İçeriğe Yönlendir

Yeni Aracım Captur

Aytac Sakal

Recommended Posts

Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Bizim apartmanda 300 d vardı atmosferik. Sabah ilk çalıştırmada demir dövüyor alet. Evi sattım şükür :D

denk gelsem w123 300d alırım valla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

denk gelsem w123 300d alırım valla.

Tek kapı ve üstü açılır olacak. Arka kare plaka.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Tozlu ortamda yeni ve gözenekleri açık filtredense tıkalı ve daha az geçirgeni tercih ederim.

Sıfır sorun da şimdiki dizeller onun hacmi ve yaktığı yakıtın daha azı ile 3 kat güç veriyor. 300 k da şimdiki dizellere de anahtar değmez. Partikül vb sayma motorla ilgisi yok.

güç mü sorunsuzluk mu? Bence sorunsuzluk :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sorunsuz güç. Dci yani. :crazy:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tıkalı filtre zarar vermez motora. Tâbi ki oem ise. Birim zamanda emilen hava azalır. Aynı oranda yakıt. Ve yine bunlar modern motorlar için geçerli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Doğan Arşiray yazdı:

dizel arabayı zorlamadan alt devirdeki torku kullanarak götürmek lazım.

çokta düşük değil, 2100 devir altı kurumu yersin ona göre, torku kullanmak her zaman iyi değil, helede son nesil dpf li adblue lu gıcık sistemli dizellerde...

Servet Aydın yazdı:

Tıkalı filtre zarar vermez motora. Tâbi ki oem ise. Birim zamanda emilen hava azalır. Aynı oranda yakıt. Ve yine bunlar modern motorlar için geçerli. 

yakıt anında değişiyor, ses de değişiyor yada ben algılıyorum, fazla hassasım sanırım, toz geçmedikçe dediğin gibi birşey olmaz,  fitreyi çıkarıp kazanı kontrol ederdim hep, elimi sürünce en ufak toz olmamalı...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Heh işte. Kazan iç kısım önemli👍

Ses kesin değişiyor. Az hava geçiyor sistemden. Hissedilir hassas ise kullanıcı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bu hafta İzmir Ünye arası 2280 Km Uzun Yol yaptık 84,2 lt Mazot yakmışız ortalamamız 3,6 lt Dci yakıt tasarrufunda çok başarılı.

IMG_20230716_212757.jpg

IMG_20230716_212750.jpg

IMG_20230716_212606.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

dci'a dil uzatan taş olur taş.

tce ye laf edense tortul kaya olur ufalanır duman olur :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Tce kaka pis kötü

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Tce kaka pis kötü

mındardırda dimi, abooo :D

İlkay ,kardeşim sattı be xsr900 u, yastayım valla, ne yapacaksın artık lükse yer yok bu memlekette....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

mındardırda dimi, abooo :D

İlkay ,kardeşim sattı be xsr900 u, yastayım valla, ne yapacaksın artık lükse yer yok bu memlekette....

Zor abi. Keyif versin dediğin devirlerde min 8 litre yakıyor. 250 tl yapar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Zor abi. Keyif versin dediğin devirlerde min 8 litre yakıyor. 250 tl yapar.

he valla, hem kaskosu vergisi, sattı bitti, sıra arabada onuda yolcu ettimi kafa rahat...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

he valla, hem kaskosu vergisi, sattı bitti, sıra arabada onuda yolcu ettimi kafa rahat...

Daha neleri satacaz durun bakalım :crazy:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

+1 

İlkay Başaran yazdı:

Tce kaka pis kötü

Hoop ne oluyoz :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

+1 

Hoop ne oluyoz :D

senin motor da plazma mı :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

senin motor da plazma mı :) 

Ne plazması. Tce 90 işte

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aytac Sakal
Aytac Sakal yazdı:

Captur Servis Formunda en son Atifiriz değişimi Renault Tip D ile yapılmış.Total buldum üzerine tamamlasam sorun olurmu ? Benim aracın motoruna uyumlu görünüyor...

https://www.otoerdem.com/mobil/antifriz-total-auto-supra-d-tipi-organic-1-litre-ant1k-total-urun-157511.html

M Oil Organik antifiriz uyar dediler aldım.Genleşme kabını Şırınga ile boşalttım ve antifiriz ekledim.Bir süre sonra aynı işlemi %50 Saf su % 50 Antifiriz ile tekrarlayacağım...

Renault ısınma sonrası balata sesi malum diğer bakımda değişecekler.Uzun yol sonrası her yer balata tozu içindeydi Sprey ile temizledim...

IMG_20230729_142819.jpg

IMG_20230729_140547.jpg

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Aytac Sakal

Benden bir Bahar daha doğrusu Nisan başı Klasiği.Ön lastiklerim böyle dağılmaya başlıyor.Aynısı Focus tada olmuştu.

Elimizde çıkma Michelin vardı önleri onunla değiştirdik arkada sorun yok.Michelin en fazla 10k yapmıştır patinaja kalmam Frende kilitlemem neden böyle oluyor anlamıyorum ? 

20240408_174410.jpg

20240408_185009.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Frenler ısındığında azda olsa ses yapıyor ve iyide Balata tozu atıyor.Bakımda yaklaşıyor değiştirsemmi karar veremedim.

Screenshot_20240414_151936_Gallery.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Aytac Sakal yazdı:

Frenler ısındığında azda olsa ses yapıyor ve iyide Balata tozu atıyor.Bakımda yaklaşıyor değiştirsemmi karar veremedim.

Toz atan balata iyidir. Resime göre değişim gerekli değil daha uzun süre gider. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Koray Demir yazdı:

Toz atan balata iyidir. Resime göre değişim gerekli değil daha uzun süre gider. 

Üzerinde Serviste değişim yapılan Balatalar mevcut Ustada en az 1 Bakim daha gider gerek yok diyordu.Ses işte azda olsa geliyor insan takılıyor 🙂.

Bu Renault araçlarda çok oluyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Aytac Sakal yazdı:

Üzerinde Serviste değişim yapılan Balatalar mevcut Ustada en az 1 Bakim daha gider gerek yok diyordu.Ses işte azda olsa geliyor insan takılıyor 🙂.

Bu Renault araçlarda çok oluyor.

Yeni balatalarda asbest kullanılmadığından ses olur normaldir sıfır km Megane’lar cıyak cıyak ötebiliyor frenlemeye olumsuz bir etkisi yoktur. Biraz daha kalite olsun isteniyorsa Trw marka balata kullanılabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...