İçeriğe Yönlendir

Yeni Aracım Captur

Aytac Sakal

Recommended Posts

Aytac Sakal
M. Asım Kahraman yazdı:

Captura ilk geçtiğimde süspansiyonlarının çok sert olması beni rahatsız etmişti, aynı hissi yaşıyor musunuz?

Evet süspansiyonlar net şekilde sert yoldaki olumsuzlukları içeri yansıtıyor.Ama beni çok rahatsız etmedi yol tutuşa olumlu yansımış aracın yüksekliğine rağmen beklediğimden iyi yol tutuyor.Symboldede bu şekilde sertti sanırım ondan alışkanlık oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun aracınız iyi günlerde kullanmanız dileği ile

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hayırlı olsun aracınız iyi günlerde kullanmanız dileği ile

İyi dilekleriniz için Teşekkür Ederim Arda Bey....

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Muhammet Ali Deli yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Araç güzel :)

Teşekkür ederim 🙂.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aytac Sakal

Captur bir süredir Şehir içinde kullanıyorum bir kaç tecrübemi paylaşayım...

Araç tam bir Şehir içi kullanım aracı manevralarda başarılı en güzel yanı gerçekten çok az yakıyor.Stop Start kullanmamama rağmen yakıt tüketimi Eco Modda oldukça düşük.Motorun öyle pek havada uçan karada kaçan bir performansı yok ama Standard kullanıcı için oldukça iyi toparlanması ara hızlanmaları yeterli.Akselerasyon biraz daha iyi olsa iyi olurdu.Süspansiyonlar sert ancak kesinlikle kötü değil aracın kullanımı kolay ve rahat direksiyon hissi güzel arka frenler kampana olsada frenleme gayet başarılı benim eski Symbol bas bas durmaz bir yerlerde kilitlerdi bu Abs ninde etkisiyle gayet iyi dozajlanıyor.Ben Frenleri ve Dìreksiyon hissiyatını çok beğendim , vitesler kemikli.İç Mekan kullanışlı diz ve baş mesafeleri aracın Clio tabanlı olmasını dikkatte alırsak iyi.İç detaylar güzel gõstergeler şık ve rahat okunuyor Piano B.   ayrıntılar deri kaplı direksiyon bende hoş bir izlenim yarattı Multimedyada başarılı iç aydınlatma iyi.Farlar çok iyi bir aydınlatma sağlıyor otomatik fonksiyon büyük kolaylık.Koltuklarda rahat sökülebilir kılıflar çift zemin bagaj iyi düşünülmüş.Bu donanımda kararan dikiz aynası olmalıydı oda negatif olarak yansıtılabilir.Aileler için bu araç kesinlikle alternatifler arasına konulabilir özellikle bayanların çok beğendiğini gözlemliyorum.

Bu ay sonu yada Aralık başı uygun olursa 2300 km uzun yol yapmayı düşünüyorum belki araziyede çıkarım tecrübelerimi paylaşırım...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanın, ayrıca detaylı tecrübe paylaşımı için teşekkürler 👍

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Talha Bilgi yazdı:

Tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanın, ayrıca detaylı tecrübe paylaşımı için teşekkürler 👍

İyi dilekleriniz içon Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aytac Sakal

Bu Hafta uzun yolun ilk aşamasını İzmir Ünye arası tamamladık...

İzmirde Pazar sabah depoyu Fulledim lt si 9,88 den 415 tl lik yakıt aldım...

Afyonda 321 km sonra tekrar Fulledim 9,95 ten 122 tl lik yakıt aldım 38 Kuruş yakmışız km de , yol bilgisayarında görünen tüketim 3,8 lt.

Pazartesi Sabah Samsunda 690 km sonra tekrar Fulledim 9.92 den 265 tl ödedim yol Ankara hariç bomboş ve çok rahattı yine 38 kuruşluk bir tüketime denk geldi.Çok yavaş ve Hız sabitleme ile gittim Yol bilgisayarı bu defa 3,5 lt tüketim gösterdi...

Dönüş depo hesabını tekrar paylaşırım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

İzmir Ünye yolculuğumuzu tamamladık 2222,4 Km yol yaptık.Yaklaşık 150 km şehir içi geri kalan şehir dışı.2 kişi tam yüklü bagaj Eco Mod ile Hız kontrol aktif ortalama 100 km/saat hız ile toplam 82,8 lt mazot yaktık buda 100 km yaklaşık 3,7 lt tüketim anlamına geliyor.

cf2336c92e3d9cd6d37801821f68191e.jpgc58debf28fb78e9d586f819bc9cd0cf9.jpg3c6ff85f0bcf1c2a05d93ca76f2bf233.jpg2858c98e7ba133036aeaf9b58317cb9d.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mahmut Yıldız yazdı:

Maşallah, çok güzel değerler. 

Artık Performans hikaye uçan kaçan bitti tek kriter yakıt tüketimi 🙂.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Arabanın sağ far kesiklik yapıyordu açıp bakayım dedim.Led dönüşümü yapan Usta ! faston kullanmış ama geçirmek yerine yandan temaslayıp bırakmış...
Sağ park arızalı ledler kırpıştırıyor.20220105_205801.jpg

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Parkları tekrar Halojene çevirebilirim soket duruyor.Uzunların soket kayıp onları led bırakabilirim.Parklar Kılavuzda W5W görününüyor ama güç (Watt) yazmıyor.
Muhtemelen gevşek bağlantı ledlere hasar verdi.

Screenshot_20220106-105836_Gallery.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

w5w tipi ledler genelde bozulur. Ben arada bi yeniliyordum. 

5 Wattır.. Halojeni de 5 wattır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunların Halojenleri dipsiz değilmi Mehmet Bey ?.
Farları açınca inanın üzüldüm o bağlantıdaki özensizlik inanın arklanmaya kadar gider hepimiz Evimize emeğimizle kazanç sağlıyoruz sadece standardı uygulasa yeterdi biraz dikkat biraz özen Ekmek Parası kazandığı işe insan biraz önem vermeli titiz olmalı.

Mesleki Ahlak Kavramı önemli diye düşünüyorum...

Screenshot_20220106-130627_Gallery.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aytac Sakal yazdı:

Bunların Halojenleri dipsiz değilmi Mehmet Bey ?.
Farları açınca inanın üzüldüm o bağlantıdaki özensizlik inanın arklanmaya kadar gider hepimiz Evimize emeğimizle kazanç sağlıyoruz sadece standardı uygulasa yeterdi biraz dikkat biraz özen Ekmek Parası kazandığı işe insan biraz önem vermeli titiz olmalı.

Mesleki Ahlak Kavramı önemli diye düşünüyorum...

Evet Aytaç.. bildiğimiz dipsiz ampul 

Ben olsam yine led takardım.. Isı üretmez, yuvasını yakmaz. görüntüsü güzel. 

Yapılan işin özensizliği, işini sevmekle alakalı. Adamlar işlerini sadece evini geçindirmek için yaparsa, çalışsın yeter mantığı ile yapıyorlar.. 

Adam bırak makaron falan kullanmayı, bantı bile doğru dürüst sarmamış.. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

7020 4030 vs gibi gücü küçük kendi küçük ışığı çok yeni nesil ledlerden yapılmış çok ledli ampuller 2 3 sene dayanıyor artık.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet Aytaç.. bildiğimiz dipsiz ampul 

Ben olsam yine led takardım.. Isı üretmez, yuvasını yakmaz. görüntüsü güzel. 

Yapılan işin özensizliği, işini sevmekle alakalı. Adamlar işlerini sadece evini geçindirmek için yaparsa, çalışsın yeter mantığı ile yapıyorlar.. 

Adam bırak makaron falan kullanmayı, bantı bile doğru dürüst sarmamış.. 

Anladım , Led ile devam edeyim o zaman...

Eskiden bu kadar özensizlik yoktu insanlar yaptığı işe daha çok saygı duyuyordu Ekmek Teknesi kavramı vardı...

Doğan Arşiray yazdı:

7020 4030 vs gibi gücü küçük kendi küçük ışığı çok yeni nesil ledlerden yapılmış çok ledli ampuller 2 3 sene dayanıyor artık.

7020 alıp takayım bulamazsam 4030 denerim Canbus bizim araçların haberleşme altyapısı Canbus yazanlar var onlardan alayım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Canbus yazanlar var onlardan alayım

Hepsi olmuyor. Yani ilk denediğinizde hata alırsanız vazgeçmeyin. Renault bu konuda "bazen" seçici olabiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Hepsi olmuyor. Yani ilk denediğinizde hata alırsanız vazgeçmeyin. Renault bu konuda "bazen" seçici olabiliyor.

Tamamdır deneyip göreceğiz inşallah arıza ışığı ile uğraşmayız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ariza isigi yok. Direkt elektrigi kesiyor sistem.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:
Aytac Sakal yazdı:

Buda ilginç kısa devre falanmı algılıyor acaba...

Biri yanarken diğer far bundan sönermi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Buda ilginç kısa devre falanmı algılıyor acaba...

Biri yanarken diğer far bundan sönermi ?

Fara yapmıyor. Genelde iç aydınlatma, stoplar, arka sis, geri vites vs. Ancak Captur yeni bi araç. Ona da koymuş olabilirler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:
Aytac Sakal yazdı:

Dacia dokker da böyleydi. Led park ampulu takıyorsun iki sn sonra sonuyor, sokup taksanda olmuyor, ne zaman filamanli ampulu takiyorsun calisiyordu. Ama stopa taktigim led de bu olmamisti mesela.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Birkaç tip led alıp denedim yanmıyorlar birini geri verdim diğeri yanar demişti yanmadı paketi açtık geri almadı direk kesiyor.Test edeyim dedim plakalardaki yanan ledleri söküp aktardım ilk başta yanmadı stress başladı soketten ledleri ters çevirip taktım yani + ve - yer değiştirdim yandı.Plakalar için uğraşmaya devam edeceğim , farlar kesiklik yapacakmı bakacağız ama düzeldi görünüyor henüz kesmedi.20220107_202029.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...