler..

Teşekkürler, aux girişine uyum sağlaması mühim, bir de çerçeve lazım olacak sanırım. (Turuncu ışıklı sony olması gerekiyor)
hoparlörler aynı

Aslında memnunum 6000 modelinden, sadece şık durmuyor, sesi biraz daha tatmin edici olması ümidiyle Sony alasım var.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
EmreDemir yazdı:

bu modellerde bu teyp çalışıyor dendi.

yıldan yıla fark oluyor, yine de araştırın bağlantıyı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
EmreDemir
Çağlar Bayur yazdı:

yıldan yıla fark oluyor, yine de araştırın bağlantıyı

Teşekkür ederim Çağlar Bey, konuyla ilgili çözüm bulursam buradan yazacağım başka arkadaşlar da aynı sorunu yaşarsa bilgi edinmiş olur. Orjinal üst ünite arayışım devam etmektedir teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Celal Aydın yazdı:

Teşekkürler, aux girişine uyum sağlaması mühim, bir de çerçeve lazım olacak sanırım. (Turuncu ışıklı sony olması gerekiyor)
Aslında memnunum 6000 modelinden, sadece şık durmuyor, sesi biraz daha tatmin edici olması ümidiyle Sony alasım var.

Soketler standart, şu an aux varsa Sony takınca da aux olur. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Turuncu Sony de var ama sıfır olduğu için birazcık pahalı. Hatta 6 cd alan modeli de olacaktı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...